MlodyRolnik5

NH TD5.95, Case 95 Farmall A/ C lub Valtra A92

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Witam zastanawiam się nad kupnem nowego ciągnika który będzie głównym koniem pociągowym w niemal 30 hektarowym gospodarstwie specjalizującym się w hodowlą bydła mlecznego. Ciągnik powinien mieć moc od 90 do 105 km  myślę nad kilkoma markami; NH TD5.95, Case 95 Farmall A lub C, Valtra A92. Którego z nich mogli byście polecić jakieś opinie doświadczenie itd. ciągnik będzie współpracował z ładowaczem czołowym. Możecie zaproponować inne marki w podobnych parametrach i cenie netto bez tura do 150 000 zł. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mafiaZPYt    0

Ja też proponował zetora proxime lub forttere Ja Sam posiadam forterre I ma zamiar brać Crystal
bo serwis jest łatwo dostępny I cześći yeż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
valadin1    38

Tylko JD!!!! xD

A tak na serio to może napisz z jakimi maszynami ma współpracować ciągnik i czy gabaryty nie grają przypadkiem roli? bo jeżeli ciągnik ma z tym turem wjeżdżać do obory to przy starszych konstrukcjach budynków wybór może być ograniczony :) ogólnie przybliż jeszcze bardziej swoją sytuację :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciągnik będzie pracował z pługiem zagonowym 4x45, gruber 2,6 m, agregat uprawowy przedsiewny 3,6 m, przyczepa samozbierająca 8 t, oraz prasa zwijająca pasówka. W kwestii prac z turem wykorzystany będzie do przywozu paszy do obory na szufli wycinaku lub belki ze słomą oraz oczywiście załadunek obornika. Obora jest przystosowana do prac ciągnikiem serokość korytarza paszowego 4,5 wysokość wysokość 4 m więc luz nie musi to być mały ciągnik wręcz wolałbym cięższy. 

Claasa chcieliśmy kupić axosa 340cx lecz diler nam odmówił bo nie nasz region choć do niego mieliśmy najbliżej nasz diler niestety nie posiada już modeli axos, a nowsze niestety nie są tanie. Co do zetora proximy słyszę dużo negatywnych opinii Forttera myślę że cena nie jest adekwatna do wyposażenia i jakości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Może coś z Perkinsem ? Jakiś Ursus 10014H (tańsza Valtra)  lub 11054 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na sąsiedniej wsi znajomy ma Ursus 10014H  i mówi że drugi raz by nie kupił. Nawet niedawno w tygodniku rolniczym jedna osoba podsumowała swoją inwestycje z zakupem ursusa ,, Chciałem byś patriotą a zostałem idiotą'' W książce serwisowej zabrakło mu rubryk do wpisu napraw. Jakość nie przekonuje mnie nowy ursus lepsze opinie słyszę o Farmtracku 690DT który wydaje się w miarę stabilną jednostką i tanią, lecz trochę słaby. 

Edytowano przez MlodyRolnik5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj