rolkam72

Wyciek oleju ze zwolnic C-360

Polecane posty

rolkam72    28

Witam.Po ostatnich pracach polowych zauważyłem ze w moim ursusie c 360 pojawił się wyciek przy kole . Co to mogło się popsuć ? Czy to tylko ten zimering czy może być coś poważniejszego.Proszę o szybkie rady bo prac polowych jeszcze trochę jest.Poniższe zdjęcia przedstawiają ten o to wyciek.Z góry dziękuje i czekam na odpowiedź :) 

post-156958-0-59397700-1446818675_thumb.jpg

post-156958-0-55784800-1446818693_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

U mnie cieknie od paru lat i jak swoje ucieknie to potem już nie leci chyba że jeździ się dużo i szybko;d dolewka raz do roku i styknie przy przebiegu 400Mth rok
Rozbierać nie ma co bo można sobie tylko kosztów narobić:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mko09ijn    0

Jezeli tylko wyciek o takim nasileniu jak widac to mozna dojezdzic do konca sezonu i zrobic na spokojnie w zimie. Sprawdz jednak czy jest luz na łozyskach koła, bo wyciek moze byc skutkiem takiego luzu. Jak luz jest ja robilbym od razu. Jak luzu nie ma tylko sam wyciek dojezdzilbym do zimy i robil na spokojnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Odkręć i dokręć  korek wlewu oleju zwolnic może być tam że sie zbiera małe podciśnienie i wypycha olej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolkam72    28

Luzy sprawdzałem. Wszystko jest ok tylko ten wyciek. Po pracy spróbuje wymienić ten uszczelniacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Jakich kosztów? Uszczelka pod pokrywkę, uszczelniacz który i tak jest do wymiany? To lepiej felgę paskudzić, olej dolewać i oponę niszczyć? Wymień to i tyle.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolkam72    28

Adi 96 dzięki za radę jutro to sprawdze :)
Seweryn20 w 100% się z tobą zgadzam. Po robocie w polu wymienię te uszczelkę i po kłopocie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Trzy uszczelki około 8 zeta, olej hipol 1,5 litra około 25 zeta, simering 80x100x13 jakieś 8 zeta. Ceny mniej więcej wzięte z allegro. I po kłopocie na lata.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

Jak kolega wcześniej napisał też miałem tak w C-330 że pociekło na felgę z tego uszczelniacza, właśnie zapchany był korek i powietrze się tam zebrało i wypychało olej.

Podczas odkręcania korka słychać było jak powietrze się wydobywało i po odkręceniu przestało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Trochę roboty z wymianą będzie. Trzeba zdjąć wał koła, dekiel od spodu, duże koło zwolnicy.

Seweryn - hipol do zwolnicy? Sąsiedzi, nieloty, wlewają olej silnikowy (ten z wymiany). Olej w skrzyniach biegów jest tylko dolewany, a co zdolniejsi również tylko dolewają olej do silników. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

To jest przekładnia zębata i ma być zalana olejem przekładniowym. Tu za bardzo dyskusji nie  ma.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Ale ja to wiem, a sąsiedzi nie słuchają... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj