SzymonWoowski

Pług w odstawke

Polecane posty

Kula07    163

Jak masz słome rzadką i niską (co proporcjonalnie znaczy także mizerne plony)

Nie, mam po prostu dobrze pracującą sieczkarnie w kombajnie.

 

Zresztą, ciekawe jest to, że wysokość słomy Twoim zdaniem jest odzwierciedleniem plonu, w takim razie żyto powinno sypać z 15t/ha...


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
John175    47

Możliwe. Przykład

1. po zbożu zaraz po zbiorach talerzówka (do 80km 3 metrowa) lub gruber (do 80 km 2,8metra) skiełkują samosiewy, przerwiesz parowanie

2. Przed siewem rzepaku Gruber najgłębiej ile uciągniesz (80km to do ok.20cm da rade tym gruberem)

3. Siew agregatem z siewnikiem talerzowym

1. Czy ktoś mi wyjaśni, o co się kłócicie ? Bo jest już temat o uprawie bezorkowej tu http://www.agrofoto.pl/forum/topic/4241-czy-talerz%C3%B3wk%C4%85-da-si%C4%99-zastapic-ork%C4%99/

2. Czy możliwe jest uprawianie w technologii bezorkowej ciągnikiem klasy 70-80KM i jakim sprzętem ?

3. Jak to fizycznie wykonać - proszę o łopatologiczny przykład.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

jak masz 5ha to nie interes.po za tym pewnie nie eaz brakowało limitu jak orałem i później nia dało sie uprawić .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
John175    47

Ja też ma wyobraź sobie dobrą sieczkarnie  z dobrym kombajnem...

Nie zmieniaj moich słów pieprząc głupoty bo wiadomo,że ogólnie masy słomy jest więcej jak ci zboże sypało 10t a mniej jak 5 ton...  Widze jak robią grubery 1000lepsze jak cultus i po jednym przejeździe i tak jest za dużo słomy, żeby tam wsiać rzepak Prontem... Dodam, że zbiór to przeważnie Lexion 660 z rozrzutnikiem plew - ale to i tak nie wystarcza. I niech mi nikt nie pisze, że przejedzie raz tym mizernym Cultusem i sieje rzepak, no chyba, że ma założenie na 3t/ha rzepaku.

Nie, mam po prostu dobrze pracującą sieczkarnie w kombajnie.

 

Zresztą, ciekawe jest to, że wysokość słomy Twoim zdaniem jest odzwierciedleniem plonu, w takim razie żyto powinno sypać z 15t/ha...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Kolego wychodzi, że coś robisz nie tak. Ja tam Ci na siłę niczego udowadniać nie będę. Plony jakie otrzymałem masz na poprzedniej stronie, technologie uprawy też.
Może powinienem dodać, że zboża sieję rzadko, pszenicę ok 140kg/ha, rzepak po ok 2,2kg/ha czyli ok 45szt./m2 i odziwo niczego mu nie brakuje...
odwajler tu nie chodzi o to, że kogoś nie stać na paliwo tylko, o to, że za zaoszczędzone pieniądze można np. kupić coś dzieciom.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

Możliwe. Przykład

1. po zbożu zaraz po zbiorach talerzówka (do 80km 3 metrowa) lub gruber (do 80 km 2,8metra) skiełkują samosiewy, przerwiesz parowanie

2. Przed siewem rzepaku Gruber najgłębiej ile uciągniesz (80km to do ok.20cm da rade tym gruberem)

3. Siew agregatem z siewnikiem talerzowym

A pod zboza taka sama technoligia? 3. Agregat z prostymi zebami da rade? Nie bedzie sie zapychal?


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Powiem Wam Panowie, że widzę, że ten temat idzie w kierunku wielu innych, czyli brak argumentów tylko słowne przepychanki...
Ja swoje argumenty podałem we wcześniejszych postach jednak nie wszyscy przyjmują to do wiadomości. Nikomu nic na siłę udowadniać nie będę bo i po co. I bez potrzeby w tym temacie udzielać się nie będę.
Jeszcze jedno spostrzeżenie, zauważyliście, że Ci którzy stosują uprawę bezorkową nie krytykują tych którzy orzą, tylko jest odwrotnie, Ci którzy korzystają z pługa w większości krytykują uprawę uproszczoną, czym to jest spowodowane?


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826

tym, ze ja siejąc sama talerzowka+siewnik w sciernisko po kukurydzy na kiszonke mialem w tym roku tylu klientow na taki siew, ze nie moglem sie wyrobic. moze zazrosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@odwajler

Jak nie wiesz ile kosztuje JD 8r to nie pisz. Bo wiem, że kogo stać na ciągnik to stać na paliwo. Bo traktor kupuje za pieniądze, którymi aktualnie dysponuje, a paliwo za pieniądze które dochodzą mu przez cały rok jego pracy.

Kolejny pięcio-hektarowiec, co próbuje zabłysnąć wiedzą zdobytą poprzez oglądanie zboża sąsiada.

 

@Johny175

Skąd ty możesz wiedzieć co robi Cultur, Tiger lub Terrano jak nigdy tym nie pracowałeś. Ten twój nieszczęsny gruber nie zrobi tyle roboty, co maszyny Horscha czy Vaderstada. Jak nie znasz tych maszyn to nie pisz i nie mów, że są nieszczęsne. Jeżeli masz mówić, że twój gruber (2 rzędy zębów i wałek) zrobi tyle co Terrano (dwa rzędy talerzy, 3 rzędy zębów, dwa rzędy talerzy i wałek) to puknij się porządnie w łeb. Wysyłam ci filmik, który pokazuje co robią dobre/dobrych producentów maszyny po jednym przejeździe. 

 

Terrano:

Tiger: https://www.youtube.com/watch?v=Xxc4NvbX1P0

Cultus: https://www.youtube.com/watch?v=D8H1x8sWEIQ

TopDown: https://www.youtube.com/watch?v=DF9kUJX4lAY

Swift: https://www.youtube.com/watch?v=3VlMW7ABvpo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2062

jeśli uprawiam bezorkowo, a ktoś napisze, "jeśli chodzi o plony to badania pokazują, że w uprawie bezorkowej są mniejsze" to ten ktoś jest głupi - taka jest tutaj rozmowa

 

Pokaż te badania.

co mam ci jeszcze pokazać? mój zgrabny tyłeczek :)

 

akcja: czytam sobie :) jest warta propagowania

 

dobra pomoge ci np. akademia rolnicza w poznaniu

 

Badania polowe przeprowadzono w latach 2003–2005 w Stacji Badawczej Brody należącej do Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Doświadczenie zlokalizowano na glebie płowej o składzie granulometrycznym piasków gliniastych lekkich i mocnych. Celem badań była ocena wpływu siedmiu sposobów uprawy roli: uprawy tradycyjnej, orki razówki, orki płytkiej, brony talerzowej, glebogryzarki, agregatu ścierniskowego i siewu bezpośredniego na plonowanie pszenicy ozimej, pszenżyta ozimego i jęczmienia jarego oraz pobranie azotu. Uprawa uproszczona (powierzchniowa) oraz siew bezpośredni obniżyły poziom plonowania zbóż w porównaniu do uprawy płużnej. Spłycenie orki nie spowodowało większych różnic w plonach ziarna zbóż, natomiast orka razówka skutkowała istotnym obniżeniem plonu ziarna pszenicy ozimej i pszenżyta ozimego, w odniesieniu do uprawy tradycyjnej.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

John175 teraz nawet już jestem twoim fanem. Orząc na razówkę spalasz dużo mniej paliwa, przy czym osiągasz większe plony. Zdradź nam w czym tkwi sekret. Aha i tych z akademii rolniczej w poznaniu jak najszybciej zaproś do siebie aby obalić wyniki ich doświadczeń.

 

jeśli uprawiam bezorkowo, a ktoś napisze, "jeśli chodzi o plony to badania pokazują, że w uprawie bezorkowej są mniejsze" to ten ktoś jest głupi - taka jest tutaj rozmowa

co mam ci jeszcze pokazać? mój zgrabny tyłeczek :)

 

akcja: czytam sobie :) jest warta propagowania

 

dobra pomoge ci np. akademia rolnicza w poznaniu

 

Badania polowe przeprowadzono w latach 2003–2005 w Stacji Badawczej Brody należącej do Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Doświadczenie zlokalizowano na glebie płowej o składzie granulometrycznym piasków gliniastych lekkich i mocnych. Celem badań była ocena wpływu siedmiu sposobów uprawy roli: uprawy tradycyjnej, orki razówki, orki płytkiej, brony talerzowej, glebogryzarki, agregatu ścierniskowego i siewu bezpośredniego na plonowanie pszenicy ozimej, pszenżyta ozimego i jęczmienia jarego oraz pobranie azotu. Uprawa uproszczona (powierzchniowa) oraz siew bezpośredni obniżyły poziom plonowania zbóż w porównaniu do uprawy płużnej. Spłycenie orki nie spowodowało większych różnic w plonach ziarna zbóż, natomiast orka razówka skutkowała istotnym obniżeniem plonu ziarna pszenicy ozimej i pszenżyta ozimego, w odniesieniu do uprawy tradycyjnej.

Chcąc podważać sens uprawy bezorkowej, przytaczasz wyniki doświadczeń akademii rolniczej no i dalej nic nie rozumiem. Przecież wyniki te jasno wskazują że spłycona orka którą można porównać do głębokiej uprawy porządną talerzówką bądź spulchniania gruberem, nie spowodowała większych różnic w plonach.

 

Ludzie czy wy jesteście ułomni, na dowód swojej racji wstawiasz cytaty które zaprzeczają twoim słowom. Mam nadzieje że taki stan rzeczy jest spowodowany późną godziną i zmęczeniem organizmu, a nie stały defekt twojego umysłu. Jeśli się mylę, życzę szybkiego powrotu do zdrowia.

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

Ktoś tu wcześniej pisał ze najgorszy to 3 rok po przejściu na bezorkową a więc wyniki mogą nie być takie oczywiste.... druga sprawa która mi się nasuwa.... 10 lat temu jakie oni tam mieli maszyny na tych poletkach... bo wątpie żeby cokolwiek z tych pokazanych w filmach powyżej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tutaj się wypowiadają profesjonaliści. Radze przeczytać 5 raz i nie pisać durnych komentarzyhttp://www.agrofoto.pl/produkcja-roslinna/zboza/uprawa-bezorkowa,11499.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

pokazując tu jakieś wyniki z przed 12 lat zostałem utwierdzony w przekonaniu że u co nie których trzeba zastosować leczenie nóg bo na głowę już za późno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol323    104

Heh masakra jakas w tym temacie... Po co sie klocic i wgl Panowie ;) Po zbiorze zboza trzeba ruszyc sciernisko aby przerwac parowanie a nie czekac kiedy ziemia uschnie w ciul... Potem lecisz gruberkiem 27-28cm nawet jak i ciagnik 80km moglby by pociagnac 5 lap ale na mniejszej glebokosci 25cm. Pozniej siew i walowanie. Najwazniejsze w tym wszystkim jest dokladny dobor walow do klasy ziemi aby dobrze ucisnely ruszona warstwe gleby... Tak tak najgorzej ten 3 rok... Bo u kazdego zaczynaja sie chwasty i takie tam.. No wiadomo lecz najpierw trzeba zwalczyc to mechanicznie a pozniej jak juz beda te chwasty wymeczone prysnac po lbie randupem i czesc... W uprawie bezorkowej wazna jest tez i predkosc aby ta ziemia przemieszala sie dobrze. A kto zostawia siew na wiosne to gruberem bez walow robic aby byly rowki. Wracajac do tych 3 lat to jesli ktos zaorze to mysli ze dobrze zrobil? te wszystkie organizmy na wierzchu zostaly przewrocone w glab gleby a tam tlenu ni ma i plony o wiele slabsze... Ten temat jest szeroki jak rzeka i trzeba robic z glowa na spokojnie :)


Mały, Skromny, Lubiany, ŁośQ :D
Pozdrawiam ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
John175    47

SzymonWoowski - sam się puknij w łeb - bo to pokazuje twoje rozgoryczenie i poziom, a te filmiki tak jak przypuszczałem na piachach i słabej Ziemii więc i plony małe, słomy prawie zero na nich. I nie pisałem, że mój gruber zrobi lepiej niż Terrano, Cultus więc nie wymyślaj bzdur. Jak byś czytał to byś widział, że napisałem, że jeżdże 2x lub nawet 3x tym gruberem. Aha i robiłem tigerem, widze u znajomego jak robi Cultus, Kockerling, Farmet Turbulent...

damianzbr - napisałem poprzednio, że od 10 laty robie bezorkowo większość (wyjątek po kukurydzy cukrowej, ew. zboże po zbożu). A i jak tą razówke zrobisz dobrym pługiem, nie głęboko (lepszy efekt niż tigerem bo słoma i tak przykryta po płytkiej orce) rzucisz 100kg mocznika to w Ziemi się przerobi ta słoma. 


Pod zboża po rzepaku zamiast zrywania ścierniska zaraz po zbiorze możesz zostawić i glifosatem opryskać jak powschodzą samosiewy rzepaku. Jak jest dużo slomy to musi być gruber z większym prześwitem i żeby łap nie miał za blisko siebie, ale jakiś używany lemken Smaragd lub coś na podobe poradzi sobie. Z nowych Polskich widze też już są przyzwoite z dużymi prześwitami.

A pod zboza taka sama technoligia? 3. Agregat z prostymi zebami da rade? Nie bedzie sie zapychal?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

Ktoś tu wcześniej pisał ze najgorszy to 3 rok po przejściu na bezorkową a więc wyniki mogą nie być takie oczywiste.... druga sprawa która mi się nasuwa.... 10 lat temu jakie oni tam mieli maszyny na tych poletkach... bo wątpie żeby cokolwiek z tych pokazanych w filmach powyżej

 

Zgadza się coś na "podobie" konia i radła niestety  ;)

 

@John175  od kiedy słoma jest wyznacznikiem plonu?? Chyba kiedyś jak większość odmian było o tradycyjnej długości zdzbła? 

Jak dużo słomy to wystarczy że robisz pod skosem i po problemie nawet po ściezkach w rzepaku po desykacji. 

Orka na razówkę i mata z słomy gotowa  :wacko: nie wspominając o samosiewach które odbija się czkawką w poprzednich latach  :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
John175    47

Przetłumacz ten artykuł, bo nie każdy zna angielski a tłumacz gogle tłumaczy niezrozumiale. Jaką uprawe tam stosowali?

kocham ludzi mądrzejszych niż encyklopedia ; 

skomentuj plony i system uprawy w tym artykule .

http://www.fwi.co.uk/arable/wheat-yield-world-record-shattered-in-lincolnshire.htm

niższe plony, możliwe tylko jak ktoś zbiera po 3 tony - jasne szkoda mi już słów nie chcecie się czegokolwiek dowiedzieć, tylko bronicie swoich tez 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też ma wyobraź sobie dobrą sieczkarnie z dobrym kombajnem...

Nie zmieniaj moich słów pieprząc głupoty bo wiadomo,że ogólnie masy słomy jest więcej jak ci zboże sypało 10t a mniej jak 5 ton... Widze jak robią grubery 1000lepsze jak cultus i po jednym przejeździe i tak jest za dużo słomy, żeby tam wsiać rzepak Prontem... Dodam, że zbiór to przeważnie Lexion 660 z rozrzutnikiem plew - ale to i tak nie wystarcza. I niech mi nikt nie pisze, że przejedzie raz tym mizernym Cultusem i sieje rzepak, no chyba, że ma założenie na 3t/ha rzepaku.

Może tutaj? Twóje zdanie, widzę jaj robią grubery, czyli 1000 lepsze jak Cultus

 

Gdyby dobrze zauważył, byś zobaczył że to nie piasek, tylko ziemia.

 

Co ma piasek, do tego że Terrano przezuca tak zimie? Piasek ma takie same właściwości przezutowa jak ziemią. Więc nie widzę problemu w tym, że twoim zdaniem jest to piasek.

 

Robiles tigerem? Chyba po łące nim jeździłeś, chociaż trawę też by tak przerzucił.

 

Jak chcesz zobaczy jak robi tiger i teranno? To zapraszam do mnie do gospodarstwa.

Edytowano przez SzymonWoowski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
John175    47

Nie widziałeś człowieku ciężkiej Ziemii to milcz i szalej po swoich wydmach dalej tym cultusem 1x i zbieraj co zbierasz, dla mnie to nawet lepiej bo mniej towaru na rynku przez takich "uproszczeniowców" jak ty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Kolego John175 ja mam bardzo Ciężkie ziemi, większość gliny, aczkolwiek piasek też się znajdzie i wyobraź sobie jeżdżę 1x Cultus jak to ładnie piszesz. Moją technologię po krótce opisałem bodajże na 4 stronie tego tematu, są tam tez podane plony. Jeżeli nie jesteś tak leniwy jak się wydajesz to przeczytaj co jest tam napisane.
Udowadniać na siłę Ci nie będę, że to co napisałem jest prawdą bo i tak nie uwierzysz, więc zastanawiam się po co dalej zaglądasz do tego tematu skoro i tak wiesz lepiej...
A jeżeli uważasz, że moje plony są niskie to poproszę żebyś opisał swoją technologię i osiągnięte wydajności.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
John175    47

IV klasa i ciężka Ziemia...hehe bez komentarza.

Najcięższe Ziemie to prawie zawsze II klasa

Pszenica w 2014 roku: przedplon pszenica ozima

1. Gruberowanie po ściernisku 12cm Lemken Smaragd

2. Orka gł. 22cm 4 tygodnie przed siewem

3. Siew 01.10.2013r. (Zyta, Fregata) 200 kg/ha

4. Nawożenie 300kg Polifoski 6 oraz łącznie 175 kgN/ha

5. Średni plon 8,4t/ha klasa Ziemi: II- 25%, IIIa - 50%, IVb- 10%, V-15%, Białko 14,2-14,6

 

Pszenica w 2015r: przedplon kukurydza cukrowa

1.po zbiorze kukurydzy talerzowanie

2. Orka 18cm

3. Siew 15.10.2014r

4. Średni plon 10.9t/ha, białko 12,5-13,2 klasa Ziemi II-90% i III - 10%

Proszę bardzo.

Uprawa bezorkowa 8 sezon, Carrier(2-5cm) 4m 8l/ha, Cultus 3m (20-25cm) 15-18l/ha, Rapid 3m 7-8l/ha. Przeważają u mnie ciężkie gliniaste gleby (tzw. minutówki) IVklasy, ale też jest sporo piasków. Klasy III i wyżej jest ok 8ha.

Rzepak, 44ha z czego 15ha to klasa V; 25ha IVa, b; 4ha VI, średnio dał 4,15t/ha;

Pszenica 37ha większość klasa IV 8,09t/ha;

Jęczmień ozimy 21,5ha z czego 18 to klasa IV, 2 IIIb, 1,5ha V, średnio 7,34t/ha

Pszenżyto 3,5ha, klasa III i IV 8,96 t/ha;

Groch siewny 18,5ha większość kl. IV 3,86t/ha.

Jeżeli chodzi o jakiekolwiek zmiany w stosowaniu chemii w stosunku do uprawy tradycyjnej, to nic się nie zmieniło, z wyjątkiem właśnie stosowania glifosatu, a dokładniej teraz wszystkie pola przed zbiorem objeżdżam dookoła glifosatem (czego wcześniej nie robiłem), oraz w rzepaku po jęczmieniu ozimym dzielę dawki na samosiewy żeby wcześniej przytrzymać jęczmień. Ot aż tyle, albo tylko tyle zmian.

Pod groch jadę na zimę Cultusem na ok 30cm i wtedy spalanie wzrasta do ok 25l/ha.

 

Nikogo nie namawiam na uprawę bezorkową, do mnie weszła ona przypadkowo i już została. Nie twierdzę, że nigdy już nie wrócę do pługa, bo nic nie jest pewne. Jak na razie uprawa mi się sprawdza, tak jak to już ktoś wcześniej napisał, nie chodzi głównie o to, żeby plony były dużo wyższe, ale o to, żeby były stabilne. W moim przypadku naprawdę oszczędzam ok 20-25l/ha czyli ok 100zł, mnożąc przez ponad 120ha daje rocznie oszczędność ok 12tyś i sporo czasu którego nie da się wycenić.

Jak zaczynaliśmy uprawę bezorkową, to znajomy z "gospodarstwa", które ma ponad 3tyś ha i gdzie bezorkowo jadą już z 20 lat, powiedział, że najgorszy jest 3 sezon i faktycznie tak było, ale od tego czasu plony się wyrównały i zamiast spadać co roku mile zaskakują ;)

 

Zauważyłem jedno i bardzo mnie to zastanawia, największymi krytykami uprawy bezorkowej są w większości ludzi którzy nigdy jej nie stosowali. Jak można, nie próbując czegoś, to krytykować?

Ja nie krytykuję ludzi którzy orzą, bo czemuż miałbym to robić? I wcale nie twierdzę, że źle robią. Każdy ma swój punkt widzenia, ale uważam, że żeby coś oceniać, to trzeba to wypróbować i to przez jakiś okres czasu, wziąć kartkę, długopis rzetelnie policzyć sobie, wypisać plusy i minusy i wtedy krytykować lub nie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Słusznie zauważyłeś prawie. Żeby uświadomić Ci jaka jest u mnie gliną, to powiem Ci, że w okolicy kiedyś funkcjonowało kilka cegielni.
Też bym chciał mieć lzejszą ziemię, ale pracujące na tym co mam i nie narzekam.
A widzisz masz nieporównywalnie lepsze ziemie ale czy proporcjonalnie lepsze plony...? U mnie z 60% gruntów to klasa IVa,b 10% to klasa III reszta to piach. Nawożenie stosowałem podobne do Ciebie, ale rozumiem że mimo wszystko uważasz, że mam beznadziejne plony?

Edit. Żeby nie było, plony masz wysokie i gratuluję Ci ich.

Edytowano przez Kula07

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FasolaFasola
      Witam.
      Potrzebuję zdjęć pielniko-obsypnika Akpil Piel 7 (7 sekcyjny), ponieważ chciałbym zobaczyć jak jest rozwiązanie składania ramy przy tej szerokości, na internecie niestety nie znalazłem zdjęć pielnika 7 sekcyjnego tej firmy.
      Proszę o pomoc.
      Pozdrawiam.
    • Przez kingway
      Witam , po qq chciałbym zasiać jęczmień jary . Na zimę zrobione talerzówką i teraz chciałbym to przejechać gruberem Vibro Flex . Myślicie , że to będzie ok ? Czy lepiej orać ? To samo chciałbym zrobić pod łubin przed plon było żyto z tym , że tam jest poplon - rzepak - minimalnie ale jest . Klasa ziemi 5 klasa 
    • Przez Majstero17
      Witam, wiecie może jak ścignąć ten element chodzi mi o lej próbowałem kilka razy i napotkałem takie rzeczy macie pomysłu?



    • Przez karbex
      Witam. Mam pytanie - może ktoś ma doświadczenie.na jaką głębokość maks można uprawiać gruberem z systemem lemken thorit z podcinaczami. Te podcinacze są wąskie i mają nieco inny kształt niż standardowe i myślę nad założeniem ich do uprawy na głęboko (25 cm mi wystarczy) - czy to się sprawdzi? Gruber mam 2 belkowy 2.2 m 5 łap a ciągnik 100 km. Czy lepiej beż podcinaczy I wąska redlica? Choć tu się obawiam że trochę za żadko łapy a z podcinaczami to zawsze bardziej zruszy
    • Przez kingway
      Witam , mam  pytanie . Po kukurydzy na ziarno zrobiłem talerzówką na zimę , nawet ładnie wyszło a że warunki są jakie są i jest mokro i z orką może być różnie to mam pomysł żeby zasiać  po samej talerzówce jęczmień jary po kukurydzy . Jak myślicie to się uda ? Czy lepiej orać ? Ziemie lekkie 5 klasa choć no dołeczki mokre się zdarzają . Zawsze orałem a teraz się zastanawiam bo szybko nie wjadę a  jednak orka musi się trochę odleżeć moim zdaniem 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj