Skocz do zawartości
 • 0
solek01

HERBICYD NA SZYBKI ROZKŁAD KORZENI

Pytanie

solek01    30

Czy wiecie czym można opryskać korzeń po ściętym drzewie aby nie odrastał i szybko

spruchniał?

Wiem że takie coś stosują chyba w lasach po wycince ale nie mogę tego namierzyć.

Roundap nie wchodzi w grę bo pryskałem kilkukrotnie i śliwki odrastają, a i nie przyspiesza

rozkładu.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

6 odpowiedzi na to pytanie

Polecane posty

 • 0
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

również i mnie to interesuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 • 0
bolid20    35

ja słyszałem ze kwasem solnym polewa się pień drzewa i szybciej pruchnieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 • 0
agromatik    182

Tuż po ścięciu karpę smaruje się czystym glifosatem bez jego rozcieńczenia, jeżeli drzewo było ścięte wcześniej trzeba podciąć lub sfrezować karpę aż do żywego i wtedy posmarować. Pryskanie rozcieńczonym do stężenia roboczego nic nie daje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 • 0
agromatik    182

Można i tak z pniem martwym, według mnie lepszy efekt uzyska się jak zamiast konserwantu jakim jest sól, da się mocznik czyli dokarmi bakterie i grzyby rozkładające włókno.

Edytowano przez agromatik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


 • Podobna zawartość

  • Przez Wojtek026
      czy ten rejestr musi być z odr czy można sobie jakieś inne tabelki wydrukować, co jeśli np. skończyły się tabelki, lub zniszczyła się tak książeczka, zresztą rubryk nie ma tam za wiele, zgłosić się do odr po nową czy można sobie coś innego wydrukować?
  • Przez agrofoto
   Nazwa handlowa produktu: Expert Met 56 WG Nazwa posiadacza zezwolenia: Bayer SAS 16 rue Jaen Marie Leclair, 69009 Lyon, Republika Francuska Podmiot odpowiedzialny za końcowe pakowanie środka ochrony roślin: Bayer Sp. z o.o. Podmiot odpowiedzialny za końcowe etykietowanie środka ochrony roślin: Numer zezwolenia (nr ostatniej decyzji zmieniającej): R-101/2012 Data wydania zezwolenia: 02-08-2012 Termin ważności zezwolenia: 01-08-2022 Termin dopuszczenia do sprzedaży i dystrybucji środka wprowadzonego do obrotu przed upływem okresu ważności zezwolenia/pozwolenia: 01-02-2023 Termin dopuszczenia środka do unieszkodliwiania, składowania i stosowania: 01-02-2024 Rodzaj preparatu: Chwastobójczy Nazwa i ilość każdej substancji czynnej: flufenacet - 420 g, metrybuzyna - 140 g Klasyfikacja środka ochrony roślin pod względem stwarzania przez niego zagrożeń dla zdrowia człowieka: , H302, H319, H373, H400, H410 Klasyfikacja środka ochrony roślin pod względem stwarzania przez niego zagrożeń dla środowiska i organizmów wodnych: , Pozwolenie na handel równoległy: nie Zakres stosowania - uprawa, agrofag, dawka, termin stosowania uprawa: jęczmień ozimy, pszenica ozima, pszenżyto ozime, żyto agrofag: termin: dawka: zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania 0,35 kg/ha maksymalna dawka dla jednorazowego zastosowania 0,35 kg/ha zastosowanie małoobszarowe: nie
  • Przez kamil255
   Witam.Doszło mi pare hektarów nieużytków,doprowadzone do użytku,opryskane glifosatem tylko pojawił soe problem bo glifosat nie dał rady zniszczyć trzciny.Proszę o pomoc czym ją wyeliminowac.
  • Przez PIT84
          Witam
    
   Chcę zwalczyć uciążliwe chwasty na placu firmy (perz, mlecz itp ). Wiem, że często do takich zabiegów dodaje się do Roundupu na chwastox. Jakie macie doświadczenie z takimi opryskami, co najlepiej użyć aby mieć spokój na dłuższy czas.
    
    
  • Przez Diwad890
   czym zwalczyc oset w polu oprucz roundup?
×