podjadacz

brona wirowa vs agregat talerzowy - co lepsze ?

Polecane posty

podjadacz    18

Witam

Mamy z tatą dylemat i nie wiemy co lepiej jest kupić bo jak każdy wie kupuje się raz i na kilka a nawet kilkanaście lat nie zmienia się co roku..

 

Może ktoś miał owe maszyny i wie coś o nich to może poradzić coś :)

 

Co lepiej kupić i dlaczego

chodzi mi o te sprzęty 

 

brona wirnikowa BOMET >> http://olx.pl/oferta/brona-wirnikowa-bomet-3-0m-u227-1-hydropak-packer-wom-okazja-CID757-IDcnBvR.html#4a1470e3c2

 

agregat talerzowy >> http://olx.pl/oferta/fabrycznie-nowy-agregat-talerzowy-brona-talerzowa-skotarek-3-0m-CID757-ID5Pedw.html#92772a0d4e

 

wiadomo cenowo jest dużą różnica ale kupi się taniej i będzie do d*py lub odwrotnie

 

proszę was o porady


bla bla bla :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belarus820    5

Witam stalem z ojcem przed tym samym wyborem czy brona wirowa czy agregat talerzowy. Wybraliśmy agregat talerzowy ze względu że zrobię nim wszystko od sciernisk do gorczycz czy obornik przykryc czy nawet uprawiać. Mialem brać tolmeta ale musialem cz ekac na niego 3miesiace a mi był potrzebny na już to wybrałem Rolex to samo co grano system ino rolex tanszy. z efektu pracy jestem zadowolony czy po uprawie czy po sciernisku. Nawet w tym. roku sialem tym bezorkowo. Z mojej strony ja go polecam a co ty wybierzesz to twoja sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KacperDemczuk    307

Nie polecam tej brony wirowej bometa, owszem brona wirowa jest dużo lepsza od talerzówki, lepsza będzie jakaś używana zachodnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dachu127    80

demczuk jak piszesz ze nie polecasz to napisz dlaczego a nie piszesz bezsensowne i nic nie wnoszące posty, tak samo jak w tematach o ciagnikach to jedyne co umiesz napisać to : polecam jakiegoś od albo fendta... podjadacz do uprawy przedsiewnej to brona wirnikowa super jest. najlepiej mieć i to i to. ale jak chcesz mieć jedno albo drugie to agregat talerzowy jest uniwersalny tak jak pisał belarus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podjadacz    18

dziekuję  za informacje kasy jeszcze nie ma ale to kwestia dni bo wydamy ją od razu bo jak będzie leżeć x czasu to może nie co ubyć..

tak więc bardzije jestem przekonany do tej brony talerzowej słyszałem też, że gdy brona wirnikowa zawadzi o kamień psują się łożyska czy prawda nie wiem

w każdym razie na obecną chwile przemawia brona talerzowa


bla bla bla :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Co lepiej kupić to zależy do czego, jakie ziemie itd. Niestety poziom dzisiejszych unijnych rolników po szkołach z wykształceniem aby korzystać z programów jest dramatycznie niski. Wielu pługa ustawić nie umie. Wielu wybrać maszyny. Pytasz co lepiej kupić. A nie podajesz nawet do czego na jakiej ziemi ma pracować. Co to w ogóle za pytanie jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belarus820    5

W tym bomecie co podałeś link nie podobaja mi sie talerze i ich kąt. Mialem agregat talerzowy z agro maszu od kolegi pożyczyłem to strasznie ściągała ja na boki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Jakim cudem? Skoro talerze w takich agregatach równoważą siły boczne. Mam agro masza i nic nie ściąga. Prawdopodobnie miałeś źle ustawiony i jeden rząd brał za głęboko i ściągało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MasseyXXXX    10

Talerzowym zrobisz wszystko, a wirówką już nie. Moim zdaniem talerz jest lepszy ze względów nawet i części... W wirowej wystarczy, że siądzie Ci tryb i juz po Tobie...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2244

Talerzowym zrobisz wszystko, a wirówką już nie. Moim zdaniem talerz jest lepszy ze względów nawet i części... W wirowej wystarczy, że siądzie Ci tryb i juz po Tobie...

 

W talerzowym pęknie ci talerz i także po Tobie?

Wiesz że dzwony biją, ale nie wiesz gdzie  :wacko:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

dziekuję  za informacje kasy jeszcze nie ma ale to kwestia dni bo wydamy ją od razu bo jak będzie leżeć x czasu to może nie co ubyć..

tak więc bardzije jestem przekonany do tej brony talerzowej słyszałem też, że gdy brona wirnikowa zawadzi o kamień psują się łożyska czy prawda nie wiem

w każdym razie na obecną chwile przemawia brona talerzowa

 

zalezy jakie masz ziemie,jak ciężkie gliny to brona super sprawa,ale tak jak juz ktos napisal,zachodnia a nie polska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podjadacz    18

Dokładnie ino 3m i talerze 560 :-)

 

to tylko przykład my również musimy kupić 3metry :)

 


bla bla bla :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dachu127    80

co Wy z tymi talerzami dużymi? ostatnio rozmawiałem Z pewnym producentem maszyn i mowil ze co niektórzy to sobie do agregatow 3m życzą talerze 610 mm... A mnie zastanawia jaki jest sesns ? im większe talerze tym mniejsza ich prędkość I efekt mieszania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozal22    19

tam gdzieś czytałem że wadząc broną wirnikową to się coś urywa...

 

to już zależy ile masz ha, jakie gleby styl pracy itd.. jeśli pytasz się dlaczego talerze to znaczy że wystarczy ci normalny agregat zębowy....

talerze w agregacie są dobre... ale po nich narasta ilość perzu... tak jak po talerzówce bo nie wszyscy mają intensywną uprawkę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Większość tu piszących w ogóle nie ma pojęcia o czym pisze. Teksty, że talerzowym zrobisz wszystko a wirnikiem nie po prostu śmieszą. Są takie ziemie na których talerzowym zrobisz nie wiele. I to właśnie rodzaj gleb powinien być zasadniczym kryterium doboru maszyny. Jednak jak pisałem poziom wiedzy wielu powiedzmy młodych rolników jest dramatycznie niski. Tak jak niski poziom ma ta dyskusja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

Co do talerzy polecam duże bo małymi 460/510 nie wsadzisz jej za głęboko i przy małych się zapycha czasami weź również pod uwagę odległość pomiędzy pierwszym a drugim rzędem bo jak są za blisko to też sie niekiedy zapycha Ps talerzowy na cięższych ziemiach też daje radę ale czasami za drugim przejazdem...
Weź sobie też pod uwagę masę agregatu bo możesz się zdziwić jak ciagnik go nie ruszy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BomV    190

hubertus skończ pierdzielić farmazony i nie zgrywaj cwaniaczka, jak wiesz coś więcej to weź napisz zapytaj albo doradź a nie wyjeżdżasz z jakimś kitem. Ty się z encyklopedią w głowie nie urodziłeś zapewne, więdzę się zdobywa a jak ty masz jej trochę więcej to nie znaczy że się musisz mądrzyć, doradź chłopakom a nie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocco0987    111

TAk jak przedmówca przede wszystkim rodzaj ziemi.

 

@dachu127 Tylko jak najwieksze talerze, po pierwsze przy duzej ilości masy nie zapcha, po drugie jeśli chcesz mieć maszyne wielozadaniową i spróbujesz uprawiac małe talerze też ziemi nie przerobią. Mam talerzówkę na małych talerzach którą uprawiałem i nie dało sie nią robić w nie upadniętej ziemi. Płycej - nie zakrywała kolein, głębiej- między kołami garnęło a talerze sie nie kręciły plus traktor miał jak w pługu. I tak z wielozadaniowej maszyny u mnie zrobiła sie do niczego bo mam wał croskill który sie zalepia i po mokrym ścierni tez nie rusze... od kąd mam wirnik niebo a ziemia w paliwie różnica nie wielka bo i jak wspominałem wyzej talerzówka garneła i tez palił jak smok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dachu127    80

Ja mam talerze 510 a sąsiad 560 I U niego efekt mieszania po kukurydzy jest trochę mniejszy, tylko ze sa innych firm i to może też mieć wpływ bo inne ukatowanie. znajomy ma carriera 525 x na talerzach 450 i nic się nie pcha czy po scierni czy po orce, jeden mankament to jak słoma zostaje po życie i jest jej dużo na polu to efekt uprawy jest słabszy, ale do wzruszenia scierni i skielkowania chwastów w zupełności wystarczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1823

jeśli masz zamiar siać agregatem talerzowym  to tylko ciągany :)
 

dachu127
Przy większych talerzach jest słabszy efekt mieszania bo wtedy trzeba szybciej jeździć żeby się kręciły z tą sama predkoscia co mniejsze :)
To moze jedyny minus, a tak to same plusy przy wiekszych. Możliwość głębszej pracy, nie zapychaja sie, większa masa.

 

Edytowano przez Mateusz1q

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 19seba
      Witam , poleci ktoś agregat uprawowy do uprawy pod ziemniaki ? Na pewno na zębie 45x10 i nie szerszy jak 4m . Potrzebuje opinii jakiej firmy agregat byłby najlepszy żeby się nie zapychał przy głębszej uprawie , robiłem w tym roku agregatem z Metangi i wszystko było by dobrze gdyby tylne wałki nie zatrzymywały się , ma ktoś maszyny Metanga ? Agregat masywny jest ale czy nie bedzie pękał ? Między Unią a Metangą jest przepaść cenowa i czy jest sens przepłacać ?
    • Przez Marcinek564
      Witam jakiś czas temu przeglądając stronę all.biz natrafiłem na ogłoszenia z Bometem U038 U038/1 U039 i U039/1. Ma ktoś może z państwa coś takiego u siebie? Oprócz 3 ogłoszeń nigdzie tego nie widziałem a jestem bardzo ciekawy jak dokładnie wygląda taki sprzęt i jak się sprawuje. 
       


    • Przez Janek54321
      Witam. Planuje zakup brony aktywnej z wałem packera 500mm  z siewnikiem nabudowanym. Mam każdy rodzaj gleby piaszczyste 5-6 gdzie sarna się topi w tym piachu, gliny, redziny, iły. Czy packer na wilgotnej ziemi nie będzie się zalepial że trzeba będzie czekać tydzień żeby obeschlo i czy na piachu nie będzie stawał i górki przed sobą robił? Proszę o wyrozumiałość i poradę.
       
    • Przez Młody1997
      Witam. Stoję przed zakupem talerzówki do c 360 3p i zastanawiam się jakie talerze będą lepsze: 6 czy 9 zębowe? przede wszystkim będzie służyć do likwidacji łąk i uprawianiu zaoranych ugorów, czasem może też do likwidacji poplonu lub uprawy ścierniska.
    • Przez adamgaleon
      Witam kupiłem brone talerzowa Bomet 3.15 m muszę wymienić 2 przednie talerze bo są wytarte i pęknięte brona ma ułożenie talerzy w X z tyłu są pełne wielkość 510 z przodu z tego co mierzyłem to od 440 do 510 i nie wiem czy poprzedni posiadacz wymienił skrajne na 460 i się wytarły? Wysokość powinna raczej być taka sama dobrze myślę 🤔z góry dzięki za odpowiedź 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj