warchest

rozsiewacz altro opinie

Polecane posty

warchest    253

otoz chcemy kupic rozsiewacz i myslimy nad kupnem rozsiewacza altro warto go brac chcemy kupic 1200 l by 2 bigbagi weszły i 15 metrow spokojnie rozrzucil bo opryskiwacz 15 metrow i by jedne sciezki byly co powiecie o tym rozsiewaczu altro . alo jaki inny rozsiewacz polecicie i taki nie zadrogi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paawlik227    14

Witam. Ja dziś przywiozłem owy sprzęt 800l 4400zł z oddzielna hydraulika na talerze. Wygląda w miarę solidnie 241kg masy własnej... Jutro pierwszy test bo w piątek zły początek, i ciekaw jestem jak się sprawdza te 4 łopatki na talerzu wysiewającym 2 długie i 2 krótkie takie tylko z 5cm długości na brzegach talerzy hmm :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poliniak    75

Kupilem wczoraj altro 800
Ogolnie wyglada bardzo dobrze, rozsiewanie rowniez bez zarzutu. Jednak dawke nalezy ustawic metodą próby bo to co w ksiazce to tylko teoria.
Do poprawki jest ustawianie dawki tz. ograniczniki przykrecane sa zbyt delikatnymi srubkami I nie trzymaja swojej pozycji ale to szczegół.
Mysle ze w takiej cenie z 3 letnią gwarancją na przekladnie to dobry wybór.

Ps. 12ha łąk i 1600kg mocznika rozsiane w 2,5 godziny na luzie, gdzie wczesniej lejkiem zajmowalo cały dzień

Edytowano przez poliniak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paawlik227    14

Witam po rozsianiu ok 6 ton nawozu powiem tak ze robotę robi ale szału niema a wiec zacznę od minusów i tak jak kolega pisał ogranicznik dawki jest nieprzemyślany do końca bo śruby M8 na mały motylek ręcznie dokręcane nie utrzymują tego zderzaka bo hydraulicznie zamykane zasuwy są otwierane za pomocą sprężyn i uderzają w zderzak i go przesuwają zwiększając dawkę :blink: wysiew nawozu to max 12metrów a książka podaje ze przy ustawieniu łopatek na ostatnie otwory ma siać 20m i więcej :rolleyes: sieje ursusem c-360 ok 1200obr/min 4 biegiem i dawkę tez trzeba ustawić na oko bo książka to ech chyba tylko na sztukę jest :lol: To teraz plusy- przy wsypaniu 600kg nawozu c360 bez problemu to podniosła i nawet przodu nie podrywało B) opryskiwacz mam 600l i z pełnym przód podskakuje :P, równomiernie rozsiewa nawet jadąc przy granicy żarko nawozu do sąsiada nie poleci, plandeka jest w standardzie, ciekawe mieszadło w skrzyni lecz mogło by się wolniej trochę obracać ;) tyle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
japon    0

Mam 800 Altro i sezon przerobił bez zarzutu. Za tą kasę jest chyba aż za dobry. Zrobiony z grubej blachy i malowany proszkiem. Nic nie rdzewieje i nic nie odłazi. Firma sama robi przekładnie i daje na nią 3 lata gwarancji. Kupiłem Altro bo mam 2 lata z tej firmy owijarkę i działa jak nowa po dwóch sezonach. Można kupić jeszcze tańsze maszyny ale to są albo sklejanki robione w stodołach z niewiadomo czego, albo zamiast blachy mają złotko od czekolady pomalowane farbą od płotu :D. Na rozsiewacz za 20 tysi mnie nie stać ale też mnie nie stać na kupowanie podejrzanie taniego złomu, który mi się zaraz rozleci a producenta już nie będzie bo się stodoła zawaliła :D. Za to w maszynach jeszcze droższych o kilka tysi płacisz już głównie za logo, a niczym się nie różnią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofz14    75

Zastanawiam się czy kupić to altro tylko nie podoba mi się kąt łopatek.Jak to wam sieje bo łopatki są jakoś do środka a nie rozwarte na zewnątrz.Oglądałem langren to prawie to samo i tam jest to inaczej ale w obóch ten zderzak m8 przykręcany to jest lipa.Powinno być na śróbę jedną na dole żeby można było precyzyjnie ustawić.Druga sprawa to te gzwignie połączone 8 bolcem .W nowym to już było wygięte.Niewiem jak w altro ale w langren  kosz kwasówka a zasówki zwykła blacha. Te otwory też kwadratowe duże powinny być okrągłe jak w lejku.

Czy do 600l wejdzie bigbag mocznika czy trzeba 800l.Kupiłbym 800l ale do trzydziestki chyba za duży oczywiście pełnego bym nie sypał ale czy da się dopiąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zawał    1
Dnia 18.04.2016 o 00:10, paawlik227 napisał:

Witam po rozsianiu ok 6 ton nawozu powiem tak ze robotę robi ale szału niema a wiec zacznę od minusów i tak jak kolega pisał ogranicznik dawki jest nieprzemyślany do końca bo śruby M8 na mały motylek ręcznie dokręcane nie utrzymują tego zderzaka bo hydraulicznie zamykane zasuwy są otwierane za pomocą sprężyn i uderzają w zderzak i go przesuwają zwiększając dawkę :blink: wysiew nawozu to max 12metrów a książka podaje ze przy ustawieniu łopatek na ostatnie otwory ma siać 20m i więcej :rolleyes: sieje ursusem c-360 ok 1200obr/min 4 biegiem i dawkę tez trzeba ustawić na oko bo książka to ech chyba tylko na sztukę jest :lol: To teraz plusy- przy wsypaniu 600kg nawozu c360 bez problemu to podniosła i nawet przodu nie podrywało B) opryskiwacz mam 600l i z pełnym przód podskakuje :P, równomiernie rozsiewa nawet jadąc przy granicy żarko nawozu do sąsiada nie poleci, plandeka jest w standardzie, ciekawe mieszadło w skrzyni lecz mogło by się wolniej trochę obracać ;) tyle...

Kolego - jak dajesz tylko 1200 obr/min silnika to oczywiste że rozsiewacz nie rzuci dalej niż 12 m. Dopiero na 2 tys. obrotów łapiesz 540 obr. WON, czyli obroty, które wszyscy liczą jako właściwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobek    93

Przymierzam się do zakupu rozsiewacza Altro. Czy ktoś ma jeszcze jakieś opinie na temat tych rozsiewaczy? Mam też pytanie czy do Altro RN 600 wejdzie 600 kg saletry amonowej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobek    93

Ok dzięki za odpowiedź. Ale mocznik jest nawozem który ma dość niską gęstość zasypową bo około 0,75kg/dm3, a saletra amonowa 34N ma stosunek około 1 do 1, dlatego bardziej interesuje mnie jak to wygląda w rzeczywistości przy saletrze albo polifsce. Rozsiewacz masz Altro? Jeżeli tak to możesz powiedzieć coś więcej na jego temat?

 

Edytowano przez Kobek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poliniak    75

wszystko niby ok ale regulacja dawki nawozu to porazka. pozatym slabo dosiewa za ciagnikiem, na boki super ale srodek jakby cieniej. regulowalem lopatkami ale slaba poprawa. mam altro i jesli wogole nie zamierzasz siac moczniku to twoj wybor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobek    93

Długo już korzystasz z tego rozsiewacza? Wg Ciebie duża różnica jest pomiędzy tym co jest za ciągnikiem, a tym co na bokach, widać później jaśniejsze pasy czy tylko wizualnie po rozsianiu jest różnica?

Ogólnie jeżeli miałbyś wybierać jeszcze raz to byś go kupił?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1448

Czemu tylko Altro? Langren jest podobny i ma poprawioną regulację wysiewu w porównaniu z pierwszymi modelami. Inna rzecz, że rozglądałem się za nowym Altro lub Langren, a w ostateczności zakupiony został stary Rauch...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobek    93

I jak zadowolony jesteś z tego Raucha? Ja zastanawiam się też nad używanym Amazone ZAF 604 lub 603, ale taki co w miarę wygląda to kosztuje około 4 tys, a tańsze to nawet nie ma czego oglądać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1448

Tak, był po remoncie skrzyni przekładniowej, w oryginalnym lakierze i kosztował 2500 zł (zdjęcie ma w galerii). Sieje równo i w miarę daleko, ma jeden bardzo niski lejek zasypowy i nie mieli nawozu. Jedyny minus- nie ma możliwości regulacji szerokości siewu, ale i tak ścieżek nie mam, więc nie przeszkadza. Na Amazone nie patrz, są przereklamowane, a w tej cenie (4 tys zł) kupisz w o wiele lepszym stanie Raucha/Kuhna który nie będzie wymagał żadnych nakładów finansowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobek    93

Szukałem też Kuhna i Raucha ale nic ciekawego nie wpadło mi w oczy. No właśnie ja chciałem teraz zacząć robić ścieżki dlatego przydało by się coś z regulacją. A na jaką odległość mniej więcej rzuca ten Twój Rauch?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153
22 godziny temu, Kobek napisał:

Przymierzam się do zakupu rozsiewacza Altro. Czy ktoś ma jeszcze jakieś opinie na temat tych rozsiewaczy? Mam też pytanie czy do Altro RN 600 wejdzie 600 kg saletry amonowej?

powinno się zmieścić, w 800l sypałem z tego co pamiętam 650 czy 700kg i jeszcze sporo miejsca było

 

jeśli nie trafisz ładnego mds'a to bierz tą kopię rotiny, ja na langrena po pierwszym sezonie nie mogę narzekać, może poza słabym malowaniem ramy, reszta jak najbardziej na plus :thumbup:


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobek    93

izydor6280 Langren chyba ma taki sam mechanizm wysiewający jak ten Altro (kopia Rotiny) tak? Jeżeli tak to mam pytanie czy nie zauważyłeś, żeby za ciągnikiem siał mniej, bo pojawiają się też takie opinie? 

Edytowano przez Kobek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ceston
      Witam jakie opinie o tym rozsiewaczu i jak dostepnosc czesci? rocznik 2010
       
    • Przez PiotrekMTZ
      Co sądzicie o tych rozsiewaczach?
      Bo planuje Kupić MDS 700l :lol:
    • Przez ceston
      Witam proszę o opinię na temat tego rozsiewacza i dostępność części rocznik 1999
    • Przez ARTURO04
      Witam potrzebuje pomocy może ktoś pomoże, poleci kogoś, a mianowicie problem dotyczy rozsiewacza a konkretnie wydaje mi się, że sterownik coś szwankuje konkretnie po kilku kalibracjach zaczyna zaniżać dawkę nawozu trzeba przywrócić do ustawień fabrycznych i kilka kolejnych kalibracji można wykonać i znowu robię próbę na 300kg i tyle w próbie wychodzi a już na polu ok.180 kg i na nowo do ustawień fabrycznych... Może ktoś miał podobny przypadek rozsiewacz kverneland ds-ew bez wagi z czujnikiem na koło zdjęcia sterownika  


    • Przez kingway
      Witam , czy są tutaj posiadacze rozsiewacza do nawozu Amazone ZA M 1501 ??? Czy polecacie i na co zwrócić uwagę ??? Mam na oku taki no moim zdaniem full wypas no polskie menu,komputer Amatron +,limiter,osłony przeciwblotne,plandeka nadstawka L1000,czujnik prędkości,tarcze 24 -36 m.  i cena trochę też duża ponad 30 tys.  Na co zwrócić uwagę przy zakupie ?  A może polecacie coś innego ?? Co oznacza ten czujnik prędkości ?? To oznacza , że jaką prędkością będę rozsiewał to on mi sam dawkę poda ? Sorry za te pytania , ale nigdy nie miałem z takim do czynienia rozsiewaczem 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj