wojtek12345

rozkrzewienie zyta hybrydowego

Polecane posty

wojtek12345    15

siema, moje zyto bardzo slabo sie krzewi jak na ten czas.. zasiane bylo 19 wrzesnia, zawsze o tym czasie bylo po oprysku na zielsko a teraz kupilem odzywki i siarczan magnezu zeby je wzmocnic. czy tylko ja mam ten problem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

u mnie to samo, mus był siac żyto jak najgłebiej z powodu pustyni i teraz są tego skutki.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

ogólnie chyba słabo się krzewi w tym roku, moje siane 14.09, dwa tygodnie temu miało 3 rozkrzewienia - ostatnio nie sprawdzałem, czy przybyło coś.

ja sialem w wilgotną glebę nawet się nie kurzyło i płytko (tak jak co rok)

Edytowano przez aro1975

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Ja porównując żyto a pszenzyto to różnica masakryczna, pszenżyto juz po 8 rozkrzewien, zyto po 2-3, natomiast uprawa bezorkowa to jak na ten suchy rok wedlug mnie strzal w 10, żyto śliczne rozkrzewione może aż za duże


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    480

Wina pogody , u nas jest zimna jesień i zboża siane w optymalnych warunkach i terminach ledwo 4 liść pokazały dopiero po 40 dniach.

 

Natomiast jeśli było ciepło to wina leży po twojej stronie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

ogólnie nie tylko żyto się słabo krzewi, i mnie pszenica i pszenzyto też, za sucho po prostu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
napaleniec93    13

Witam. Zasiałem żyto 25.09 dańkowskie rubin w ilosci 85kg/ha. Niestety była susza i zasiałem je na głebokość 4cm i nie było przywałowane . Zyto ma teraz dopiero 3 rozkrzewienia a nawet i nie ;) czy coś z tego zyta będzie, jak je na wiosne ratować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian20    29

napaleniec93 bez paniki bedzie dobrze. Przy takich zimach jak mamy to i tak bedzie gęste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
himen    10

Ja u siebie siałem 19.09 w kompletna susze i grupy bronowałem i wałowałem i poszło za głeboko bo pozno powschodziło. Obecnie jest słabo rozkrzewione . Odmiana daniello na glebie 4a., 55kg./ha.


Paweł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez przemo93pl
      cześć mam pytanie jestem zielony w uprawie hybryd a chce zasiać troche żyta hybrydowego jeśli ktoś sieje takie niech się podzieli doświadczeniem onim ziemie którą bym przeznaczył po tąm uprawe to 4 i 5 przedplon to łubin wąskolistny zeus ?
    • Przez jarek87
      Czesc ma ktoś na sprzedaż zyto jarePotrzebuje 1t.Powiat goleniów Lub wysylka kurierem. 
    • Przez bartus16
      koledzy pomozcie bo cos nie tak jest z moim z żytem <_< bo zaczyna żołknoc i to co raz gesciej pojawiaja sie zżolkniete listki co to moze oznaczac???????????? :rolleyes:
    • Przez dominikl95
      witam zastanawia mnie jedna kwestia,czy żyto siane pod koniec października może być lepsze niż siane we wrześniu.( starzy ludzie tak u mnie mówią że siane późno dało lepszy plon.od czego to jest uzależnione i chciałbym podkreślić że ziemię 6 klasy i teren niedługim okresem wegetacji ( chłodny obręb)
    • Przez AdamSygitowicz
      Co zasiać po życie na kiszonkę w maju? Nie chce siać kukurydzy bo dookola działki jest las, ziemia jeszcze nie jest dobrze przerobiona( był to ugór) więc trawa też odpada. Myślałem o życie jarym, co wy na to? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj