szczewko

New Holland seria 80xx

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
maciek14999    0

Poszukuje instrukcji obsługi w jęz. polskim do kombajnu New Holland 8060 z 86r. prosiłbym o kontakt na GG: 12018580 lub na kom. 660687046

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skolus    0

Witam wszystkich, i podłaczam się pod zapytanie, czy ktoś z użytkowników posiada może instrukcje do NH 8060, ponieważ w ostatnich dniach stałem się szczęśliwym posiadaczem (mam nadzieje:)) tego kombajniku, no jak to zwykle bywa trzeba by było się z nim troszke blizej zaznajomic. EWentualnie użytkowników tego sprzętu prosiłbym o opinie na jego temat oraz na co należy zwrócić szczególną uwagę przy dogłębnym jego sprawdzaniu, jakieś typowe usterki.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Ja mam 8070 ale od 8060 rozni sie tylko silnikiem i zbiornikiem wiec w zasadzie wszystko to samo. Newralgicznym punktem sa połosie jesli masz 3 biegowa skrzynie bo jesli 4 biegowa ze zwolnicami przy kołach to juz nie. Przekladnia kątowa slimaka co padaje zboze do zbiornika lubi sie popsuc ale mnie na razie to omija. My kupilismy w tamtym roku i wykosilismy ponad 100 ha bezawaryjnie i jestesmy zadowoleni gdyz nie mielismy zadnej awarii. Przed zniwami sprawdz go dokladnie i wymien paski podejrzane i łozyska.Na 100% wszystkie łozyska na napinaczach beda do wywalenia ale bez nerwow jedno kosztuje 10zl wiec bólu nie ma.Chodzi mi o te napinacze regulowane recznie przykrecane na klucz 22.

 

jakbys miał wiecej pytan to pisz na gg 485096

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gabo89    0

Witam! Za wszelkie błędy przepraszam.

Mam pewien dylemat odnośnie kąbajnu NH 8070 na hydrostacie. Chciałbym się dowiedzieć jakie oleje i ile litrów idzie do skrzyni do hydrostatu, hydrauliki itp. Jestem posiadaczem tego kąbajna od czerwca 2008r. Ogólnie jestem zadowolony z jego pracy choć mam problem z sieczkarnia. W połowie żniw siadło mi elektrosprzęgło a dokładnie złącze elektromagnetyczne na szczęście udało się skręcić na śruby. Czy może ktoś wie gdzie można dokupić te elektrozłącze?? Za Odp. serdecznie dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Domyslam sie ze z tym złaczem to chodzi ci o to co sa w nim szczotki. Podobno od Bizona pasuje od sieczkarni załanczanej elektrycznie z Wagrowca,najlepiej tam szukac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopojno    0

mam NH 8030 z 1985 roku i ostatnio znalazłem schowany pewien zegar do którego dochodzi przewód hydrauliczny. Jego miejsce jest w widocznym miejscu ale widać że poprzedni właściciel uszkodził przewód poczym go skrócił i schował zegar.

Mam pytanie od czego może być ten zegar?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten zegar pozwala zaobserwować kiedy heder dotyka ziemi,ponieważ jest podpięty do przewodu wychodzącego na siłowniki hedra.A działa to tak że,ustawiasz sobie tą ruchomą wskazówkę na wskazanie zegara,oczywiście trzeba to zrobić przy podniesionym hedrze,kiedy opuścisz heder na ziemię ciśnienie w przewodzie spadnie i wskazówka się cofnie po tym właśnie wiesz kiedy już ryjesz po ziemi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopojno    0

dzięki za pomoc ale mam następny problem ponieważ zgubił się jedyny kluczyk do kombajnu i czy ktoś wie od czeko idzie tam dopasować stacyjkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

Czy silnik mercedes lub iveco pasuje do kombajnu new holland 8050?


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DJBOMBA12    12

Ja mam taki dylemat w zimie na 80/90% Kupujemy Kombajn(jeśli coś wypadnie to nie) i tu mam pytanko, Co wybrać NH 8050 Czy Claasa Dominatora 96??? Tu któregoś dnia wybieramy się z Tatą na skład zachodnich Maszyn Rolniczych(Polichna Lubelskie)... Czekam na szybką pomoc :) i czym się różni 8050 od 8070...:)


W Celu Podania Numeru GG Pisać na PW...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

Do new hollanda na 100% będą znacznie tańsze części niż do claasa, przy czym niektóre pasy są identyczne jak w bizonie, a niektóre nie. Poza tym za new hollandem przemawia większa powierzchnia młocarnii niż w claasie, gdyż claas jest krótszy od new hollanda. 8050 od 8070 różni się tym, że 8050 ma 4 wytrząsacze, 3 biegową skrzynię i ma skrzynię na półosiach, a 8070 ma 5 wytrząsaczy, 4 biegową skrzynię na zwolnicach i ogólnie jest szerszy i ma mocniejsze silniki. Co do dominatora to wiem tylko, że dość drogie są części, a o resztę pytaj posiadaczy tych kombajnów. New holland nie ma elektroniki, a claas dominator chyba ma.*070 i 8050 mają podajniki takiej samej wielkości, więc więcej się nie skosi, a jedynie będzie miał lżej, bo ma mocniejszy motor.


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szynszyl    0

Ja mam nh 8050 i jestem z niego zadowolony , nh 8050 nie mozna porównywać do do..96-to jest kawal byka .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonski    1

Mam taki problem z motowidłami jak je opuszcze to bardzo ciężko je podnieść, muszę kilka razy ruszyć dźwignią góra dół i wtedy motowidła się podnoszą. Co może być przyczyną - olej w hydraulice mama ATF II, układ szczelny, pompa podnosi heder bez problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DJBOMBA12    12

Mam takie pytanie Czy New Holland 8050 lub 8060 jest wydajniejszy od Bizona Rekorda lub Supra? Czy więcej zrobi ha w podobnym czasie np. w Godz?

 

Edit: Z Hedrem o podobnej szerokości... ;)


W Celu Podania Numeru GG Pisać na PW...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopojno    0

mam 8030 i heder 3 metry i w godzinę zrobię tyle samo co bizon z hederm 4. a wydaje mi się że 8050 i 8060 o hederze takim samym jak bizona zrobi napewno więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

witam

może Mnie ktoś oświecić co znaczą sktóry przy nazwach?

CX80x0 SL STD

CX80X0 HD SL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Witam ożywiam temat mam na oku 3 HN 8060 bo tylko takie mnie intersują wszytskie z roku 84 na co zwracac uwage przy kupnie?? silniki różne IVECO, Ford i MB, i nie wiem właśnie który silnik jest lepszy, i co sprawdzic i jak przy kupnie, bo widze ze 3 biegowa sprzynia to kicha jak tak.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinW1985    0

Witam potrzebuję informacji gdzie można dostać tryby do przekladni kątowej slimaka co padaje zboze do zbiornika do kombajnu NH 8060, bo poszły nmi łożyska i się tryby zdarły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darkos795    4

Jeśli chcesz używane to zajrzyj do Łasku-Orchowa,do firmy Aron,to duży handlarz kombajnami,i on ma też części.

Po nowe jeżdzę do Turku,nie wiem z jakiego powiatu jesteś,Zimex pod Łęczycą też sprowadza nowe na zamówienie

tak samo jak Godziński w Zadzimiu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinW1985    0

Dobrze się składa bo jestem z woj. łódzkiego, a mógłbyś mi podać jakieś namiary na te firmy. Z góry dzięki.

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darkos795    4

Przeczytałem o tym w profilu ;) Numer do Zadzimia to 043 678 61 93,do Zimexu w Łeczycy,a dokładnie w Leszczach

pod Łęczycą to 024 721 43 83 numeru do Arona w Lasku nie mam ale on często ogłasza się na telegazecie TVP2.Do

Turku jak znajde nr to Ci wyśle,albo pisz na PW to Ci wytłumaczę jak tam jechać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroFarm1    0

Dobrze się składa bo jestem z woj. łódzkiego, a mógłbyś mi podać jakieś namiary na te firmy. Z góry dzięki.

Nie cytuj poprzedniego posta

 

WITAM, wszystkich

Zapraszam do zakupu CZĘŚCI DO KOMBAJNU NEW HOLLAND,BS Z-110, CASE, CLAAS, RABE . MAMY PRAWIE WSZYSTKO !!!!

NASZ SKLEPIK PRZEZ INTERNET: [cenzura]

NASZ TEL: [cenzura]

DOSTAWA FIRMA KURIERSKĄ NA TERENIE CAŁEJ POLSKI !!!

 

[cenzura]

 

Zakaz reklamy!

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinW1985    0

Jeśli można otrzymać dane firmy Agro Farm to podaję emaila na który można je przesłać: wosikmarcin@vp.pl

Z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj