BrzozaZetor

Plug do zetora 7245

Polecane posty

BrzozaZetor    27

Witam

Poszukuję pługa do zetora 7245

Mam na oku kilka lecz nie wiem który jest najlepszy i oczywiście którego mój zetor uciągnie :)

Huard

http://allegro.pl/pl...3729243449.html

Kongskilde Variant

http://allegro.pl/ko...3710089696.html

RABE WERK

http://otomoto.pl/pl...wy-A373421.html

HUARD

http://allegro.pl/pl...3707030968.html

Overum

http://otomoto.pl/ov...ny-A374114.html

Gregoire-besoon

http://otomoto.pl/gr...nd-A335666.html

HUARD

http://otomoto.pl/huard-A337703.html

 

Oczywiście przedpłużki bym zdjął bo z nimi pewnie by było mu ciężko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol2997    4

Zobacz tez lekmen opal 90 lub 110.Dobre pługi lekko idą nie za duże akurat dla twojego zetorka.Jakie masz ziemie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703

Zależy jaka ziemia. Jak chcesz obrotowe to lekkiej ramie i z jak najmniejszą szerokością orki bo jak sobie wyobrażasz jesienną orkę 62KM ciągnikiem z szerokością orki 150cm? ( to tyle co stare UG 5 lub więcej o 10cm jak nowe rzemieślnicze 4). Podaj jaką masz ziemie ( typ rodzaj i usytuowanie terenu). Jak na ciężkie gleby i musi być obrotowy to poszukaj 3x14" lub max 3x16" ( 3x40cm = 120cm orki czyli tyle co stare 4UG). Podnośnik w zetorze to żaden cymes więc uważaj na ciężar. Rabe robiło kiedyś na lekkiej ramie - poszukaj może takie. A jak zagonowe to szukaj 4x14" lub 3x16".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703

To zależy jakie - ja mam oryginał UG 3 i jest 30cm na korpus. Były rożne, nawet ktoś na forum pisał jak się nazywają. Ostatnio mierzyłem u znajomego i pomimo takich samych lemieszy w 3 UG jest 30cm a rzemieślniczej 4 jest 35cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2124

Witam :)

Jaki polecacie pług do tego ciągnika? Chodzi mi o 3 skibowy zagonowy ewentualnie obrotowy :) Ponieważ mam stara 3 grudziądzka chciałbym zobaczyć w końcu jak się orze zachodnim bo prawie każdy mówi ze to dzień do nocy. A w 4 grudziądzkiej lekko nie ma w ciężkiej orce zwłaszcza na naszych ziemiach :)

Proszę podawać marki i własne spostrzeżenia dotyczące tych pługów ;)

Tematy połączone

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Polecam ci Lemken Opal 90 w trzech skibach powinien pójść bez problemu, sam mam opala ale 110 na ażurach rozkręcony zabiera 140cm, w 90 opalu będzie szedł dobrze i kupisz za nie duże pieniądze dostępność części duża. Szukaj sobie z dwom śrubami rzymskimi z boku w tedy jak będzie miał ciężko to go skręcisz a jak lżej to na maksa. Orałem 4 zagonówką grudziącką to w porównaniu do lemkena to porażka, notoryczne zapychanie i jakość orki pozostawia dużo do życzenia, miałem tamtej jesieni ibisa 3 to tak samo masakra jakieś niedorobione te pługi nie chce kryć, i ciągnik ma ciężko jak chol.ra , po zakupie swojego odeszło mi część prac, selerzysko orze się bez tależowania, tak samo po ziemniakach, wczoraj orałem po pekińskiej i z 1000m mi nie urosła, ojciec mówił żeby z talerzować a jak bym to zrobił to już bym nie dał rady uciągnąć a tu bez problemu elegancko przykrył. Sam nie wierzyłem ale dopiero teraz zobaczyłem jak orka wygląda i jak się orze pięknie. Na plus stwierdzam że orze 20 cm szerzej tamtym 120 tym 140 i w granicach 4 litrów na ha idzie mniej. Co prawda to ażur i ma mniejsze opory, dodam że ziemia w większości 1 czarnoziem trochę 2 i 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    30

Też mam takiego zetora lecz myślę o 3 zagonowej zachodniej z dobrymi zabezpieczeniami przeciw kamieniom , ponieważ na moich ziemiach zabezpieczenia lemieszowe drogo mnie kosztują :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2124

Polecam ci Lemken Opal 90 w trzech skibach powinien pójść bez problemu, sam mam opala ale 110 na ażurach rozkręcony zabiera 140cm, w 90 opalu będzie szedł dobrze i kupisz za nie duże pieniądze dostępność części duża. Szukaj sobie z dwom śrubami rzymskimi z boku w tedy jak będzie miał ciężko to go skręcisz a jak lżej to na maksa. Orałem 4 zagonówką grudziącką to w porównaniu do lemkena to porażka, notoryczne zapychanie i jakość orki pozostawia dużo do życzenia, miałem tamtej jesieni ibisa 3 to tak samo masakra jakieś niedorobione te pługi nie chce kryć, i ciągnik ma ciężko jak chol.ra , po zakupie swojego odeszło mi część prac, selerzysko orze się bez tależowania, tak samo po ziemniakach, wczoraj orałem po pekińskiej i z 1000m mi nie urosła, ojciec mówił żeby z talerzować a jak bym to zrobił to już bym nie dał rady uciągnąć a tu bez problemu elegancko przykrył. Sam nie wierzyłem ale dopiero teraz zobaczyłem jak orka wygląda i jak się orze pięknie. Na plus stwierdzam że orze 20 cm szerzej tamtym 120 tym 140 i w granicach 4 litrów na ha idzie mniej. Co prawda to ażur i ma mniejsze opory, dodam że ziemia w większości 1 czarnoziem trochę 2 i 3

A jakim ciagnikiem to ciagasz?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
longer89    1

Ja akurat posiadam Zetora 6245 i ciągam nim 3 obrotówkę Lemken Opal 90 z przedpłużkami, dobrze się nim pracuję, mógłby być troszkę cięższy bo na zwięzłej ziemi brakuje mu paru kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2124

Ja akurat posiadam Zetora 6245 i ciągam nim 3 obrotówkę Lemken Opal 90 z przedpłużkami, dobrze się nim pracuję, mógłby być troszkę cięższy bo na zwięzłej ziemi brakuje mu paru kg.

Na 1 spokojnie idzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703

Za duża cena jak siłownik na jeden przewód. Ogólnie to odpuściłbym sobie takie rozwiązanie. Odszykowany do sprzedaży, patrz nie na lakier a na elementy robocze i na obrotnicę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

W jakimś temacie już był on omawiany. Polskie odkładnice założone. Zrobiony tylko na sprzedaż. Generalnie to podobna konstrukcja jak najbardziej do tego zetora by pasowała bo w miarę lekki ten pług jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2124

A na co zwracac przy kupnie pługa obrotowego oprocz elementow roboczych? gdyz za bardzo sie nie orientuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maikel1987    2

Jest tu może ktoś kto użytuje taki traktor i może wypowie się z jaki plug ami ? Dodam że mam zróżnicowane ziemię , troche górek tez jest .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703

Nie pytaj w kilku miejscach bo to i tak nic Ci nie da.

Spróbuj pożyczyć gdzieś w okolicy 4x30 cm nawet z UG itp. Jeśli dasz radę z nim ale będzie ciężko to trochę mniejsze opory będzie miał 3x40cm. Ewentualnie jak CI wcześniej pisałem poszukaj tych Fraugde na licencji Kvernelanda bo one przeważnie mają regulację szerokości roboczej i jeśli nie da rady na 40 cm to można zmniejszyć i po problemie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Baldek
      Witam Wszystkich , chciałbym kupić pług obrotowy ,znalazłem kilka ogłoszeń kuhn ,powie mi ktoś czym różni się  kuhn master 120 od kuhn MULTI master 120,121??? Czy polecacie kuhny czy inne marki???
    • Przez ptaszyna
      Witam chciałbym zapytać czy ktoś ma pług Agro Masz z ramieniem do wału, chodzi o pług obrotowy na resorze i to ramię; http://www.agro-masz.eu/index.php?menu=oferta&kategoria=orka&podkategoria=POR&tab=opis. Moja prośba polega na tym by zrobić kilka zdjęć jak to jest zamocowane i podanie kilka wymiarów. 
    • Przez Radzio86
      Witam. 
      Drodzy forumowicze, powiedzcie mi proszę czy Zetor 7211 bez przedniego napędu poradzi sobie z pługiem zagonowym Kverneland 3 skibowym  16 calowym ? Ziemia mieszana - od ciężkiej gliny po piaski.
      Jestem też ciekawy jak duży pług obrotowy może poradzić taki ciągnik ? 
       
    • Przez Radzio86
      Kupię pług z odkładnicami sprężynowymi, do Zetora 7221  70 KM.
      Tel   794 584 759  (najlepiej wieczorem)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj