przemek704

brona talerzowa staltech 2,5 m

Polecane posty

przemek704    1

Posiadam ciągnik Landini Blizzard 65 moc to podobno ok 65 KM, udźwig podnośnika 2600 kg, marzy mi się zakup brony talerzowej kompaktowej, i jestem bliski zakupu brony talerzowej firmy Staltech o symbolu U o szerokości 2,5 metra, tylko pytanie czy mój ciągnik podoła tej maszynie, brona ta waży z wałem ok 1150 kg. Mam ziemie klasy 4-5 raczej równe bez żadnych górek ale trochę gliniaste. Orze to trójkami akpila (350 CZH) i ciągnik idzie jak burza. Czy da radę takiej talerzówce czy szukać czegoś ciut mniejszego i lżejszego? Ale to już będzie zwykła talerzówka w układzie V albo X a jeśli mniejsza to czym warto się zainteresować?

Z góry dzięki za odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo1150    8

mam ursusa 4512 ciągam nim akpila 2m od kolegi brałem 2,4 to ładnie idzie tylko w układzie v a co do uciągu to zależy od wagi ciągnika czy przodu ci nie zerwie i na jakim wale ciągnik pociągnie i 2,7 tylko uwzględnij warunki jakie masz czy góry czy mokro itp jak po równym to będzie szło ładnie w układzie v nie kupuj bo doły kopie jak już to w x i to ok 2,5 m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ignacy01    8

proponuje sprawdzic jaka minimalna moc ciagnika przewidzial producent. ja 2.5 m agregat talerzowy astra ciagam aresem 550 i po sciernisku jak popadalo i ziemia troche ciezejsza to bylo co ciagnac.dobrze ze nie kupilem 3m ale kierowalem sie szer siewnika jaki juz mialem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek704    1

minimalna moc ciągnika jaką przewidział Staltech do tej brony to 70 KM. Mój ciągnik waży 3200 kg i posiada przedni napęd. Czyli z tego co piszecie to raczej mogę zapomnieć o staltechu i szukać raczej tradycyjnej talerzówki ok 2,5 metrowej czy tak?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki7745    227

kolego myśle że pociągnie gorzej z jazdą ale obciążniki na przód i powinno być dobrze ja też planuje w zimie zakup takiej brony do mojego zetora 7745 a to coś podobnego do ursusa 4514

 

Edytowano przez jarecki7745

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek704    1

zetor 7745 ma trochę więcej mocy ale mniejszy udźwig podnośnika, więc też tak albo będzie dobrze albo nie. Mój traktor do najtańszych w naprawach nie należy i niechciałbym zaraz robić remontu podnośnika bo go zajeździłem tą talerzówką, sam już nie wiem co robić. Znam kogoś kto taką talerzówkę kupił do zetora 5211 i jakoś męczy ale to męczarnia  (talerzuje bez wału rurowego) i w sumie chce to sprzedać, nie chciałbym podzielić jego losu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pit17    185

A nie mozesz do niego podjechac i sprawdzic jak Twoj ciagnik bedzie sie z nia sprawowal?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek704    1

to trochę daleko (jakieś 50 km), w mojej miejscowości jest jedna podobna talerzówka ale większa i jedynie ta wchodzi w grę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dachu127    80

weź coś lzejszego i z wałem rurowym albo strunowym, staltech i grano są dosyć ciężkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek704    1

Kolego ten agregat talerzowy bierzesz bez hydropaku i z jakim wałem że on waży 1150 kg.

ta brona jest w wyposażeniu standardowym czyli z wałem rurowym 500 mm bez hydropaku

weź coś lzejszego i z wałem rurowym albo strunowym, staltech i grano są dosyć ciężkie

jakie brony kompaktowe są lżejsze?

bo ja już po rozmowie z kilkoma dilerami skłaniam się do zakupy zwykłej brony talerzowej w układzie V (bo X raczej są też tylko szerokie - od 2,7 metra) no i zastanawiam się nad bometem 2,4 metra ta chyba będzie najbardziej optymalna do mojego ciągnika

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darfarm    36

Jeśli koniecznie chcesz kompaktową talerzówkę do swojego ciągnika to polecam AgroTom o szer. 2,2m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Agro-lift 2.5 metra wał rurowy 500 12 rur jak dobrze pamiętam waga 900 kg zapotrzebowanie wg. producenta 80km w górę ale widziałem ursusa 4512 jak szedł w niej jak wściekły i jedynie co to zamiast 4 obciążników miał chyba 6 lub 8.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek704    1

Jeśli koniecznie chcesz kompaktową talerzówkę do swojego ciągnika to polecam AgroTom o szer. 2,2m

nie wiem ale wydaje mi się, że zwykła talerzówka to już trochę przeżytek, no dobra a jeśli zwykła to co warto wziąć pod uwagę?

jeśli zwykła talerzówka to co najlepsze: Bomet, Alfa Strumyk czy Grass-Agro, wszystkie wersja V szerokość 2,40m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo6234    80

też myśle nad Staltechem U 25 z wałem rurowym waży 800 kg   Mam ciągnik 65 km z przodkiem  a planuje kupno 80 km za jakieś 2 lata i nie wiem czy 65 koni podoła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek704    1

też myśle nad Staltechem U 25 z wałem rurowym waży 800 kg   Mam ciągnik 65 km z przodkiem  a planuje kupno 80 km za jakieś 2 lata i nie wiem czy 65 koni podoła

kolego z wałem rurowym ta brona waży 1150 kg natomiast bez wału i bez bocznych ekranów taki dosłownie golas waży 900 kg - ważone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
driver24    766

Moim zdaniem powinien dać rade ciągnąć. Gorzej z podnosnikiem, bo ciągnik trochę lekki. Zetor 7245 (waży ok. 4t)poradził sobie w ściernisku z Grano 3m, wał rurowy, chociaż lekko nie miał;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo6234    80

to będzie sie jeździć bez wału jak zmienie ciągnik to sie założy      ciągnik waży 3600 bez przedniego obciązenia podobny do zetora 7245 bo case 1394

Edytowano przez pablo6234

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Autofan    26

Tu sobie daje radę Zetor Major 60 z 3m talerzówką, a jak redaktor mówi w cięższych warunkach powinien pracować z 2,5m to Landini też sobie poradzi. A jak będzie bujało to trzeba dołożyć obciążników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gorbi    0

mam zwykłą talezówke strumyk 2,4m z wałem waży ok 800kg zeby ładnie robiła musze ją dociązyć do 1t wagi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darfarm    36

nie wiem ale wydaje mi się, że zwykła talerzówka to już trochę przeżytek, no dobra a jeśli zwykła to co warto wziąć pod uwagę?

jeśli zwykła talerzówka to co najlepsze: Bomet, Alfa Strumyk czy Grass-Agro, wszystkie wersja V szerokość 2,40m

http://agro-tom.eu/maszyny/agregat-talerzowy-at-brona-talerzowa

budowa podobna do staltecha tylko jest dostępna szer. 2,2m i zapotrzebowanie mocy od 50km.

 

jest jescze Bury SMART KBT 2,3 lub 2,5. Bury KBT LIGHT 2,3 lub 2,5. Bury KBT NOVA 2,0.

 

Moim zdaniem  ze Staltechem U25 też sobie poradzi Twój ciągnik, ale w przypadku bron talerzowych potrzeba zapasu mocy bo dla efektywnej pracy wypada utrzymać  12km/h w podorywce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek704    1

w chwili obecnej znalazłem taką bronę od Henryka Batyra, jest trochę lżejsza od staltecha dodatkowo talerze są montowane na sprężynach no i wał gumowy, który podobno jest lepszy od rurowego, jeśli chodzi o cenę to praktycznie taka sama, słyszałem że w maszynach od Henryka Batyry lubią pękać ramy (sporo elementów ramy jest z okrągłych rur) ale to pękanie jest zazwyczaj w maszynach z hydropakiem. Co myślicie o takim rozwiązaniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

a musi to być koniecznie nowe ?

my też się przymierzaliśmy do kbt. Ale po doświadczeniach z Mandamem Tal 3.0m, szybko zrezygnowaliśmy z pomysłu 3m. A ciągnik to Landini Ghibli 90. Teraz najchętniej kupiłbym Unie cut 2.8. Taniej i rozsądnie. Z nowych to szkoda brać te rzemiosła staltechy i grano.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SeverusSnape
      Dzień dobry,
      Szanowni forumowicze, posiadam przyczepę Autosan D-45. Niestety, przedni siłownik strasznie leci. Przymierzam się do remontu tej przyczepy i myślę nad wymianą siłownika, jednak niestety nie umiem go nigdzie znaleźć. Czy posiada ktoś może katalog do tej przyczepy? Ewentualnie mógłby pomóc w zlokalizowaniu takiego siłownika? 
      Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Dominikw52
      Witam,
      mam problem z uruchomieniem silnika w  ładowarce Manitou MLT 634 LSU Turbo rok 2003. Myślę ze pompa hydrauliczna przestawiona jest na pełna moc, co wytworzyło bardzo duże ciśnienie w instalacji hydraulicznej. Ładowarka ta nie posiada potencjometru przy pompie wtryskowej. Co może być przyczyną tak wysokiego ciśnienia w instalacji hydraulicznej ? Dodam że silnik jest w 100% sprawny. Proszę o rady. Z góry dziękuje.
    • Przez dominikl95
      czy ktoś posiada tego typu kosiarkę czy jest ona czegoś warta i czy nadaje się na łąki torfowe?
    • Przez Macieks
      Witam was mam do was jedno pytanie ktoś może wie co to za marka obsypnika ? niestety nie posiadam tabliczki znamino wej 


    • Przez raven18
      Przyczepa skorupowa z własną hydrauliką, siłownik po wymianie uszczelniaczy gdyż tłoczysko jest w dobrym stanie. Cieknie. Chyba nawet bardziej niż przed wymianą uszczelnień, tylko cały problem jest w tym że nie cieknie podczas podnoszenia czy opuszczania ale już po opuszczeniu, złożeniu, dodam że wcześniej było to samo dlatego poszedł do regeneracji... 😒 Dopiero jak daje dźwignię przy pompie od opuszczania na tzw wolny spływ przestaje, co to może być, tam się jakieś ciśnienie tworzy czy jak. Normalnie paka podniesiona nic nie cieknie, nie opada a jak złożę to zaczyna ciec ... 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj