freetaxi

Inwestycje w gospodarstwach położonych na obszarach OSN PROW 2014-2020

Polecane posty

freetaxi    947

Pojawiło się rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania oraz wypłaty pomocy finansowej na operacje typu „Inwestycje w gospodarstwach położonych na obszarach OSN” w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w gospodarstwach rolnych” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020.

 

Link do rozporządzenia można pobrać tutaj. Zapraszamy do dyskusji.

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Ty mi napisz lepiej kiedy bedzie na Naturze 2000.......

Edytowano przez kobra89

Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Na to poddziałanie jeszcze nie ma nawet projektu rozporządzenia. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Sory cyknełem się na obszarze Natury 2000


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

jak to rozumieć :

,,2. Pomoc na operację obejmującą inwestycję, o której mowa w ust. 1 pkt 1 lit. a tiret drugie, przyznaje się wyłącznie młodemu rolnikowi. "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katopo    43

właśnie ma ktoś mapę obszarów OSN. Dokładnie interesuje mnie wielkopolska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miniasz    3

Mam pytanie odnośnie tego tematu, planuje budowe płyty obornikowej z zbiornikami pod i chce sie załapac na ten nabór i tu moje pytanie czy moge starac sie juz o jakies pozolenia na budowe rysunki itp czy czekać aż ogłoszą nabór??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz27    177

Takze poszukuje jakichs dokladnych danych o zasiegu tych OSNów bo tez planuje budowe plyty obornikowej


Kupie Jonh Deere 6400, 6410, 6506, 6600, 6610.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Jakie województwo, powiat, gmina Cię interesuje?

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Ogłoszono nabór. Potrwa on od 10 lutego do 10 marca 2016 roku. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

 

Trzeba jednak pamiętać o tym, że jeżeli rolnik zdecyduje się na doposażenie gospodarstwa w urządzenia do aplikacji nawozów, to otrzyma pomoc tylko wtedy, gdy ta operacja obejmie również inwestycje mające na celu spełnienie warunków przechowywania nawozów naturalnych wytwarzanych w gospodarstwie lub magazynowania pasz soczystych, zgodnie z zasadami programu wdrażanego na danym obszarze OSN.

 

Jeśli dobrze rozumiem to aby zakupić rozrzutnik lub beczkę trzeba również zainwestować w płytę obornikową i/lub szambo?

Co w przypadku jeśli już spełniam standardy wymagane na osn ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Czyli znowu firmy budowlane się dorobią na zawyżonych cenowo budowach płyt B) A ile będzie takich co weźmie kasę i zniknie, tak jak było poprzednio jak był bum na płyty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumek19    5

Mnie interesuje tylko czy jak wykonałbym sam tą płytę czy będzie dokonywany jakiś odbiór techniczny. Bo mnie interesuje ten program.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldus11    1

Jakie województwo, powiat, gmina Cię interesuje?

 

 

freetaxi w województwie pomorskim gmina kartuzy jest coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor10    1

mam pytanie co będzie mi groziło jeżeli nie skorzystam z programu dofinansowania a moje gospodarstwo jest położone na terenie osn ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nikt nikogo nie zmusza do brania dofinansowania :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor10    1

chodzi mi o sankcje z tytułu nie dostosowania się do warunków przechowywania obornika.czy jest coś takiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Czy z tego programu mogą skorzystać tylko młodzi rolnicy?

 

Jeśli dobrze zrozumiałem to żeby móc kupić rozrzutnik/beczkę trzeba budować/modernizować płyty/zbiorniki/silosy na kiszonkę a to z kolei mogą tylko młodzi rolnicy.

Młodym rolnikom przysługuje zwrot 60%.

To po co jest tam wspomniane o zwrocie 50% ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumek19    5

Każdy rolnik może skorzystać ale otrzyma 50% zwrotu. Dla młodych rolników jest dodatkowe 10%.

Zetor10: karą będzie zwrot otrzymanego wsparcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Koledze chodzi o to co mu grozi jak nie będzie miał np płyty gnojowej na OSN a nie co mu grozi jak weźmie kasę i nie wybuduje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumek19    5

Tego do końca nie wiadomo. Prawdopodobnie po kontroli może zostać nałożona kara czyli ujęcie kilka procent dopłat. Ale są metody żeby spełnić warunki tanim kosztem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kabaczek89
      mozecie podac link do strony agencji gdzie mozna sprawdzic status bydła dotyczący zgodności do doplat???
    • Przez Digifant
      Wiem, że łąki zgłoszone do dopłat muszą być wykoszone w terminie do 31 lipca, a siano musi zostać zebrane, żeby w przypadku kontroli nie było problemów. Zastanawia mnie natomiast czy zebrane siano można pozostawić na łące złożone w stogach ?
    • Przez cinas16
      Witam, mam możliwość dzierżawy kilku hektarów łąk. Problem jest w tym, że są one na jednej działce z lasem. Czy w takim wypadku można brać dopłaty do łąk? Nigdy wcześniej nie były brane dopłaty na to. Ile wynosi dopłata do łąk? jest to kwota JPO czy coś więcej.
    • Przez Karolek517541
      Koledzy tak jak w temacie, na jakiej zasadzie ma być przyznawany ten kredyt. Z tego co wyczytałem to kredyt będzie finansowany z naszych dopłat. Ma zapewnić nam płynność finansową w przypadku braku dopłat lub opóźnieniach związanych z ich wypłacaniem. Jakie zaświadczenia będą potrzebne? Co będzie zabezpieczeniem tego kredytu? Na co konkretnie musi być przeznaczony na nawozy,paliwo czy jakieś maszyny?
      Zapraszam do dyskusji
    • Przez Matey
      W związku z faktem, że ARiMR zaczyna wysyłać wnioski o dopłaty na 2016 zakładam nowy temat dotyczący tychże dotacji. Temat dotyczący dopłat 2015 wciąż pozostanie aktywny
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj