dereniek

Ładowacz na tył (MOCNY)

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
dereniek    4

post-20574-0-66919200-1446579607_thumb.jpgWitajcie, zrobiłem nie dawno ładowacz na tył ciągnika i w ciągu dwóch dni potrafił mi się połamać 2 razy, wkurzyłem sie i zrobiłem dużo cięższy i mocniejszy ładowacz praktycznie nie zniszczalny, ładowacz przeszedł próbę z ciągnikiem mf 255 i mf 3060 4x4 i ku mojemu zdziwieniu nic a nic sie nie naruszyło a mf 3060 kręcił kołami z napędem 4x4 a ładowacz ani drgnął, myślę że rama z profila 10x10 x4 i plus wzmocnienie z blachy 10 x 1cm nie mają prawa sie złamać, i w dodatku spawy szlifowane i naspawywane jeszcze raz, myśle że ten ładowacz zda egzamin z każdym materiałem ładowanym i nie powinien sie w jakimkolwiek miejscu odkształcić, Prosze o komentarze na jego temat  :)

 

 

post-20574-0-82296700-1446579638_thumb.jpg

post-20574-0-28145300-1446579652_thumb.jpg

Edytowano przez dereniek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majcin    7

  zrobiłem dużo cięższy i mocniejszy ładowacz praktycznie nie zniszczalny,

 

Jak dla mnie mało funkcjonalny, chyba ledwo sięga (jak sięga) przyczepy/rozrzutnika przy zamkniętych burtach. Ramię od ciągnika do załamania powinno być dłuższe, a dalej krótsze. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dereniek    4

Majcin ale jak może nie dostać do burt rozrzutnika jak ladowalem nim 10 rorzutnikow i ładować jest prawie 1 metr wyżej jak burta, popatrz na zdjęcie ze ramiona nie są do końca uniesione więc nie wmawiaj mi że nie zdaje on egzaminu, proszę o wypowiedź innych użytkowników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majcin    7

Chciałeś komentarza/opinii wypowiedziałem się. Skoro Tobie pasuje to cieszę się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Dla mnie to wynalazek no sorry ale chcesz opini ,trzeba było dołożyć trochę kasy i zrobic tura .Co do wykonania to powiedzmy -ok.,lecz praktyczny nie jest ,problem z manewrowaniem i uciąg na wstecznym zawsze mniejszy niz do przodu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dereniek    4

No ok, wynalazek to na pewno nie jest bo wiele ludzi robi takie "wynalazki" i dają sobie rade, a jeśli bym posiadał środki które pomogły by mi w wykonaniu tura to chętnie bym go zrobił lecz nie każdemu starcza na wykonanie takiego "tura", ja zrobiłem mój ładowacz na ile mnie było stać, lepszy taki ładowacz niż łapami napierdzielać, mi chodzi głównie o konstrukcje bo ja jestem zadowolony z jej wytrzymałości a nie jak ten nowe które gdzieś lepiej przyprze i sie łamią, tura bym z miłą checią zamontował ale nie mam takiej możliwości prosze o zrozumienie ODP


A i jeszcze jedno powiedzcie mi dlaczego nie jest praktyczny bo ja nie moge zrozumieć co jest w nim nie tak, ładowacz robi swoje, ładuje obornik, do tego został stworzony a nie do ładowania bel czy sianokiszonki,  tylko do obornika, mam rozrzutnik 2.5 t i bez zarzutów nim załaduje pełny prosze o opinie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Możliwości są zawsze ,tylko kasa ogranicza ,a to akurat rozumiem ,że nie stać Ciebie .Piszac wynalazek chodziło mi o sposób obsługi ,jest uciążliwy ,jak pisałem wyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

Najezdzisz się tym od groma pewnie z 20 razy trzeba nabrać na rozrzutnik 3,5 jak dla mnie sprawny cyklop jest znaczenie lepszy a wcale nie drogi Ps sam się wyleczylem z cyklopa na Tura na 1224 3x łycho krokodyl szeroki 1.8m i rorzutnik 3.5t równo z adapterem ładowanie trwa 5 min:d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Ramiona ciągnika na zdjęciu niby nie uniesione maksymalnie w górę ale chyba wiele więcej się nie da bo w kabinę wlezie rama.

Co do wywrotu siłą grawitacji to słabo to może wychodzić, bo siłownik będzie blokować, zwłaszcza w przypadku nie pełnej łyżki.

Edytowano przez janusz20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

Chyba bym sie rozpłakał jakbym miał tym załadowac 30 rozrzutników... na MFa stać a na trola czy tam cyklopa za pare tys już nie? chora polityka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dereniek    4

Ladowalem u siebie u kolegi i u paru osób i z wywrotki nie ma najmniejszego problemu , czy pusty czy pełny to i tak przy pełnym podniesieniu widla wywraca, jak na moje 5h gospodarstwo to myślę że starczy , gdybym miał 10 15 ha to bym o turze myślał ale według mnie taki ładować wystarczy, jeżeli komuś się nie podoba to jego sprawa mnie satysfakcjonuje sprawa ze jest zrobiony solidnie i sprawuje funkcje dobrego ladowacza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol82SA    4

@Majcin dobrze mówisz sam się zastanawiałem.

 

@dereniek nie masz problemów z hydrauliką sterowaniem?Jak to bywa w tych MF.

 

No cóż u mnie plan z budową ładowarki na razie nie wypalił.Ręka w gipsie lewa nadgarstek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbycho77    11

Mam taki ładowacz tylko fabryczny , jak ktoś ma  mało ładowania to jak najbardziej ta maszyna się sprawdza .Rozrzutnik 4 tonowy szybciej ładuję niż sąsiad 3,5 t cyklopem .Troche za krótkie to ramie zrobiłeś , i to sterowanie łyżką powinno być na linkę , Nie wie jak ty sterujesz jednocześnie podnośnikiem i hydrauliką , bo to ciagłe  przełączanie rozdzielacza jest uciążliwe .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

ale się uśmiałem.... większy rozrzutnik załadujesz szybciej niż cyklopem.. 2x więcej na to padło weźmiesz niż cyklop w widly? no bez jaj. A jak masz płyte gnojową z murkami to tym bardziej możesz sie z tym padłem schować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Posiadam też taką samoróbkę , tylko z dłuższym ramieniem przy ciągniku . Lepsze to niż widły , tylko przy długiej robocie kark boli . Moja łyżka działa tak jak w turze jedno sekcyjnym , a tutaj nie wiem po jakie licho ten siłownik i ramię faktycznie łamane w złym miejscu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbycho77    11

ale się uśmiałem.... większy rozrzutnik załadujesz szybciej niż cyklopem.. 2x więcej na to padło weźmiesz niż cyklop w widly? no bez jaj. A jak masz płyte gnojową z murkami to tym bardziej możesz sie z tym padłem schować

Płytę to masz ale w swojej głowie , następny jasnowidz .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

tu nie ma żadnego jasnowidzenia tylko obalanie bajek wyssanych z palca... no chyba że operator cyklopa pierwszy raz na nim siedzi albo maszyna w kiepskiej kondycji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pylos
      Sexual adventures
      Verified Women
      Prime Сasual Dating
    • Przez Soczi87
      Witam wszystkich. 
      Mam problem ponieważ montuję do przyczepy samoróbki jednoosiowej siłownik hydrauliczny który zakupił mój wujek w latach 90. W załączniku przesyłam zdjęcie tabliczki. Siłownik ma kulę o średnicy 53mm 
      i mam problem z doborem gniazda pod ten wymiar. W ofercie
      na rynku dostępne są rozmiary gniazd 52 i 55 nic pośredniego. Chce założyć gniazdo z zabezpieczeniem na seger. Czy roztoczenie gniazda 52mm to dobry pomysł ? 
      Moze ma ktoś z Was gniazdo na 53mm 
      Dziękuje. 

    • Przez fliegl
      Jaki jest kod RAL lub nazwa tego koloru?
       



    • Przez luki987654321
      Witam, chce zamontować halogeny led na tyle beczkowozu forschrit. czy można je podłączyć pod złącze trzy pinowe w ciągniku lub ewentualnie pod co innego można podłączyć? dodam że mam zamiar w kabinie zrobić włącznik aby się cały czas nie świeciły tylko na czas pracy.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, 
      Koledzy poszukuje kogoś z użytkowników kombajnów Jarek lub Arek celem wsparcie wymiarowego.
      Buduje kombajn do porzeczek i potrzebuje informacji jaka powinna być odległość miedzy podajnikiem taśmowym szerokim a profilem podtrzymującym wał otrząsacza, będę wdzięczny za zdjęcie z przyłożoną metrówką. 
      Wymiary jakie poszukuje to te zaznaczone na jednym ze zdjęć,, nie chciałbym połamać  krzaków przy pierwszej próbie jeśli do niej dojdzie :) 
      Zdjęcia z budowy w załączniku, dziękuje za pomoc:) 











×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj