El_Rolniko

Woda na wytrząsaczach Bizon Z056, jak się jej pozbyć?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
El_Rolniko    0

Witam!

Jestem nowym użytkownikiem forum i mam pytanie dotyczące kombajnu zbożowego Bizon Super Z056. Otóż kupiłem oto takiego Bizon i musiałem go umyć ponieważ chłodnica oleju była pęknięta i ciekł olej a w związku z tym, że myłem go to zabrałem się za mycie całego i przez przypadek nalałem wody na wytrząsacze jak się jej pozbyć? Pozdrawiam i Dzięki za pomoc

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szeik812    55

gdzie w wytrzasacze może stać woda? pewnie chodzi Ci o posiadacz... musisz wjechać przednimi kołami gdzieś wysoko zeby kombajn przechylic do tyłu, wtedy woda zleci do ślimaka który podaje ziarno do przenosnika ziarnowego :) a pod tym ślimakem jest taka klapka od spodu kombajnu którą odkreca się trzema śrubkami żeby woda mogła wypłynąć :)
podsiewacz*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szeik812    55

a co za sprzęt kupiłeś? ja chcę próbuję sprzedać swojego Rekorda ale marnie to idzie :( co tobą kierowało że kupiłeś Bizona a nie np jakiś zachodni kombajn jeśli mogę zapytać? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
El_Rolniko    0

Otóż miałem kupić jakiegoś zachodniego ale iż to mój 1 kombajn i namówili mnie szwagier i kolega to kupielem bizona dostęp do części i łatwa naprawa
Bizona Super Z056 82 rocznik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

łatwa naprawa powiadasz..... polecam się wyposażyć w mocne klucze, breszki, palnik do grzania. też mam rocznik 82 więc temat mi bliski :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
El_Rolniko    0

Aż tak źle nie będzie :-D
Aż tak źle nie będzie :-D Może orientujecię się ile kosztuje komplet łańcuchów podajnika pochyłego bo komplet z listwami 808 a bez listew

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piechu    43

Lancuchy mizna w grene zamowic lepiej na takich rzeczach nie oszczedzac a tak z ciekawosci ile dales za tego bizonka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Po co go całego myłeś??? Teraz nasmaruj wszystkie łożyska i puść niech wygoni z nich wodę bo przed żniwami mogą być jaja.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

łatwa naprawa powiadasz..... polecam się wyposażyć w mocne klucze, breszki, palnik do grzania. też mam rocznik 82 więc temat mi bliski :P

 

Jaki palnik??? Wystarczy mieć dobre ściagacze, trochę pomysłu i wszystko elegancko schodzi. W swoim wymieniłem prawie wszystkie łożyska i trochę trzeba było się na skakać tylko przy łożysku dużego koła jezdnego, które musiałem rozbić i przeciąć szale bo nie schodziło. Co innego dostęp... Kto robił odrzutnik wie o czym mówię...


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bizonek
      bizon zo56 jak zwiększyc jego wydajność ja jestem troche magik  wiem to i owoo bizonie wiem wszystko tylko jak zwieszyć jego wydajność wiecię piszczie 
    • Przez SebastianPycia
      Witam. Dzisiaj zauważyłem że w miejscu zaznaczonym na biało na zdjęciu lecą iskry podczas pracy młocarni i hedera, a tam gdzie na niebiesko zaznaczone, tylko po drugiej stronie to koło pąsowe jest strasznie gorące. Do tego było czuć jakby dym palącej się trawy. Po zgaszeniu bizonka z gardła zaczęło się lekko dymić. Czy to łożysko czy może coś innego??


    • Przez agromichu
      Jakie akumulatory polecacie do bizona z056? Potrzebuje dobrych bo najtańsze 5 lat wytrzymały ;/
    • Przez rafto
      Witam, jakie zakładacie opony do swoich wózków od hedera ? Zakładał ktoś opony pełne od wózka widłowego ? Poszerzał ktoś rozstaw kół ?
    • Przez mejtun
      Dzień dobry, 
      Jest tu ktoś kto wymieniał tą ( nie wiem czy dobrze to nazywam) półkę za podsiewaczem do której przykręcany jest grzebień na kilka śrub? 
      Jak się do tego zabrać? Półka przykręcona jest pod mocowaniem podsiewacza ale jak ją stamtąd wyjąć? Muszę wywalać sito górne z dolnym? Może ktoś mnie pokieruje?   
       


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj