szczewko

New Holland seria 80xx

Polecane posty

detom    18

W NH 8050 silnik forda spust wody mam od strony zbiornika zboża pod kolektorem .


Jeśli pomogłem kliknij lajka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

polecam NH 8050. 7 lat w moim użytkowaniu. maszyna na plus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fobos    3

Pierwszy wyjazd i pierwsza mała przykra niespodzianka...podpowiedzcie Panowie co może być przyczyną że cała masa słomy po przejściu przez cepy ląduje na sitach w formie sieczki zamiasta iśc górą po wytrzasaczach klawiszowych.

 

Defekt odkryty...wstyd sie przyznać, ale nauka dla na przyszłość by robic zdjęcia jaki jest uklad pasków napedu od klawiszy albo poćwiczyć pamiec :)

Edytowano przez fobos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
detom    18

Nie przejmuj się- miałem to samo :rolleyes: kilka godzin głowiliśmy się co jest nie tak :D


Jeśli pomogłem kliknij lajka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Panowie mam New Hollanda 8050 i jest problem, rura nie chce mi się złożyć, co może być przyczyną ? smarowana była, w hydraulice płyn jest, nawet nie chce iść jak się zaprze o jakiś słup, bardzo duży opór jest. co może być przyczyną ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
detom    18

A rozłożyła się normalnie czy również ciężko szła? Obstawiam że to wina rdzy na łożysku obrotu rury.


Jeśli pomogłem kliknij lajka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

no od razu wziąłem odrdzewiaczem ;) pomogło ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

Katalog New Holland 8050 8060 - ten gość ściągał go dla mnie z ebay.co.uk bo tam go znalazłem.

W sumie fajna książka, łatwiej coś rozebrać.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
detom    18

Podobnie jak kolega powyżej korzystam z katalogu online strony NH, jest wszystko ładnie opisane i rozrysowane.


Jeśli pomogłem kliknij lajka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

Witam! Koledzy mam prośbę- nie mogę kupić połówki koła wariatora napędu wialni nr. kat. 80388295  (N H 8060), gdzie to można kupić lub z czego podebrać (może jakiś Bizon).

U Gąski brak a gdzie jeszcze szukać.

Edytowano przez marian7k

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

Już jest na tokarce u kolegi.

U dilera cena 2300 zł, porównywalne koło od bizona od wariatora odrzutnika cena 180 zł. Flaszka dla tokarza + 5 kg stali ze złomu i będzie super koło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

No dziś pech. Niby to co do przewidzenia wymienione (obudowa termostatu, czujnik temperatury, tarcze w hamulcach, akumulator)  a tutaj dwie niespodzianki.

 

Ukręciła (stara była) się linka młocarni - ktoś wie gdzie na szybko idzie to dostać?

Padło łożysko w przekładni (schumacher) - wyjeliśmy 3209A marki FAG GERMANY choć cały kombajn jest na angielskich łożyskach NSK czy NCK więc zakładam że było wymieniane. Jakie wstawić? Co te literki oznaczają? Kąt?

 

-EDIT-

Łożysko PFI 5209 C3 było od ręki więc wziąłem, na jutro będzie FAG+linka młocarni. Tylko to teraz poskładać :(

Edytowano przez Nikita_Bennet

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
detom    18

Łee to to nic, patrz na to

http://pokazywarka.pl/lik1j3/]Zdjęcia

wał i korbowód do wymiany, góra ocalała :unsure:

Dziś głowica i blok wyszlifowany ,jutro mają składać w całość, jest szansa (o ile wszystko będzie działać) że w czwartek silnik założymy.

Edytowano przez detom

Jeśli pomogłem kliknij lajka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

Pech. My dziś rzepak skończyliśmy, jutro może jęczmień i potem pszenica. Opóźnienia przez to że trzeba poczekać aż kurier przywiózł linkę.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
detom    18

Ogólnie mieliśmy sporo szczęścia w tym nieszczęściu - udało się nam kupić używany wał korbowy nominalny, w idealnym stanie ( nie był potrzebny szlif!!! ) za 1/5  ceny nowego B) . Silnik działa jak trzeba , dożynki zrobione tylko opić je zostało :)


Jeśli pomogłem kliknij lajka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

Może ktoś wie jak zdobyć sita żaluzjowe do 8060 może od jakiegoś bizona by spasowały , chodzi o to żeby tańszym kosztem to zdobyć bo stare są pokrzywione .

Z którego NH jeszcze mogą pasować?

Edytowano przez marian7k

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do tych co zamieniali silnik w kombajnie new holland.Chcę na przyszły rok wstawić silnik merceddesa OM 352.do mojego 8060 teraz mam ford 2715.Moje pytanie dotyczy tego jak poradziliście sobie z dopasowaniem przystawki po zamianie silnika na inny.Czy kupiliście silnik z przystawką od hollanda czy też od czegoś innego i dopiero pasowanie mocowań? Można by założyć też perkinsa ale dwie żeczy przemawia na niekożyść:

- potrzebne są obroty 2500rpm 

- pompa paliwa i filtry są po niewłasciwej stronie czyli od zbiornika co utrudni obsługę.

Edytowano przez kristoferson

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

Filtry to możesz powiesić gdzie chcesz. Czy na pewno ford w pracy kombajnu NH 8060 musi mieć 2500 rpm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Panowie, mam taki problem z przekładnią napędu kosy NH 8050. w ubiegłym roku bardzo mi się sypała ta przekładnia tzn. pękała widełka w środku tej przekładni i tak mi pękła ze 2/3 razy a jedna sztuka kosztuje 600 zł jeśli dobrze pamiętam (+I-) aż pod koniec żniw zakupiłem nową kompletną przekładnie która kosztowała 2100. no i w tym roku szczęśliwie skończone żniwa, więc znajomy przyszedł aby mu tam kawałek ukosić no i się pojechało i znów to samo. pękła widełka. ktoś miał podoby problem z przekładnią ? Co może być przyczyną ? Mam swoje hipotezy ale czekam na wasze pomysły i rady. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj