Slawek0

Używany ciągnik o mocy 120-150 KM do 100.000 zł

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Slawek0    3

Cześć Wam,

 

Chciałbym zasięgnąć rady od gospodarzy i forumowiczów z wiedzą techniczną na temat ciągników rolniczych.

 

A więc,

Planuję kupić, używany ciągnik rolniczy o mocy 120-150 KM do 100.000,00 zł.

 

Zależy mi, aby

- był on około 2000 roku produkcji

- był oszczędny w pobieraniu paliwa

- miał niski poziom awaryjności

 

Marki: John Deere, Ursus czy Zetor są mi znanymi markami, dlatego chciałbym je pominąć w tym temacie.

Każda inna marka wchodzi w grę, jako potencjalny ciągnik do mojego gospodarstwa. 

 

Ciągnik ma mieć do obsługi:

- 4 skibowy pług obrotowy

- opryskiwacz ciągany

- grubera 

 

Z Waszego doświadczenia, proszę abyście polecili mi jakiś konkretny ciągnik i opowiedzieli co nieco o nim, jak się wam 

sprawuje w gospodarstwie itp.

 

Pzdr

Sławek

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalyJohn    246

Jest wiele tego typu tematów na forum. Ja polecił bym CASE mx 135 lub MF 6290. Mocne konstrukcyjnie maszyny z 6-o cylindorywmi dobrymi silnikami ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam ci markę ursus oczywiście sam mam zamiar kupić lecz dopiero za dwa lata po skończeniu szkoły Ursus 11054 

 

110 Km

udźwig podnośnika 4400 kg znajdziesz go w salonie na stronie 143 000 ja jak mam kupić traktor to tylko nowy a maszyny w dobrym stanie używane mogą być.

 

pozdro ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2647

Koło mnie koleś ma case mx110 i bardzo dobrze chodzi.Jak dla mnie plusem jest piękny dźwięk silnika.Lub jakiś renault ares też bardzo fajne traktory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

crystal orion podobno nie do zajechania...

http://www.traktor.pl/

przykład nieaktualny:

http://www.truck.pl/pl/d/maszyny-rolnicze/ci%C4%85gniki/rolnicze/ci%C4%85gnik-rolniczy-crystal-orion-161-s-165150788?utm_source=offer_detail&utm_medium=similar_bottom&utm_campaign=detail

Szukam również i chciałbym takiego, ale za duże moce oferuje ta marka jak dla moich potrzeb ^^

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakie wasze opnie na temat ciągników Deutz Fahr Agrotron [1997-2003] 120-150 KM ?

Witam na temat tych ciągników mogę napisać tyle że są dobre mój kolega taki posiada i nie narzeka a nawet chwali ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slawek0    3

A czy coś o awaryjności? Zużyciu paliwa przy pługu?


Proszę o opinię o ciągnikach:

- Renault Ares 630
- Massey Ferguson 6180

Pzdr
Sławek

Edytowano przez SZYMANOX
Cytowanie ostatniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal7536    7

Mam Aresa tylko 550, trochę słabsza wersja z 4 cylindrami, ale tak to wiele się nie różni. Silnik od John Deere, wbrew temu co się o nich słyszy, w Renault wcale dużo nie pali, a swoje pociągnie. Wielkim plusem jest rewers elektrohydrauliczny przy kierownicy, przód/tył można zmieniać bez używania sprzęgła, co np. w orce bardzo się przydaje. Podnośnik z EHRem, w którego obsłudze nie ma nic skomplikowanego. Jeśli trafisz na wersję RZ to będzie miała ona amortyzowaną kabinę, w środku klima itp., a więc bardzo wygodny. Co do spalania w orce, to mam 4 obrotową (160cm) i dokładnie nie mierzyłem, ale jak daje max 1800 obrotów to co najwyżej 12-13l wyjdzie. Mam go od 3 lat i oprócz wymiany pompy wody żadnych awarii. Jeśli coś więcej chcesz wiedzieć pytaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slawek0    3

 

mpy wody żadnych awarii. Jeśli coś więcej chcesz wiedzieć pytaj.

Dziękuję z ładną i konstruktywną wypowiedź w temacie.

 

Oglądałem jednego Aresa 630, silnik pięknie wchodził. Ale... w poruszaniu się ciągnika do przodu słychać było cykliczny stuk w skrzyni biegów, poza tym bardzo ciężko wchodziły biegi, rewers mechaniczny chrobotał. Generalnie zniechęciło mnie to, do dalszych oględzin ciągnika. 

 

Czy wiesz co mogło dziać się z tym traktorem? 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Czy jest ktoś, kto wypowie się na temat ciągnika:

 

     Deutz Fahr Agrotron [1997-2003] 120-150 KM

 

Pzdr 

Sławek 

Edytowano przez SZYMANOX
Cytowanie ostatniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal7536    7

Hmm, ciężko powiedzieć, bo na mechanice to się średnio znam. A biegi to w zasadzie u mnie też ciężko wchodzą i zapomniałem powiedzieć o półbiegach, 4 na każdym biegu zmieniane pod obciążeniem, więc to że ciężko wchodzą, aż tak bardzo nie przeszkadza, bo np. przy orce włączam 1 i cały dzień jeżdżę na niej zmieniając najwyżej półbiegi. Rewers u mnie jest elektrohydrauliczny, przód/tył przy małych prędkościach można zmieniać bez używania sprzęgła i płynnie zmienia kierunek jazdy. Pewnie coś w tym Aresie co oglądałeś było ze skrzynią, bo normalnie takie stuki u mnie nie występują :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szopen158   
Gość szopen158

Deutz 150 mk3 2001 rok wygodny w miarę zwrotny ciągnik podłokietnik w tym modelu bardzo usprawnia prace w kabinie i poprawia jej komfort kabina amortyzowana przednia oś również, rewers elektrohydrauliczny bez sprzęgła najlepiej wersja z łopatką od rewersu tego nowego typy delfin jak ja to sobie tam mówię czy jak mi ktoś też powiedział, Cena za dobry model to tą Stówkę trzeba liczyć, Blokada mostów na systemie ASM fajna sprawa nie musisz się martwić o rozłączanie napędu powyżej skrętu przedniej osi 15 stopni sam go rozłączy, wydajność pompy standardowo 80l ale są też wersje 120l to już jest fajna sprawa 

Skrzynia ZF jak w case tylko tu masz 6 biegów i 4 połówki nie grzeszy kulturą jazy ma swoje jak bym to nazwał małe wady fabryczne że może puknąć czy zmianie kierunku jazdy czy też połówek ale jest bardzo mocna i trwała. EHR standard ale masz też ten dodatek w deutz szczególnie daje się go fajnie odczuć jak jest w podłokietniku taki przełącznik od podnoszenia i opuszczania jak go zablokujesz i jedziesz powyżej jakiejś prędkości włącza się amortyzacja tylniego podnośnik fajna sprawa. Tempomat też jak dla mnie duży plus ustawiasz stałe obroty i śmigasz. Co do chłodzenia silnika jak jest odpowiedni płyn i stan nie ma szans zagrzać go. Na masce możesz czasami spotkać z lewej strony że jest przegrzana to od turbo jak długie godziny ciężko pracował jest słaba a w sumie brak izolacji na maskę i potem jest taki a nie inny efekt. Silnik ma kopyto 150 km śmiga aż miło czuć moc ale jest też i pojemność trochę ponad 7 litrów wiec odpowiednio dobrany sprzęt sprawia że spalanie jest jak najbardziej do przyjęcia. Jak bym miał drugi raz wybrać z pewnością bym się nie zawahał jedynie co to bym wziął 165 i tyle 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szopen158   
Gość szopen158

Z innych ciągników mogę Ci jeszcze polecić Case MX ale 150 jest dużo masywniejszy od 135 wygląda jak taki smok szczególnie na balonach 42.

I jeszcze jedna bardzo dobra udana seria NEW HOLLAND TM 165 też fajny byczek ale nie wieksze tylko do 165 większych nie ma sensu chyba że chcesz mies skarbonke 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

Ja bym Ci polecił Massey Ferguson 6290 rok produkcji od 2000-2003r. Ja mam z 2002r. Bardzo piękna, skrętna i niezawodna maszyna. Posiada on silnik 6-litrowy i około 145km. Ciągnik ten jest bardzo wygodny posiada m.in. Miękką oś, 4półbiegi przy kierownicy, PowerControl ( można zmieniać kierunek jazdy bez wciskania sprzęgła i można ruszać lub wysprzęglać ciągnik tą wajchął przy kierownicy, służy ona też do zmiany półbiegów), EHR co jest bardzo wygodny można nim ustawiać głębokość, wysokość podnoszenia, docisk, szybkośc opadania, i co jest fajnego jeszcze można ustawić tryb pływający co po duzych dołach lub nierównościach nieuszkadza maszyny, podłokietnik w którym znajduje się przycisk od podnoszenia opuszczania, głębokość opuszczania i zależy w jakich wersjach w podłokietniku znajduje się albo przycisk taki jak automatyczna zmiana półbiegów przy 1800obr/min(Auto EKO), 2200obr/min(Auto Power) i samoczynne zmienianie półbiegów, lub tak jak u mnie gdy jedziesz sobie załóżmy 2biegiem i półbieg masz włączony na C to gdy zmieniasz bieg na 3 lub 4 to samoczynnie dobiera połbieg tak aby ciągnik niemał za ciężko jest to bardzo przydatne jak jedziesz sobie pod góre z duzym ciężarem, można ustawiać sobie regulacje kierownicy w dwóch płaszczyznach, tylny podnośnik unosi około 8ton, ma bardzo dobre oświetlenie robocze 6halogenów z przodu i 4halogeny z tyłu, klimatyzacja i ogrzewanie, turbo, świece płomieniową i co tu się więcej rozpisywać. Warto go obejrzeć jeżeli masz gdzieś niedaleko siebie. Ja kupiłem go w tamtym roku i jestem zadowolony. Cena za dobry ciągnik wacha się od 80-100tyś zł ale naprawdę warto.Pozdrawiam i oczekuję odpowiedzi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reno9034    1

a co pwiecie reno ares 630-650 jak z awaria w nich skrzyn biegow

podobno pasuja od massey fergusona serii 61xx

co powiecie ciekawego o tych modelach

nikt sie nie wypowie

Edytowano przez reno9034

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a może RENAULT 155.54????

ma takiego mój kolega i do tychczas mu sie nie popsuł i ciongal 6 skib beczka 6700l i belarka krone z owijarką

mojim zdaniem jest sporo komfortowy bo warto szukać z kabiną na amortyzatoracz i na wersji mechanicznej :D :huh: 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reno9034    1

a co pwiecie reno ares 630-650 jak z awaria w nich skrzyn biegow

podobno pasuja od massey fergusona serii 61xx

co powiecie ciekawego o tych modelach

nikt sie nie wypowie

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pietras892    945

Ares - silnik jd wiec ok, kabina z porządna amortyzacja,dobra widoczność. masa adekwatna do wielkosci, uciagi maja bardzo dobre, koszt czesci na srednim poziomie,moj bez problemowo 10tys mth przy 11 robilem w sprzeglo uszczelnienia na przyspieszaczu i male duperele, koszty do zniesienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez przekręt
      https://www.olx.pl/oferta/kola-420-85r34-i-340-85r24-16-9r34-13-6r24-komplet-nowe-felgi-opony-CID757-IDzLlu9.html
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj