Skocz do zawartości
farmer_89

wyposazenie obory w poidla

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Wyposażenie
PATr    238

Ma ktoś z was takie poidła które mają zawór pływakowy? U mnie krowy mają tendencję do tego że naciskają język i trzymają a woda się leje, pomaga jedynie zawór i przykręcenie przepływu wody tylko że muszę ciągle to przestawiać bo jednym krowom brakuje wody i czekają aż się napełni a inne wylewają a takie poidło rozwiązało by ten problem bo woda uzupełniała by się do danego momentu samoczynnie, nie wiem tylko jak to się sprawuje

lukbold    397

Mam od roku przy cieletach w stodole pływakowe wersja 2.5litra. Sprawuje sie dobrze tzn zapomniałem o jego istnieniu... mam tańszą wersje z króćcem plastikowym do którego podpiąłem szybkozłaczką węża ogrodowego

Po pierwsze innej opcji jak montaż na ścianie nie widze, po drugie ten cały plastikowy króciec trzeba konlkretnie zabezpieczyć żeby go nie urwały...

Ja tego węża i szybkozłaczke włożyl w plastikową rure i przytwierdził do ściany... mam spokój.

Jeśli masz pomysł jak to solidnie zabezpieczyć to montuj.

Widziałem na allegro wersje z mosiężnym króćcem do podłączenia wody a cała miska chyba z żeliwa i ma pojemność 4litr.... może być mocniejsze ale znów ten króciec w bok wystaje... nie widze opcji żeby to przetrwało na rurze miedzy stanowiskami w uwięziówce

Edytowano przez lukbold

Wiadomość z agroFakt.pl

wlamaj1    34

Może nie jest złe ale miałbym dwie uwagi:

1. Mocowanie prezentuje się średnio, nie jestem pewien czy zapobiegnie obróceniu się poidła na rurze. Jest za to proste w montażu i inne poidła też tak mają.

2. Blacha osłaniająca zawór - mogłaby być z nierdzewki.

Trzeba by wypróbować ale ja tego na razie nie zrobię - mam do zamontowania pięć nieużywanych żeliwnych poideł. Mają one może ponad trzydzieści lat, bardzo głęboką  żeliwną miskę w środku powlekaną czymś białym i pokrywkę...

lukbold    397

malowanie, powlekanie ważna sprawa... koledze w mleku wyszły cuda z bakteriami..... tzn bakterie których naturalne środowisko to wody zastoiskowe.... patrzy w te stare żeliwne poidła a tam jeden wielki glut... poszły na złom. czeka na nowe badania mleka. u mnie też śliski glut przy krowach i tylko czekam na potwierdenie jego teorii i zaraz wszystkie wylatują z obory.... ale dla krów pływakowe niepotrzebne w zasadzie

Patryk1222    23

Ma ktoś może jakieś podgrzewane poidla i mógłby coś polecić?
Chodzi mi o te tanie Góra 500 za szt.
Chciałbym zamontować u opasow we wiacie a zwykłe wiadomo zamarza:-(

jarecki82    3

koledzy ważna sprawa w marcu kończy mi się Młody Rolnik. Likwiduję po kontroli hodowlę świnek i bydła bo już nie mam z czego dopłacać.

Czy muszę zakładać bydłu poidła żeby spełnić dobrostan a świniom smoczki. Bo co sąsiad to inaczej mówi.

Patryk1222    23

U siebie miałem kontrolę agencyjna i z weterynari i nie interesowały ich poidla aby tylko zgadzała się powierzchnia światło ściany bialkowane stacje deratyzacji tabliczki kolczyki ewidencje zakupu/opryskow atesty opryskiwacza i uprawnienia.
Kontrola gospodarstwa nie biorącego wtedy żadnego dofinansowania

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się