rolkam72

Wyciek oleju ze zwolnic C-360

Polecane posty

rolkam72    9

Witam.Po ostatnich pracach polowych zauważyłem ze w moim ursusie c 360 pojawił się wyciek przy kole . Co to mogło się popsuć ? Czy to tylko ten zimering czy może być coś poważniejszego.Proszę o szybkie rady bo prac polowych jeszcze trochę jest.Poniższe zdjęcia przedstawiają ten o to wyciek.Z góry dziękuje i czekam na odpowiedź :) 

post-156958-0-59397700-1446818675_thumb.jpg

post-156958-0-55784800-1446818693_thumb.jpg

Patryk1222    65

U mnie cieknie od paru lat i jak swoje ucieknie to potem już nie leci chyba że jeździ się dużo i szybko;d dolewka raz do roku i styknie przy przebiegu 400Mth rok
Rozbierać nie ma co bo można sobie tylko kosztów narobić:)

mko09ijn    0

Jezeli tylko wyciek o takim nasileniu jak widac to mozna dojezdzic do konca sezonu i zrobic na spokojnie w zimie. Sprawdz jednak czy jest luz na łozyskach koła, bo wyciek moze byc skutkiem takiego luzu. Jak luz jest ja robilbym od razu. Jak luzu nie ma tylko sam wyciek dojezdzilbym do zimy i robil na spokojnie.

Wiadomość z agroFakt.pl

Adi96    1357

Odkręć i dokręć  korek wlewu oleju zwolnic może być tam że sie zbiera małe podciśnienie i wypycha olej

seweryn20    799

Jakich kosztów? Uszczelka pod pokrywkę, uszczelniacz który i tak jest do wymiany? To lepiej felgę paskudzić, olej dolewać i oponę niszczyć? Wymień to i tyle.

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

rolkam72    9

Adi 96 dzięki za radę jutro to sprawdze :)
Seweryn20 w 100% się z tobą zgadzam. Po robocie w polu wymienię te uszczelkę i po kłopocie.

seweryn20    799

Trzy uszczelki około 8 zeta, olej hipol 1,5 litra około 25 zeta, simering 80x100x13 jakieś 8 zeta. Ceny mniej więcej wzięte z allegro. I po kłopocie na lata.

Roki212    192

Jak kolega wcześniej napisał też miałem tak w C-330 że pociekło na felgę z tego uszczelniacza, właśnie zapchany był korek i powietrze się tam zebrało i wypychało olej.

Podczas odkręcania korka słychać było jak powietrze się wydobywało i po odkręceniu przestało.

Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Trochę roboty z wymianą będzie. Trzeba zdjąć wał koła, dekiel od spodu, duże koło zwolnicy.

Seweryn - hipol do zwolnicy? Sąsiedzi, nieloty, wlewają olej silnikowy (ten z wymiany). Olej w skrzyniach biegów jest tylko dolewany, a co zdolniejsi również tylko dolewają olej do silników. :D

seweryn20    799

To jest przekładnia zębata i ma być zalana olejem przekładniowym. Tu za bardzo dyskusji nie  ma.

Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Ale ja to wiem, a sąsiedzi nie słuchają... :)

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.
Uwaga: Twój wpis będzie wymagał zatwierdzenia moderatora, zanim będzie widoczny.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez Kobra66
      Koledzy, mam Jeszcze jedno pytanie odnośnie sprzęgła a mianowicie kiedyś pewnie było zakładane całe nowe sprzęgło i pytanie jest takie czy nowe sprzęgło mogło być zabezpieczone trzema śrubami szustkami bo u mnie są one pourywane i nie wiem czy powinne być wkręcone czy wykręcone. Jeżeli ktoś coś wie na temat tych śrubek to bardzo proszę o informację gdyż sprawa jest pilna, pozdrawiam
    • Przez Vicon95
      Witam mam problem z rozrzutnikiem fortschritt t 088 aczkolwiek wyginają się naciągi łańcucha do tego stopnia ze wykręcają się i niestety koniec pracy...  ( rozrzutnik nie jest przeładowywany )  moze ktoś miał podobny przypadek i wie jak temu zaradzić bądź jakoś to przerobić....  

• Przez MacRolMF
      Witam, tata dołożył do ciągnika (kubota l5450) 3 dodatkowe sekcje hydrauliczne, po podłączeniu wszystkiego i wlaniu oleju nic nie działa, podnośnik który wcześniej działał dobrze, podnosi tylko wtedy gdy kręci się kierownicą.
      Proszę o pomoc, będę bardzo wdzięczny!

• Przez patrykb2736
      Mam taki problem że zablokowalo mi joistick nie mogłem ruszyć jednej sekcji nie zauwazylem I zagotowalo mi olej bo cały, a wcześniej linką olej mi się dostał do joisticka.Co może być przyczyną? Rozdzielacz wysiadl?
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.