News
kirzuch89

zakup prasy hesston 5670 do c 360

Polecane posty

kirzuch89    0

Witam Was wszystkich drodzy użytkownicy.

Jestem nowicjuszem wiec proszę o wyrozumiałość i wskazówki żeby nie zaśmiecać forum.
Wiem temat wałkowany miliony razy ale mi wydaje się że mój przypadek trochę inny. :rolleyes:  Planuje kupić prasę do c-360, wybór padł na Hesstona 5670 (tylko trochę podbierak mały) i w związku z tym mam kilka pytań. Będę prasował słomę po Super Bizonie ZO-56 czy podbierak nie za wąski i jak da sobie radę ten podbierak w sianie? Czy c-360 da sobie z nią poradzi? W zamyśle będę prasował ok 100-150 szt balotów rocznie (słoma i siano bez sianokiszonki) o średnicy max 120x120 i bez pośpiechu na luzie. O usługach też nie myślę z braku czasu (praca, a gospodarstwo po godzinach) no i mocy ciągnika . Proszę Was o pomoc pisać wszystko co myślicie, rzeczy pozytywne i negatywne będę bardzo wdzięczny. :) 
Pozdrawiam.

Wiadomość z agroFakt.pl

Buszmen11    12

miałem zestaw c 360 plus hesston 5670H, model ten ma hydrauliczny docisk pasów. zrobiłem tym zestawem ok 4 tys bali przez 5 sezonów. silnik w ciągniku zajechany na amen. prasa ciężka, potrzebuje chociaż 80 koni aby ją w pełni wykorzystać. podbierak wąski, słoma po bizonie idzie ok, gorzej po np e 514, bo jak  koło od ciągnika najedzie brzeg pokosu to zostaje na polu. zaletą modelu jest owijanie na 2 sznurki (idą na krzyż) i podnoszenie całej prasy (przydatne na nierównościach i gdy mokro). do 60 jest to maszyna zdecydowanie za duża. lepszym rozwiązaniem jest model 5650. jest mniejsza i lzejsza, robi baloty do max 130 cm, owija na jeden sznurek, sterownik jest idento jak 5670. docisk też sprężynowy. podbierak tej samej szerokości. siano idzie ok, gorzej krótki potraw i zjarzała słoma, zwłaszcza żytnia. potrafi zabić sie tak podbierak, że nie idze wyskubać.  tendencja do zapychania się występuje w maszynach z wytłuczonym podbieraczem (luzy). dobrym rozwiązaniem jest zakup maszyny z gwiazdami nagarniającymi lub dorobienie czegoś podobnego-łatwiej sie prasuje i czyściej zbiera. no  i odrzutnik bel też wskazany

Edytowano przez Buszmen11

kirzuch89    0

Więc nie ma co się spodziewać że ciągnik będzie miał lekko. Po za tym nie planuje zwijać takiej ilości bel w jednym sezonie co Ty a z czasem (kilka lat) może kupie mocniejszy ciągnik jakiegoś Jumza. Jak było z awaryjnością tej prasy, skąd brałeś części od czego pasowały?

conny    1

Mam taką prasę z hydraulicznym dociskiem, współpracuje z Jumzem i jest w sam raz. Czasami ma problemy ze złapaniem sznurka.

Mocno zbija, jak za te pieniądze to ok.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez zwc18
      Witam 
      Powiem tak zabrałem się za przenosiny baku do kabiny co niesie za sobą sporo kombinacji jak zrobienie nowej podłogi itp została też sprawa siedzenia gdyż obrotowe byłoby za wysokie  No i natknąłem się w necie na zdjęcie fotela z oryginalnego traktora i mnie oświeciło  co się okazało ? wystarczy wybić trzpień mocujący podstawę siedzenia i drugi z podpory obrotu (frezowany) i odpada nam cały obrót. Teraz wystarczy poskładać  Zdjęcie trzecie przedstawia złożony fotel 
      Coś od początku mi się wydawało iż sa się to przerobić gdyż pod spodem siedzenia znajdowały się fabryczne dodatkowe uszy do założenia amortyzatora i od tak fotel gotowy
      Może  komuś się przyda 

• Przez zwc18
      Witam 
      Poszukuję wajch od rozdzielacza umieszczonego przy kierownicy (nowy typ) jak na poniższym zdjęciu a właściwie dwóch z nich gdyż w moim uprzedni właściciel musiał gdzieś przesiać  
      Pozdrawiam

• Przez zwc18
      Witam panowie powiedzcie mi proszę jakie są rożnice poza cena. Posiadam Jumza i muszę zmienić alternator i ten z Jobsa kosztuje 239 zł średnio, a o takich samych parametrach do LTZ / T25 / MTZ są o około 50 / 60 zł tańsze. Czy różnica tkwi jedynie w kole ? 
    • Przez bizonsuperzo56
      Witam czy ktos z was mial problem z grzaniem oleju hydraulicznego do tego stopnia az byl goracy bo ja mam taki problem w swoim jumzie wymienialem pompe rozdzielacz filtr. pojade w pole probie nim pol godziny i rurki od hydrauliki co idzie do pompy nie idzie przytrzymac co jest nie tak waszym zdaniem ????
    • Przez bizonsuperzo56
      witam mam do was pytanie czy mial ktos z was taki przypadek. bo w moim jumzie jak go odpale na zimnym silniku slychac takie cykanie pukanie jak by zawor w glowicy dodam ze ten dziwiek slychac od strony pomp hydraulicznych a gdy silnik sie nagrzeje objawy ustepuja dodam ze zawory zostaly wyregolowane i nic nie pomoglo co to moze byc waszym zdaniem licze na wasza pomoc

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.