News
kundza150

Case Mx 120 vs Massey ferguson 6280 vs Renault 630

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kundza150    5

Witam. Zastanawiam się nad zakupem ,któregoś z tych trzech ciągników . Który z nich byście polecili i dlaczego ?? Jakie są ich wady i zalety( mile widziane uzasadnione odpowiedzi, a nie usłyszane od kogoś i powtarzane). Ciągnik głównie pracowałby w transporcie z przyczepami , orce z pługiem zagonowym unia tur na resorze(zabiera 1.80 m) i siew agregatem talerzowym grano system 3 m( dosyć ciężki bo 1200 kg +siewnik ze zbożem) .

Edytowano przez kundza150

peny259    11

MF 6280 fajna maszyna. Pracowałem nim z zestawem uprawowo siewnym z agregatem talerzowym unia i siewnikem Polonez. masa ponad 1200 kg to fajnie sobie radził. Na przedni tuz 300 kg obciążenia i było ok. Pług kuhn master 102 4 skiby obrotowe to tak jak by ich nie czuł. Mamy wersje z rozbudowaną hydraulika sterowaną małym joyem w podloKietniku to duża wygoda. Spalanie tez nie wysokie w porównaniu do 5465 który przyszedł w zeszłym roku. Trzeba dbać o olej w skrzyni, przy 8 tys mth padł czujnik od Sprzęgła i Mechanizm rewersu przy kierownicy. Polecam go bo fajna maszyna.

mfek3050    82

Bardzo dobry temat bo też z ojcem powoli zastanawiamy się nad traktorem i prawie  takimi jak wymieniłeś tylko mniejsze case mx 110, mf 6260 lub 6270 i renault ares 620. Również czekam na wypowiedzi. Aha i wie ktoś może ile 6270 ma kM? Bo mam taką stronę gdzie jest napisane że 6260 ma 114 kM a tu na forum wszyscy mówią, że ma 105 kM, a o 6270 jest napisane że ma 120 kM, zgadzacie się z tą mocą? Czy zaraz się okaże że ma np 110 kM?

Edytowano przez mfek3050

Wiadomość z agroFakt.pl

MalyJohn    228

Tak na prawdę i CASE i MF to świetne konstrukcyjnie maszyny. MF będzie wygodniejszy dla użytkownika, chociażby przez podłokietnik i dźwignie Power Control. Ale case to też świetna maszyna, Silnik cumins i bardzo dobra skrzynia biegów. Na praktyce szef mówił że renault jest bardziej awaryjny niż case czy mf ;-)

Mikruss    154

kolego sprzet o którym piszesz to zapniesz do ciągnika 100 km.

Brat ma starego mf 3120 i ciąga nim zestaw uprawowo siewny 3m co wazy ok 2 tony czy nawet wiecej plus zasyp siewnika oraz płu unia ibis xms rozstawiony na 180-190 cm.

Ten sam pług ciągam swoją Valtra 6550 bez problemu ;)

także jaki z tych ciągników nie wybierzesz to poradzi sobie z tym sprzetem na spokojnym "gazie" ;)

Ferdek I renia bliźniacze mosty, silniki i osprzęt inny, renia silnik Cumminsa (czyli to co w John Deere) ale na innym osprzęcie czyli własny układ paliwowy i pompa wtryskowa, przez co trochę mniej pali , MF ma jeszcze w tych rocznikach perkinsa i chyba z tą przekładnią najbardziej zgrana para :)

Co do casa  sie nie wypowiadam bo nie mialem nie jeździłem nie znam się ;)

kundza150    5

Dzięki za odpowiedzi ;) Czekam na więcej takich. Tylko teraz problem gdzie znaleźć dany egzemplarz w dobrym stanie z małym przebiegiem ??

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez globus512
      Witam. Proszę o opinie ponieważ zastanawiamy się nad nowym ciągnikiem, właściwie bierzemy pod uwagę tylko Valtrę lub John Deera. Moc 195 do 220km 
      Jeśli John to 6195R lub 6215R na skrzyni DD lub PQ czy AQ jak ona się tam nazywa
      Jeśli Valtra to T194 lub T214 Versu na Powerschifcie
      Na Valtrę T214 na oponach 710 tył i 600 przód, nawigacja do 2cm, skrętne błotniki, 4 pary hydrauliki, przedni tuz, miękka ośka, dolny zaczep smart Tuch i kilka innych cena 433 tyś netto mi zaproponowali. 

Co lepsze, mniej awaryjne, i mniej pali ? Będę wdzięczny za opinie. W gre nie wchodzi ani NH, ani Deutz biorę te 2 pod uwagę
    • Przez pala92
      Witam. Jaki polecicie ciągnik zamiast forterry 125? traktor ma pracować z dużą sadzarka do ziemniaków (przy zetorze mam z przodu 700+150kg i pełną sadzarka koła w górę) więc traktor musiał by być dość cięzki, bedzie pracował jeszcze przy sianiu nawozów rozsiewacz ok 1600l przy formowaniu ziemniaków przy kopaniu ziemniaków z duzym kombajnem i będzie również siał zestawem upr-siew. Dodam że może być trochę słabszy tak ok 105-115km
      Zastanawiam się czy najlepszym wyborem nie będzie znowu forterra cl 110? cena podstawa katalogowa ok 175 netto co o tym myslicie?
    • Przez Marcin_1992_2008
      Witam. Stoje przed kupnem nowego ciągnika. Mam na oku deutz fahr 5110 g plus. Jakie są wasze opinie o tej marce i o tym modelu? Cena jaką mi zaproponowano to 182tys netto
      Wyposażenie : podnośnik mechaniczny , skrzynia 5-cio biegowa z dwoma półbiegami, klima, rewers elektrohydrauliczny. Czy te skrzynie są awaryjne? z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez PronarekP5
      Witam kolegów, mam do was pytanie, który z tych ciągników jest lepszym wyborem, pomijam fakt 4/6 cylindrow, jedynie chodzi o wytrzymałość, ciągnik to ciągnik taki do wszystkiego, przyczepa /przyczepy, rozsiewacz, opryskiwacz, wycinarka do kiszonki, rozrzutnik obornika - mały ale przy nim pracować będzie, może czasem przyczepa samozbierająca itp. Roczniki egzemplarzy to 2000 steyr i 2002 Lamborghini, wyposażenie steyr to skrzynia 40 km/h i przedni podnośnik, opony przod dobre tyl słabe, Lamborghini ma pneumatyke ,skrzynia 40km/h, podłokietnik do sterowania, komputer pokładowy, klimatyzację, i opony tyl dobre przód słabe. Zastanawia mnie tylko który ciągnik jest ze tak się wyrażę bardziej stabilny jakościowo  i jak to się mówi mądrzejszy. Zastanawia mnie co za silnik siedzi w tym lambo, bo steyr to sisu a Lamborghini ma już chłodzony powietrzem. Czekam na wasze spostrzeżenia z użytkowania tych ciągników, i opinii dotyczących eksploatacji i komfortu. Pozdrawiam 

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.