Palmusny

Leasing Moje pytania

Polecane posty

Palmusny    76

Witam mam pytania odnośnie leasingu

1Przykładowo chciałbym wziąść ciągnik kosztujący 200 brutto na leasing :

2Czy mogę wziąść leasing na 20-25 lat i więcej?

3Przykładowy procent / odsetki od leasingu 

4jak wygląda to w połączeniu z prow ?

5Rozumiem że np mam ilość rat np na te 20 lat (jeżeli to możliwe) 240 rat i po spłacie ich z tym procentem sprzęt jest mój tak ?> a jak wygląda sprawa jak biorę sprzęt ze składnicy ? na kogo rejestruję ? w dowodzie jestem ja i ? współwłaściciel ?

 

Ps: nie chcę hejtu na temat tego że chcę brać sprzęt z ratami(jeżeli na tyle można) na tyle lat no ale  przychód też nie jest ogromny . Proszę o wypowiedź osoby znające się w tym temacie .Trzymajcie się .

Edytowano przez Palmusny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PatrykBzura    0

Kolego lesing jest na maxymalnie 6 lat ani na 20 pare nwm kto ci takich głupot nagadał

W dowodzie jest bank niema cie wogule w dowodzie 

i powiem ci ze ja mam belarke w leasing i wystarczy ze nieopłacisz 2-3 rat i przyjedzajo do cb a za kazdy zjazd bioro 1000zl

a jak 3 razy nieopłacisz to wypowidajo umowe i po maszyne przyjezdzajo lecz mozesz jo znowic gdy przyjado po maszyne tylko w tedy za wznowienie same 

bioro 5tys i plus dotego raty kturych nieopłaciles

odradzam ci leasing

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

w siemensie i innych też jest możliwość ciągnika na 10lat wpłata własna od 0% jakaś przygotowawcza około 2tysi .a reszta zależnie od kogo bierzesz leasing lub pożyczkę. odradzam EFL tam po 30 dniach wypowiadają umowę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Palmusny    76

w siemensie i innych też jest możliwość ciągnika na 10lat wpłata własna od 0% jakaś przygotowawcza około 2tysi .a reszta zależnie od kogo bierzesz leasing lub pożyczkę. odradzam EFL tam po 30 dniach wypowiadają umowę.

10 lat to max ? jakie oprocentowanie mniej więcej wynosi ?

Mam także pytanie odnośnie jakichś kredytów fabrycznych itp jak to wygląda chodzi mi głównie o new hollanda 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

tak z twgo co mo wiadomo max .oprocentowanie nie wiem jakie bo stopy dosyć niskie sam zadzwoń gdzieś to ci powiedzą. a coś czytałem ze NH ma własne finansowanie jakieś ciekawe teraz wprowadzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@iron kolego z całym szacunkiem ale nie wiesz nawet jak kur... firmę polecasz jaką są leasingi siemens.

Co do pomysłu z leasingiem to z całego serca odradzam, jeszcze bardziej odradzam brać w obcej walucie.

Na Prow nie kwalifikują się maszyny brane w leasing. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

czy ja polecam? czy siemens czy inne twory to takie same złodzieje ostatni grosz z człowieka zedra podałem przykładowo. po za tym kolega nic o PROW nie wspominał. a co do waluty jestem też zdania że jak w złotówkach zarabiasz to i w złotówkach bierz kredyt.
przepraszam pisał o prow.ale mi to umkło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Palmusny    76

witam, dowiedz się w BZ WBK ja jestem z nich zadowolony

Co u nich masz?

Jeszcze nie byłem u nich narazie poczytam jeszcze jak najlesze opcjie :)

I jak to jest oni na pewno chcą jakiś dochód abym wykazał nie ? czy jeżeli rocznie mam dochód na poziomie +/-35/40 tys wiadomo plon itp to jest szansa ?(chodzi mi głównie o jak najdłuższy czas spłaty bo te dochody jakieś kosmiczne nie są  + jeszcze trzeba o osprzęcie myśleć) . licząc że ratówka mniej więcej 1300/1400 by mi wychodziła to około 16 tys rocznie a wiadomo nawozy itp naprawa wyskoczy zresztą panowie sami wiecie że to nie jest lekki kawałek chleba.

 

I kolejne pytanie odnośnie tych ciekawych ofert new hollanda co tam ktoś słyszał bo na necie jakoś doszukać się nie mogę ...?

Brał ktoś tura do new hollanda t5.95 ? jak tak to jakiego słyszałem że stoll ma super tury ale cena trochę odpycha. 

Ps : na prow to trzeba się jeszcze dostać a na 13 ha (2 ha malin 1,5 ziemniaków reszta zboża)+ bydlaki raczej nie dadzą mi 100km a poza tym jeszcze trzeba wzrost wykazać ileś tam % 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maur    0

Kolego, nie ma sensu bazować na domysłach. Dobrze zrobisz jak udasz się do firmy leasingowej, albo zadzwonisz do kilku z nich i porównasz ofertę. Sam zdecydowałem się na wybór towarzystwa AutoEFL , które łączy platformę sprzedażową z zapewnieniem finansowania. Znajdziesz tam samochody osobowe, ciężarowe i dostawcze, a także maszyny rolnicze, przyczepy i naczepy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez link90
      Dzień dobry ,
      mam możliwość wziąć w dierżawe grunty orne i potrzebny jest mi większy ciągnik i za mało pieniędzy na jego zakup
      kredyt nie za bardzo poniewaz nie mam udokumentowanych zarobków
      myślałem na leasingiem konsumenckim ?
      ciągnik za ok 25 tyś zł i najlepiej jak najdłuższym okresem spłat aby rata była jak najmniejsza
      co postąpić w takim przypadku
      dziekuje serdecznie za odpowiedzi
    • Przez Taurus83
      chce kupić bronę talerzową na kredyt. leasing w zasadzie. maszyna za 26 brutto. chce to spłacać przez 5 lat. dwie raty w ciągu roku. "stopa roczna" 5,68% łączny koszt odsetek przez 5 lat to 3365 zł. uważacie że to dobra propozycja?
       
      wpłata własna 10 % wartości brony. zabezpieczeniem jest maszyna
    • Przez DoradcaFinansowy5
      Zamierza ktoś wziąć maszynę w leasing ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj