Skocz do zawartości
yacenty

Oprogramowanie do edycji zdjęć

Polecane posty

PongO    1

Witam.

Podajcie mi jakas nazwe programu najlepiej jak by byl po polsku i bardzo prosty w obsludze?. Mianowicie chdzi mi o taki program ktory potrawi zmieszyc rozmiar(wage) fotek.

Z gory dzeki.

yacenty    557

zjedz na dol strony i po lewej masz link do photo tool from google - czytaj picassa - bardzo dobry program do katalogowania fotek i do prostej edycji

Kamyk514    0

Ja też nic specjalnego nie robie w fotkach a do zmniejszania rozmiaru używam IrfanView ;)

fantavision    1

Używam tylko i wyłącznie Photoshopa. Początkowo byłem nim przerażony ale po "krótkich" lekcjach od znajomego grafika okazał się on całkiem przyjazny. Hobbystycznie zajmuję się również projektowaniem na bazie zdjęć małych fotomontaży, grafik właśnie na bazie Photoshoi i Illustratora.

do podstawowej edycji: Picassa od google

do większej: Adobe Photoshop CS3

do mega edycji: Adobe Photoshop CS4

do zabaw ze zdjęciami: IrfanWiev

dla najprostszej edycji to aplikacja z Visty: Windows Media Center

będziecie narzekać e to dużo ;) ale się przydaje B)

yacenty    557

a kogo z nas stac na PS'a? do edycji kilku zdjęć płacić po 1000$ za licencje? bez przesadyzmu

ja nie mówie że masz go kupić ;) ja mówie co używam. Aha bym zapomniał do przegrywania zdjęć z aparatu na dysk używam FastStone photo resizer

Niezwykle prosta aplikacja umożliwiająca masową zmianę rozmiaru plików graficznych oraz dodawanie znaków wodnych, program posiada obsługę technologii Drag and Drop dzięki czemu jego obsługa staje się niezwykle prosta.

61wic0k.gif

http://www.faststone.org/FSResizerDetail.htm

yacenty    557

ja uzywam wiekszej wersji faststone image viewer, rewelacyjny program - przede wszystkim darmowy, sam jestem programista i szlag mnie trafia jak ktokolwiek rżnie głupa i kradnie oprogramowanie, mimo ze jest mu ono kompletnie nie potrzebne

yacenty    557

i ile w nim rzeczy mozna wyczarowac ;) co nie?

jak mi nie starczaja możliwosci faststona to tez odpalam gimpa i jest gicior, a skryptów, filtrów i innych dupereli do niego cała masa - jedyne co jest dla mnie lekko słabe to obróbka RAWów ale ponoc juz to tez jest poprawione

milanreal1    290

ja tam gimpa korzystam tylko do zmiany rozdzielczości.bo do czego innego nie przerabiam zdjęć.tak żeby wstawić fotkę na af czy nk jest ok.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ja się tym gimpem ostatnio bawiłem i wyszło wyrąbiście ;)

yacenty    557
do RAW jest fajny photoshop, ale drogi ;/ a z darmowych do raw-ów z tego co pamiętam dobry był tylko GIMP lecz go nie uzywałem

ostatnio trafiłem na fajny wywoływacz do RAW - oczywiście free - licencja GPL - The Raw Therapee link RAW Therapee.

Mi juz teraz nic więcej nie potrzeba, aczkolwiek za jakiś czas będę polował na LightRoom i PS CS4, ale jeszcze troszke dudków musze uskładać bo soft do najtańszych nie należy

@yacenty osobiście odradzam Ci PS CS4 bo trzeba mieć ogarniętego kompa do Niego i dobry monitor bo inaczej nie ujedziesz ;)

rafal    7

Ja wczoraj dostałem orginalnego Photoshopa cs3, podobnież najlepszy program do edycji fotek. Mam do niego tak że tutoriale . ;)

Ja posiadam słabą kartę graficzną RADEON 9200SE.

co to wnosi do tematu? Hej ja opowiedziałem na pytanie "ale jaką masz grafikę" użytkownika "Rolnik bez pola"

yacenty    557
no ogarnięty aż nad to ale jaką masz grafikę bo to chodzi głównie o możliwości graficzne sprzętu

a co tu ma grafika do rzeczy? przeciez liczy sie ram i cpu

a tak na marginesie nv 9600gt

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się