Holi

Zakup Massey-Ferguson 3060 - na co zwrócić uwagę?

Polecane posty

Holi    0

Cześć. Oglądałem dziś 3060 z 1988 roku. Skrzynia 32 biegi.
1.Podczas jazdy zauważyłem, że jak jadę spokojnie i zmieniam biegi 1.2.3.4 to ciężko wchodziły i słychać zgrzytanie jakby sprzęgło się kończyło. Ale jak był odpowiednio rozpędzony (gaz w podłogę) to wszystko chodziło ok. Czy to normalne?
2.Na najszybszym zakresie do tylu było słychać jakby wycie. Po dodaniu gazu juz lepiej. Czy to normalne ?
3. Komputer na słupku nie działał. Tzn zepsuty czy też jest jakiś sposób aby go włączyć ?
4. Jeśli ciągnik ma układ pneumatyczny to czy jest jakiś zawór odcinający powietrze na przyłączu hamulcy przyczepy, gdyż można ręcznie wcisnąć ten nazwijmy to "dinks" i powietrze nie uchodzi. Ręczny nie był zaciągnięty.
5. Kupując ciągnik z komisu / od handlarza z jakimi opcjami zadatku / przedpłat się spotkaliście. Mi zaproponowano 2 tyś przelew na wskazane konto. Po czym przetłumaczy papiery (ciągnik jest sprowadzony) i mi go przywiezie. Dodam za chcę oddać w rozliczeniu mój ciągnik za dopłatą. Natomiast widział go tylko na zdjęciach. Boje się że, albo kasa przepadnie (wyprze się) lub nasze ustalenia co do wartości mojego ciągnika po oględzinach mogą się zmienić, powie mi że nie jest tyle wart....i albo pójdzie za grosze albo po 2 tyś.
6. Zauważyłem też, na najszybszym zakresie na jedynce to on raczej demonem mocy nie jest tzn lekko go dusiło przy ruszaniu ( jakby samochodem osobowym ruszać z drugiego biegu) w związku z tym jak taki ciągnik sobie radzi z ruszaniem z załadowanymi przyczepami? Czy też jest na to sposób?

Proszę o pomoc i opinie.

Edytowano przez Holi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Daruj se ten sprzęt jak nie masz pojęcia o nim i nie miałeś z takim styczności bo kupisz skarbonkę jak nie jeden na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

dokładnie.......może być sprzęgło,może coś poważniejszezgo... to ma chodzić lekko, bez ciągniecia na siłe... komputer na słupku... no cóż najmniej istotny w tym wszystkim

Edytowano przez lukbold

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bob124a    3

przydusi go bo 1 jest szybka ja w mf 3050 ruszam z ciężarem na 2A I potem na2B bo te biegi A na taką moc są za szybkie by płynnie ruszyć.Może być sprzegło,ale może być też coś w skrzynii tego ci nikt nie powie .begi powinny jakoś bardzo lekko nie chodzić ale zgrzytu być nie może.2 tyś.nie są jakieś duże pieniądze wiecnie maco się zbytnio tym przejmować .przejrzyj go dokładnie bo ta skrzynia jest super jak chodzi ale jak ja przyjdzie naprawiać na nowych częściach to są spore koszta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Holi    0

Hm trudno.. trzeba szukać innego... z ciągników króre oglądałem ten wydawał się najlepszy, gdyby nie ta skrzynia. ..
Te MFy są bardzo fajne, mam nadzieje, że znajdę taki który będzie wart zakupu.
Pozdrawiam i dziękuję za opinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Ja nie ma 3060 ale kolega kupił i bardzo szybko się go pozbył i powiedział że więcej nie chce tego widzieć na podwórku.

Z wyglądu był całkiem,całkiem.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu12    8

Ja oglądałem dzisiaj mf 3070 i podczas jazdy gdy chciałem właczyc trzeci bieg wajcha sie zablokowała. musialem sie zatrzymac i dopiero wtedy rozrzuszałem wajche. zdarzayło mi sie to dwa razy przy zmianie na trzeci bieg. co moze byc przyczyna?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

wywalony przegub pod kabiną (końcówka drążka za który ciągniesz zmieniając biegi)... to optymistyczna wersja i najłatwiejsza do naprawy ale zawsze może być coś poważniejszego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu12    8

ogolnie biegi wchodziły lekko, bez zgrzytu ale to mnie troche zmartwiło. i jeszcze nie działalo sterowanie podnosnikiem z błotników i nie mogłem dojść jak ustawic ten EHR dobrze. Podpowie ktoś jak ustawic te pokrętła zeby podnosic u opuszczac tym pstryczkiem tylko?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

pstryczek w pozycji neutral albo w dół (dół nie jestem pewien a nie polece sprawdzać :P) żeby działało z błotników.

Pstryczek w dół i dużym pokretłem regulujesz głebokosc pracy maszyny. Żeby te głebokosc regulować precyzyjnie to pokretło wyboru trybu pracy podnśnika  (siłowa, mix, pozycyjna) ustaw na 1

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/12406-panel-ehr/

Edytowano przez lukbold

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu12    8

Dzieki wielkie za informacje. Ogolnie duzy dylemat z zakupem tego ciągnika. Jutro jade ogladac jeszcze jednego i musi pasc wybór :D przy tym dzisiejszym mnie te przełączenie biegów zniecheciło troche

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

jeśli to tylko wywalony przegub to za 50zł naprawisz.. tulejka z kielicha wypada, klinuje sie... może tylko trzeba kielich opuścić ale z drugiej strony zbyt duże luzy i problemy z dźwignią mogą świadczą o wyższym stopniu zużycia traktora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bob124a    3

też tak miałem ze i mi 4 czasem nie wchodziła zobiłem ten przegub u tokarza i jest teraz dobrze ta wajcha od biegów latała mi we wszystkie strony a teraz jest dobrze i przy okazji tą od rewersu też se zrobiłem  by wszystkie biegi chodziły tak jak powinny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu12    8

Dzisiaj bylem ogladać kolejnego 3070 i wybór prawie padł na niego ale jest jedno "ale"

Zółw i zając powinien byc w biegach a ktoś to zrobił w "pstryczku" gdzieś obok. Czy to zdaje egzamin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

autotronic umarl i trzeba sobie jakoś radzić :) Też tak miałem i w sumie choć sterownik naprawilem to pstryczek został bo mi nie zawadza ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

wszystko sie da. kwestia ceny. polecam zaczać solidnie czytać ten dział forum żebys potem nie był zaskoczony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Holi    0

daj linka Holi

do niego co oglądałeś

Przepraszam wszystkich co chętnie pomagali swoim doświadczeniem jednak ostatnio byłem zawalony wszelkimi pracami i dopiero teraz sprawdziłem, że ten temat ciągle żyje.

Tego ogłoszenia nie mogłem namierzyć, gdyż jechałem oglądać 3065 jednak wspomniany w temacie 3060 mnie bardziej zainteresował, a nie widzę go na żadnym ogłoszeniu.

 

Mam takie trochę ogólne pytanie:

Czy użytkownicy ciągników tej serii się ich "nauczyli" obsługiwać, czy też mam mylne wrażenie, że obecnie jest mniej tematów dotyczących problemów z tymi ciągnikami?

Co by sugerowało, że tak naprawdę seria 30xx jest ok tylko niektórzy użytkownicy troszkę słabo znają swój sprzęt ;)

Pozdrawiam.

Edytowano przez Holi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fergaj6140    7

Posiadam MF-a 3060 6 lat nakrecił juz ponad 3000mtg i odpukac żadnych problemów ze skrzynia nie było :)  Naprawde jak ktos znajdzie mało zjechany egzeplarz to pochodzi mu długo pod warunkiem ze i on bedzie dobrze go obsugiwał. :)

Edytowano przez Fergaj6140

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Dokładnie jak kolega wyżej pisze jak dobrze trafisz nie kombinowany to będzie latał o ile sam go nie załatwisz ja swoim latam też jakieś 6 lat wymieniłem w nim uszczelkę pod głowicą tak dla spokoju później dobrali mi zły filtr od hydrauliki to posadziło pompę i poza tym lekkie problemy przy elektryce ale to raczej wina styków a i jeszcze robiłem wałek ataku z niewiedzy nie dopilnowałem tulei na osi i wyrobiło trochę frezy. Teraz oddałem do robienia silnik i sprzęgło bo uważam że po tylu latach wskazane mu to poza tym fajna maszyna tylko zakup musi być bardzo rozważny i radzę z kimś kto się zna na tych maszynach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Holi    0

Na stronie tractoor.pl znalazłem instrukcję wg której m.in. 3060 na skrzyni 16 biegowej osiąga 30km/h, zaś z skrzynią 32 ma 40 km/h.
Moje pytanie:
1. Czy Tylko skrzynie 32 dają 40 km/h?
2. Wg tej samej stronyz danymi technicznymi od roku '93 były tylko skrzynie 16, prędkość to 40 km/h. Zaś wiedziałem ciągnik chyba z'94 roku a wg naklejki na szybie z prawej strony max prędkość to 29.77km/h. Skąd ta różnica ? Czy to że był on z Francji to jest powód (ograniczenie do 30)?
3. Czy mógłby ktoś podać prędkość na drugim biegu przy 2200 obr oraz na biegu 3 z polbiegiem też dla 2200 obr dla skrzyni 16. Chcę w ten sposób zweryfikować czy dobrze odczytuje tabelę prędkości z instrukcji zamieszczonej na w/w stronie.

Dziękuję z pomoc.

PS. Skrzynia 40 km/h oraz wyjście na hamulce do przyczep (hydrauliczne lub pneumatyczne) moje główne wytyczne dotyczące wyposażenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez xzibit0000
      Witam. Podesłalby ktoś zdjęcie gdzie zamontować linkę od hamulca recznego? Albo jakoś logicznie podpowiedział gdzie ja zaczepić?
    • Przez Kawid
      Witam mam problem z dynashift w MF 3075 ponieważ sam przełącza tryby A, B ,C ,D podczas jazdy lecz gdy włączam światła wszystko się uspokaja
    • Przez Ajaa
      Witam mam pytanie podejdzie mi silnik z Massey Ferguson 690t do Massey Ferguson 3065?
    • Przez Szym_on
      Witam mam pytanie odnośnie rewersu ponieważ ciągnik po zdjęciu pokrywy i odblokowaniu biegów i ponownym założeniem pokrywy przestał się przełączać z A na B jak ręcznie wepchnąć siłowniczek to bez problemu jest przełączony i bezproblemowo załącza sią na biegi A a chcieć przełączyć na biegi b to jakby lekko wajcha jest zapierana i  co nie pozwala przełączyć siłownika na biegi B  Gdzie może być przyczyna ? może ktoś by mógł podpowiedzieć .
    • Przez Diabel1
      Witam mam problem ze sprzęgłem w moim maseyu. Jak się olej zrobi ciepły sprzęgło zaczyna nierówno brać to znaczy na wolnych obrotach robi się problem z ruszeniem. Zdarza się że pedał sorzęgła zwolnisz a ciągnik nadal stoi.Słabnie taż wspomaganie. Myślałem że to pompa,wymieniłem pompe, filtry , olej , i było troszke lepiej przez dwa dni i sytuacia wróciła.prosze o jakieś rady , wskazówki co robić.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj