Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Od czego zależy dobra kiszonka?

tom79    0

Agro Yoko czy Subito  a może jeszcze jakieś lepsze odmiany  od nich chodzi o dużo masy

Thomas2135    1192

Kukurydza krzewi się od uszkodzeń po ploniarce i dobrze jest zaprawić gaucho, choc i mesurol też częściowo przed nią chroni.

zetorr6441    25

Ambrosini fajnie wyszła, wysokie mocne rosliny,grube lodygi  z duza wypelniona kolba , dlugo zielone i przez to przy zbiorze miala najwieksza wilgotnosc dlatego poszla w rekaw. Plon 13t wilgotnośc 35-37%, obok rosła cooky to kolby duzo mniejsze ale przy zbiorze lodygi i liscie suche.  U sasiada za miedzą była jakas polska to przy mojej ambrosini wygladała jak szczypior :)    Także jak najbardziej polecam w tym roku pewnie tez ja posieje :)

Badałeś juz moze kiszonke z taurana i piegusa?    

Wiadomość z agroFakt.pl

milanreal1    290

Kukurydza krzewi się od uszkodzeń po ploniarce i dobrze jest zaprawić gaucho, choc i mesurol też częściowo przed nią chroni.

Od przymrozków też kukurydza może się krzewić.

mikaro    7

Czytałem o tym krzewieniu się to mogą wywołać to rożne czynniki. Myślę że u nas był to przymrozek. Były miejsca że wszystkie rośliny zrobiły się brązowe i opadły na glebę. Ale wszystkie odrosły.

To fajnie wyszedł ten Ambrosini. W planach jest żeby ziarno właśnie zrobić w rękaw. A kiszonki jeszcze nie badałem. Pryzmy z tego roku będziemy odkrywać może pod koniec stycznia i wtedy zbadamy.

123456    23

Jaka cena kukurydzy KWS Agro Yoko brutto za jednostke 50 tyś nasion ?

Edytowano przez 123456

zetorr6441    25

Miałem w tym roku LG260 na 1.5ha  obok było dynamite tez 1.5ha przy czym LG byla na troche lepszym stanowisku  a w szcycie pola pod lasem gdzie zaczyna sie piach i jest 6 kl było 1ha subito. Wszystkie 80tys na ha. Niczym szczególnym nie zachwyciła nie za wysoka jakies 2,5 m moze troche wiecej kolba tez srednia , wynikow kiszonki nie mam bo mialem 15 ha na kiszonke takze strawnosci jej nie idzie potwierdzic. Dynamite wygladała podobnie troche wieksza kolba, Przy zetknieciu z subito to jakby nozem odcioł 1m wyższa i kolba tez lepsza, także na słabe gleby sie nie nadaje szkoda pola. W tym roku sprawdze LG 260 na 3-4kl razem z casilasem z kws.  Przedstawiciele mowia ze ma dac bardzo wysoki plon swiezej i suchej masy wysoka skrobia plus strawne wlokno czyli miod malina ale u mnie tego nie potwierdzila zobaczymy w tym roku na lepszej ziemi i gesciejszym siewie.

kolego wsiej sobie danubio u mnie na 4 kl miałem 12 ton ziarna przy wilgotności 22% a roślina miała wysokość 3,5m obok rosła system to system obok danubio wyglądał naprawde słabo tylko danubio miało jakoś słaby start ale jak dostały rsm to danubio odżyło więc w 2015 r tylko danubio jest to droga odmiana w nasionach ale wkoncu raz do roku sie zbiera kukurydze z pola część poszła na kiszonke a nadmiar na ziarno i w rękaw więc tylko danubio 

Thomas2135    1192

Posiałem w tym roku Danubio na V -VI klasie, ale niższym miejscu i przyznam nie najgorsza odmiana. Kolba spora i rośliny także, jednak nie wybiła się bardziej niż Blask 2 lata temu. Wtedy tylko Blask miał więcej wody i wyrósł bardziej wyrównany. Eduardo, Fabell jakoś się u mnie nie sprawdziły. W sąsiedniej wiosce miał Rubeniusa i też nie widziałem, żeby różniła się jakoś do polskich. Byc może rok był bardzo niesprzyjający i nie pokazały swojego potencjału. Ułan za to na słabej ziemi radzi sobie dobrze i kolba wcale nie mniejsza niż wspomniane wcześniej a sama roślina nie była większa niż 2,8m, więc to dobra alternatywa dla Subbito.

SMERFIK    4

Kolego a ta odmiana na kiszonkę się nadaje? myślałem trochę nad subito co o niej powiecie?

jak najbardziej na kiszonke u mnie rosła na ok 3,5-4 m na 4 kl ziemi i część wykosiłem na ziarno i było go po wysuszeniu 12 t z ha 

subito kiedys miałem ale jakoś mi w pamięci nie została tak więc u mnie szału nie zrobiła zawsze sieje sprawdzoną odmiane i biore sobie kilka nowiści na próbe i nowości sieje tylko po jednej porcji 

w tym roku mi jeszcze z tańszych podobał sie rosomak i troszke droższa system z tym że system miał mniej ziarna w roslinie tak więc i kiszonka z niej gorsza

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się