johenek

Krone 130S- szukam właścicieli ze Świętokrzyskiego

Polecane posty

johenek    5

Witam
Szukam właścicieli prasy Krone KR 130S z wiązaniem siatką. Chodzi mi o to by podjechać do kogoś i zobaczyć jak jest zamontowany aparat od siatki oraz pozostałe elementy siatki. Ponieważ mam montować całe wiązanie siatki w takiej prasie a nie wiem jak to wszystko jest zamontowane :)

Jeśli był by ktoś tak dobry i mógł mi porobić bardzo dokładne zdjęcia całej siatki zaczyna-wszy od drążka do mocowania rolki siatki, kończąc na sposobie mocowania mechanizmu od siatki  i linek jak są one poprowadzone

Edytowano przez johenek

KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2186

  Znajdż właściciela,postawcie prasy obok siebie i do roboty.O ile ona była wcześniej z siatką oryginalną będzie łatwiej. Chociaż z krone miałem mało wspólnego,lecz wypowiem się na podstawie welger 12 i 12s,dodatkowe otwory i ich umiejscowienia końcowki wałków np.do zamocowania napędu,i dziesiątka innych dupereli które wyglądają bez znaczenia ,naprawdę mogą poprawić samopoczucie,bym zapomniał katalog części nieważne w jakim języku,na sucho można sporo się skapnąć i zobaczyć co brakuje.Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johenek    5

Montował będe do prasy w której była siatka ale ktoś zdemontował, Brakuje tam jedynie samego aparatu, tylko nie wiem jak on jest zamocowany z prawej strony i na jakiej zasadzie jest załączana siatka oraz jak powinny iść linki od noża :(
Dlatego szukam właścicieli z okolic i podjechał bym i zobaczył co i jak, ale niestety jakoś nikt się nie przyznaje że takową maszynę posiada :(


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2186

           w welgerce 12s załączana jest poprzez wysłanie  prądu do elektromagnesu ,ten z kolei powodu poprzez niby zapadkę naciąga pasek klinowy i napędza siarkę znajdującą się między rolkami.Po krótkiej chwili pasek rozlużnia się,siatkę ciągnie bela sama.         Regulacja  owinięc jest to niby poganiaczka napedzana z jednego ze wcześniejszych wałków i przesuwa ona następne ustrojstwo w rodzaju działania  grzechotki klucza,do momentu spadku z urwiska,spadając odbezpiecza naciagnięty nuż który z wielką prędkością jak i siłą uderza siatkę i przeciwnuż.       Ruchu nie pamiętam z 15 cm,a ma  przeciąć lub przemiażdrzyć 120 cm siatki ,i to kużwa na wszystkim jest regulacja.      Bym zapomniał o hamulcu siatki ,wszak błyskawicznie musi ona zatrzymac się po odcięciu jak i lużno startować przy zaczęciu owijania.        Nie będę dalej motał bo u ciebie krone.      Ciesz się że już posiadała siatkę i obyś miał kompletną resztę i rób zdjęcia przy rozkręcaniu bo nie sposób zapamiętać ilości gwintów.......   .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johenek    5

Kolego ja się zajmuje zawodowo naprawami maszyn rolniczych i serwisuje około 50 sztuk pras, z czego 3 to krone ale niestety bez siatki :(
Więc wiem jak jest zamontowana siatka w pozostałych prasach z wyjątkiem Krone


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil5421
      Witam . posiadam do sprzedania zgrabiarke krone swadro 12.50 2000r . stan b.dobry . cena 28500 do negocjacji .. Wiecej informacji prosze pisac

    • Przez AgroRolnikŚląskiTeam
      Witam drogich Agrofotowiczów i Agrofotowiczki ... mam dylemat , planuję zakup prasy zmiennokomorowej ale nie zabardzo wiem jaka prasa jest najlepsza . Budżet to około 50 tyś zł +/- , siatka , rotor i noże to podstawa . Boję się pras pasowych bo najczęściej dochodzi do samozapłonu ... pasy podobno lubią pękać ... widziałem prasę lely rp  445 niby fajna prasa ale te pasy gdzieś na siebie nachodzą podczas prasowania ... widziałem też John Deere 582 jak w suchej jęczmiennej słomie ślizgał się balot w środku ... Urzekła mnie prasa Krone Vario Pack 1800 / Comprima (ale ta jest poza moim budżetem +/-80 tyś ) . Nie sugeruję się ile ta prasa miałaby robić bo 2 tyś belek na sezon to nie jest dużo ale ma ona robić głównie na usługach i musi być konkurencyjna . Może ktoś z was odpowie mi od czego zależy że niektóre prasy nawijają poza krawędź belki siatkę a niektóre nie ? 
    • Gość
      Przez Gość
      Zastanawiam się nad zakupem prasoowijarki jak w tytule. Mógłby ktoś podpowiedzieć na co zwrócić uwagę podczas zakupu. Jakie podzespoły są najbardziej awaryjne i jak sprawdzić np stan bel na sterowniku 
    • Przez Ceres96
      witam, mam zamiar kupić prasę rolujaca, która lepiej wybrać? robię tak rocznie około 500bel korzonki i z 400 słomy.
    • Przez marioc14
      Witam
      Czy ktoś z uzytnikow pras promujących krone spotkał się z takim problemem że w momencie uruchomienia prasy z nożami materiał zamiast dostawać się do komory zwijajacej przedostaje się pomiędzy górnym wałkiem a belkami łańcucha komory zwijajacej co w konsekwencji powoduje gięcie się belek oraz tej blachy z przodu co jest za rolka z siatką i mechanizmem siatki co może być przyczyną takiego stanu rzeczy ? Dodam że łańcuchy w komorze zwijajacej zostały wymienione na nowe rok temu. Pozdrawiam 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj