MKrajes

Jaki wóz paszowy 2 ślimakowy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
MKrajes    133

Jakie wozy paszowe 2 ślimakowe byście polecali? Wóz miałby obsługiwać ok 100 sztuk krów dojnych i współpracować z ciągnikiem 80 KM.

Na razie obstawiałbym 2 marki EUROMILK i ALIMA ale co jeszcze warto brać pod uwagę a co omijać z daleka?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379

Też chodzi mi po głowie euromilk fxxs 12m3.Tyle ze na 50 dojnych to chyba przesada choć najlepiej wysypy można rozmiescic i niski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
breat    0

Witam,

 

Mogę zaproponować Silofarmer produkcji francuskiej klient taki użytkuje w okolicach Michałowa jak byś był zainteresowany daj znać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MKrajes    133

Osobiście nie spotkałem się z tymi wozami ale w wyborze nie wykluczam żadnego producenta.

 

Ktoś ma może doświadczenie z maszynami DAF AGRO bo zastanawia mnie bardzo jakość wykonania przy cenie 65 tys za 16m3 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Daf Agro to nic ciekawego..

Pawle a czy mógłbyś uzasadnić swoją opinię? Czy może tylko gdzieś, coś słyszałeś? Osobiście nie znam osoby, która powiedziałaby coś złego na Daf Agro a wręcz przeciwnie. Przekładania comera, waga, drabinki, podest, kontranoże, zabudowa przeciwwysypowa w standardzie.

 

Ps.Nie mam żadnych powiązań z producentem bo jestem z drugiej części kraju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MKrajes    133

Dzisiaj skończyły się u mnie tygodniowe testy daf agro. Do marki podchodziłem dość sceptycznie ale zaskoczyła mnie pozytywnie. Jednak nie zdecydowałbym się na zakup ich wozu bo okazał sie ciężki na ciągnik a pracował z 80km oraz miałem wrażenie jakby był trochę niewyważony. Ciekawostką jką sie dowiedziałem to daf agro robi wozy dla RMH i tu nie rozumiem ten sam produkt a różnica w cenie dwukrotna 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

Co ty gadasz Daf agro za 12m netto 65 a RMH 75  takze skad te x2???    Daf-agro to klon alimy tylko kilka tys tanszy , Dla rmh to robila alima , pierwsze wozy alimy mialy nawet identyczna powloke lakiernicza co rmh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MKrajes    133

Pierwsze robiła alima nawet jedna ich seria nazywała się Alima RMH a później alima zaczęła robić sama a produkcję dla RMH ma Daf agro. Przedstawiciel RMH przyznał po dużym nacisku że ich wykonawcą jest Daf agro ale niby kosze i przekładnie i jeszcze kilka rzeczy przyjeżdża z Izraela w co wierzyć mi się nie chce. 

Za 16m3 dwa ślimaki daf agro powiedzieli mi cene ok 65-70 tys netto a RMH za taki sam wóz ok 120 tys netto. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelSG    1

Alima była importerem wozów RMH w Polsce(dlatego naklejki Alima RMH ) ale zaczęli robić własne wozy na bazie RMH,

zmienili trochę konstrukcję i już powstał nowy wóz.

Daf Agro to firma której głównym udziałowcem jest RMH. 

Zrobili tanie wozy tworząc ogromną konkuręncję dla Alimy.

jeśli Daf Agro dowie się że Alima robi gdzieś pokaz wozu

od razu wiozą swój identyczny wóz i oferują go nawet do 10 tys taniej.

to taka historia w skrócie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ponawiam pytanie. Interesuje mnie wóz 22m3 i byłem za RMH jednak w euromilku przekonuje mnie wersja HD bo widzę co się zrobiło z moim Małym Metaltechem z Mirosławca po 8 latach użytkowania 🤨co panowie polecacie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MKrajes    133

Dzisiejsze RMH mają mało wspólnego z tymi sprzed kilkunastu lat. W okolicy w ostatnich 2 latach panuje moda na RMH ale szczerze bardziej przekonuje mnie EM bo cały czas coś udoskonala bo jeszcze budują swoją pozycję na rynku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No właśnie nie wiem czy nie dołożyć do zachodniego i mieć potem długo spokój. Chociaż euromilk w HD też mi się wydaje trwała maszyna 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek24    35

do zagranicznych paszowozów części są 2 razy droższe wiem na swoim przekonaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

O jakich Ty częściach mówisz? W wozie powinne być zakładane nowe noże ewentualnie wymiana oleju w przekładni i do przodu. Więcej nic się nie powinno dziać. Jakoś części zachodnich też jest inna. Warto za nie zapłacić bardzo to dobrze widać w przypadku lemieszy do plugow 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek24    35

w paszowozie jest sporo rzeczy eksploatacyjnych ja mam samasza i polecam jak najbardziej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Sam mam wóz od 8 lat i wymienialem w nim tylko noze i olej. Ewentualnie opony jak się przecieły.,Ale to rzadko. Nie wiem co tam można więcej wymieniać. Samasz wozy robi za krótko żeby rozmawiać o ich użytkowaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MKrajes    133

Wozy dla samaszu robi EM. Ja nie mam nic do zarzucenia ich wozom solidne i trwałe. Mocno walczą o pozycję lidera i szukają nowych rozwiązań. 

Zachodnie wozy nie są złe ale podejście też jest różne bo wielu zachodnich producentów robi wozy na Polskę u nas w kraju. Nie mogę sobie przypomnieć który producent dawał na nasz rynek gorsze przekładnie niż na zachód Europy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bork
      Paszowóz silofarmer 12m z 2014 r proszę o opinie użytkowników.
    • Przez Bercik01
      Witam, zajmujemy się remontami wozów paszowych poziomych, wymiana dna, remonty ślimaków , jak i usterki bieżące. Zainteresowanych zapraszam do kontaktu.


    • Przez Akardin
      Mam problem gdyż jest zbyt słabo wymieszana pasza w wozie . Mam pytanie jak robicie przy mieszaniu pełnego wozu (wszystko z pryzmy) czy kontr noże są pochowane do końca czy wystają w wozie na maxa? Podejrzewam że może być taki problem ze towar zawiesza się na kontr nożach i za słabo miesza , jak robicie same mieszanie ? 
    • Przez Marcin06
      Witam,
      Czeka mnie wymiana ślimaka w wozie paszowym marki Belair.
      Czy na terenie województwa wielkopolskiego, są jakieś firmy zajmujące się tym godne polecenia?
    • Przez Moscov
      Witam wszystkich serdecznie– Zastanawiam się powoli nad wymianą swojego dotychczasowego paszowozu Peecon 20m na coś nowego. Pasze posiadam zarówno w pryzmach jak i w balotach– a pojemność wozów jaką celuje to 18 – 20 m ³. Zastanawiałem się nad poziomem wozem paszowym ale uważam że chyba jednak lepiej sprawdzi się wóz pionowy. Jakich producentów byście polecili i dlaczego?Peecona nie biorę już pod uwagę, skutecznie mnie do siebie zraził. Bardzo ważne dla mnie jest aby paszowóz dobrze mieszał , w możliwie najkrótszym czasie, dobrze ciołów I przede wszystkim nie wyrzucał paszy . Zapraszam do dyskusji i Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj