News
Zaloguj się, aby obserwować  
piotrek17b

Deutz Fahr M660 skaczące motowidło

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Fahr
piotrek17b    0

Witam zakładam nowy temat ponieważ mam taki nietypowy problem na który nie znalazłem odpowiedzi.
Mianowicie pod koniec żniw w moim kombajnie podczas koszenia zaczęły mi drgać motowidła. Wygląda to tak jak by siłowniki były zapowietrzone bo normalnie rękami naciskając motowidła w dół sprężynują,trochę się uginają i wracają w poprzednią pozycje. Tylko przy maksalnym podniesieniu się nie uginają. Nie mam pojecia co z tym zrobić probowałem to odpowietrzać na wszelakie sposoby ale nigdzie ani grama powietrza tylko sam olej. Chociaż i tak podobno hydraulika sama się ma odpowietrzać.
Pomóżcie za co się teraz zabrać i gdzie szukać przyczyny???

akmaly    278

Tzn. masz taki objaw że miękko pracują siłowniki czyli delikatnie się uginają. Taki objaw jest normalny gdy masz otwarty zawór od akumulatora hydraulicznego. Ten akumulator ma właśnie takie zadanie. Jeśli działa to zbyt miękko to nie mam pojęcia co może być bo jak się ten akumulator kończy to objawy są w drugą stronę czyli tak jakby go nie było. Zobacz sobie gdzie masz  ten akumulator i czy masz ten zawór - jeśli tak to zamknij go i hydraulika będzie "na sztywno" czyli bez amortyzacji.

piotrek17b    0

Taki akumulator mam ale wpięty w układ od siłowników które podnoszą heder a nie motowidła.
Przewody do siłowników motowidła idą prosto do rozdzielacza.
A motowidła nie uginają sie tak lekko tylko dosyć sporo bo rękami jestem w stanie tak nacisnąć że siłowniki chowaja sie tak średnio 5-7 cm

Wiadomość z agroFakt.pl

akmaly    278

Ten akumulator powinien działać również dla motowideł. Najłatwiej sprawdzić to zamknij zawór i zobacz jak działa.

piotrek17b    0

Panowie odświeżam temat bo za żadne skarby sobie z tymi motowidłami poradzić. Siłowniki zregenerowałem chociaż podobno były dobre za co się wziąć teraz? Jeden gość mi mówił żeby wymienić simeringi na pompie bo ciągnie tam powietrze i tłoczy do siłowników możliwe? I dlaczego tylko te od motowideł by się zapowietrzały? Bo inne działają prawidłowo

akmaly    278

Bo są najdalej od pompy. W dodatku to siłowniki jednostronnego działania więc może coś w tym być tylko jakby uszczelnienia na pompie padły to teraz po długim przestoju powinien pokazać się olej na zewnątrz.

piotrek17b    0

Witam
Pisze Panowie ponieważ załatwiłem temat tych motowidło.Różnie "Medycy" przychodzili i mieli różne nie stworzone teorie aż w końcu sam uznałem że założę zestaw naprawczy do pompy wymieniłem też simering w niej i po problemie. Dzisiaj to poskładałem i chodzi super.
Pozdrawiam

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez tomek2201
      Witam. Przymierzam się do zakupu kombajnu na 40 ha zamiast Bizona ZO56. Zastanawiam się nad w/w modelami Deutz-Fahr. Czy jest jakaś różnica w wydajności tych dwóch modeli i jaka jest faktyczną ich wydajność np. w pszenicy 7t/ha? Jakie macie opinie na ich temat? Na co w szczególności zwrócić uwagę? Czy oprócz umiejscowienia rury wysyłkowej są jeszcze jakieś różnice? Model 35.75 jest młodszy rocznikowo i łatwiej jest znaleźć egzemplarz ze sterowaniem z joystick. Bizonem kosiłem 0,8 ha/godz a czego można spodziewać się po tych modelach. Wydaje mi się że nie są to jakieś problematyczne i skomplikowane maszyny. Zastanawiam się też nad 36.10 ale to już jest większa maszyna i ciężko trafić z hederem 4,2 i na mój areał jest chyba za duży.
    • Przez mon21051
      Witam wszystkich chciałnym się dowiedzieć co sądzicie na temat tych kombajnów:)
    • Przez arniormo
      Witam wszystkich mam takie pytanie małe gdzie moge dostać części do tego kombajnu sita,żmijki.części silnika a także łańcuch podajnika ziarna stalki na bagnety itp. ??
    • Przez Tybur1603
      Mam kilka pytań , ile kosztuje nowy agrofarm 430 GS? I czy jest to dobry traktor? Co najczęściej się psuje? Jego największe wady i zalety? Posiadam agrotron 135 mk3 i jest z niego bardzo zadowolony i chce się dowiedzieć co myślicie o agrofarm 430 GS?
    • Przez bel920
      w moim 1610 deutz padł silnik i teraz dylemat remont ok 10 tyś przynajmniej bo to model silnika F8L 513 na cylindrach 128 mm gdzie jeden zestaw kosztuje 2500 zl , może ktoś ma namiar na sklep z tańszymi zestawami naprawczymi ale tej średnicy bo są tanie ale nie ten rozmiar ,lub kupno innego silnika ale czy trafie na dobry i moje pytanie czy można ten model w moim deutz 1610 zamienić na inny silnik niż ten V 8 na np 6 cylindrowy o mocy przynajmniej 180 km jest to wykonalne , ktoś to robił , proszę o odpowiedzi
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.