Skocz do zawartości
antonio86

oryginalna c-360 z blokiem silnika c-4011???

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
C-360
antonio86    38

Znajomy ma na sprzedanie c-360 z 79r. Kupił go niedawno z komunalki (nigdy nie robił w polu)

Zdziwiło mnie to ze ma blok silnika z c-4011(ma przystawkę do filtra oleju) czy jest możliwe żeby cały środek był oryginalnie od c-360  a blok od c-4011?

Karol445    32

Nie wiesz że 4011 miały filtry odśrodkowe?? Jeśli ma przystawkę pod filtr od 360 to ma silnik od C355 gdzie były filterki siateczkowe.

Zdarza się że w 360 są bloki 4011 ja tak mam u siebie w jednej 60-tce. po prostu dawniej w SKR czy innych zakładach jak robili kapitałkę to odkręcali i przekładali silnik już wyremontowany u mnie dodatkowo cały miękki przód założyli.

Wiadomość z agroFakt.pl

antonio86    38

Z tym ze tam jest silnik podobno oryginalny fabryczny.

A co do wypowiedzi @ Karol445 to w c-355 były oryginalnie bąki jak w zetorach. kolego potrafię odróżnić silnik c-4011 od c-355 i c-360. A w tej 60-tce jest blok od 4011.

izydor6280    484

tak silnik ori i fabryczny ale z 4011,

wątpię aby tyle lat po zakończeniu produkcji jeszcze ostał im się taki blok

antonio86    38

Miska żeliwna. ta nowsza ze spustem z boku. Sorry to rocznik 77.

Daje zdjęcie

http://img02.staticclassifieds.com/images_tablicapl/312204465_2_1000x700_ursus-c-360-zarejestrowany-stan-bdb-dodaj-zdjecia_rev001.jpg

Wydaje mi się że to jednak silnik po regeneracji i zrobili ją na bloku 4011, tylko teraz nie ma jak sprawdzić co ma w środku

Edytowano przez antonio86

rafff24    26

nigdy nie sprawdzisz, co Ci przeszkadza w 4011?w sumie poza osprzętem to się generalnie niczym nie różni, chyba nawet wałek rozrządu jest ten sam, jak blok dobry, bez wżerów koło tulei to pochodzi

filtry siatkowe były własnie w 4011, "bąki" w 55

Adi96    870

Z prawej strony  pod głowicą 4 masz wybity typ silnika oraz numer silnika dlatego mówiłem sprawdź czy to na pewno blok od 4011

Przecież widać ze zdjęcia że to silnik 4011. Po prostu gdzieś podczas remontu przełożyli inny blok. Po tylu latach to pewnie wał już 60 jest na 6 a nie na 3.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Theprzemo205
      Witam! Potrzebuje nowy dach do kabiny jak na foto. Może ktoś powie gdzie by kupić. Na allegro są plastikowe jakieś ale czy będzie pasować? 

• Przez mf362
      Czy pierwsze c360 mialy kolor kadłubu niebieski czy szary?głownie chodzi mi o rok 1976'
      Nie mylic z 355.
      I kolor blachow maski blotnikow jaki?
      Mam c360 rok 1976 w dowodzie tak wpisane ale korpus kadlub niebieski 
      Mozliwe to?
    • Przez patryk111
      Witam mam pewien problem z ursusem c 360,po wymianie głowic silnika na zregenerowane od pewnego czasu słychać odgłosy z okolic filtra oleju jak by zasysał powietrze  co może być tego przyczyną ?
    • Przez arek116
      co możecie powiedzieć na temat opon chińskich i indyjskich???? oczywiście wolał bym stomila albo baruma ale fundusze na taki wypas nie pozwalają.
    • Przez Piter80
      Witam. Posiadam ciągnik Ursus C-4011 i ostatnio szukałem numeru podwozia znalazłem numer na tylnym moście od góry po prawej stronie koło klapki od hamulca ręcznego 00645.czy to jest numer podwozia i czy oznacza on ze jest to 645 ciągnik który został wyprodukowany?