Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Od czego zależy dobra kiszonka?

karol091193    85

@adam18212 mógłbym prosić o wrzucenie analizy kukurydzy odmiany Subito ;) Na pewno większości z Nasz(użytkowników) pomoże przy wyborze odpowiedniej odmiany.

adam18212    0

Untitled.jpg

A co sądzicie o kukurydzy Ambrosini? Nadaje się też na kiszonkę czy tylko na ziarno?

Wiadomość z agroFakt.pl

rolnik987    0

Untitled.jpg

A co sądzicie o kukurydzy Ambrosini? Nadaje się też na kiszonkę czy tylko na ziarno?

Dzwonilem wczoraj do kws i polecali na slabsze ziemie ambrosini to odmiana siana na ziarno jak i na kiszonke widocznie ma dobry wspolczynnik masy do ziarna 1:1 cena tez nie zla cgyba w granicach 330

A sam sie zastanawiam nad ta ambrosini kws 5133eco lub tego magitpoa z syngenty i on najlepiej wychodzi cenowo i pakowany po 80 tys z kws po 50tys, obsada cos w granicach 85 000 cos polecicie z tych 3?

Edytowano przez rolnik987

karolr2    180

Untitled.jpg

Kolega ją miał i nie chwalił mówił że ronaldinio lepiej mu sypało,kosił na ziarno.U nas gleby słabe miał je na 5 i 6 klasie. Mówił też że nasiona ronaldinio pochodziły chyba gdzieś z Ameryki Południowej(mogę się mylić ) a ambrosini ze Słowacji. Ronaldinio kupił wcześniej a Ambrosini brał razem ze mną pod koniec kwietnia. Nie znam się na tych badaniach więc napisz która według ciebie jest lepsza kuku na kiszonkę ta kws Eco czy to Subito. Masz je na oddzielnych pryzmach czy na jednej

adam18212    0

Zarówno białka i energii jest więcej w KWS 5133 Eco. Subito i Eco miałem w tamtym roku. Robione w jednej pryzmie, tylko Subito na spód dałem a na wierzch Eco.

Kupowałeś razem z kolegą tą Ambrosini czy coś innego?

milanreal1    290

Jeżeli kogoś interesują ceny to proszę, dostawca z południa Polski: EDIT: ceny NETTO.

fxkw.jpg

y3dj.jpg

Oj chyba w niektórych miejscach są błędy w druku. Ten magitop to chyba w 50tys nasion bo sporo taniej w porównaniu do innych odmian.

karolr2    180

Mi przywieźli Silvestre a jemu to Ambrosini. Mam ochotę wypróbować kilka odmian ale niestety mam tylko 2.5ha do obsiania. Silvestre mam sprawdzoną jestem z niej zadwolony co do plonu chociaż jeszcze nie badana ale mają przyjechać i pobrać próbki.

Edytowano przez karolr2

eMWu    484

Raczej nie, firma jest porządna, ostatnio się jescze abrdziej starają, bo konkurencja dała się im odczuć. I sprawdziłem na rudniku,, magitop pakowany jest po 80 tys. sztuk, najwidoczniej tyle kosztuje. I gdyby 50 tys. kosztowało 330zł, to jednostka 80 tys. kosztowałaby 530zł, co byłoby nieporozumieniem, aby odmiana kiszonkowa była droższa od ziarnowej.

mlodyhef    143

Niżej jest też odmiana kiszonkowa Counter z 50 tys. i też tanio.

PS. Założyciel KWS-u chyba lubi piłkę nożną (AC MILAN) bo sporo nazw jest nazwiskami piłkarzy :D

Edytowano przez mlodyhef

marcin2057    20

a jaką kukurydze polecacie na IVa i b i część V na kiszonkę z jakim FAO i aby miała dobre parametry i czy wybrać polską odmianę czy zagraniczną i najlepiej taką aby dziki nie interesowały się nią, kukurydze będę siał po raz pierwszy więc proszę o wyrozumiałość

a jaką kukurydze polecacie na IVa i b i część V na kiszonkę z jakim FAO i aby miała dobre parametry i czy wybrać polską odmianę czy zagraniczną i najlepiej taką aby dziki nie interesowały się nią, kukurydze będę siał po raz pierwszy więc proszę o wyrozumiałość

kuzaj63    25

a siał ktoś z was może kukurydzę na kiszonkę Cassilas z KWS?? jakie macie o niej zdanie??

Odmiana typowo kiszonkowa.Siałem już dwukrotnie i jestem zadowolony.W zeszłym trudnym roku o ok 0.5 m wyższa od innych odmian nawet od ronaldinio i innych KWS.Ziemia kl. 4a i 4b.

milanreal1    290

Raczej nie, firma jest porządna, ostatnio się jescze abrdziej starają, bo konkurencja dała się im odczuć. I sprawdziłem na rudniku,, magitop pakowany jest po 80 tys. sztuk, najwidoczniej tyle kosztuje. I gdyby 50 tys. kosztowało 330zł, to jednostka 80 tys. kosztowałaby 530zł, co byłoby nieporozumieniem, aby odmiana kiszonkowa była droższa od ziarnowej.

W sumie racja. Gdzie nie patrzyłem to odmiany syngenty były po 80tys/jednostka. A cena ponad 500zł to już kosmos, ale chyba są takie odmiany które tyle kosztują.

PS. Założyciel KWS-u chyba lubi piłkę nożną (AC MILAN) bo sporo nazw jest nazwiskami piłkarzy :D

To musi też lubić real madryt :P

Huberto89    34

Może po prostu lubi piłkę :)

A co myślicie żeby wymieszać dwie odmiany i posiać niektórzy tak robią.

Bo skoro subito ma mały udział kolb w masie to myślałem nad tym żeby ją z jakąś inną odmianą wymieszać. ewentualnie posiać 2 rządki subito i 2 jakiejś innej.

Thomas2135    1194

Lambo gdzie Ty tego Ułana chcesz kupić? Nie wiem czemu, ale nie wszystkie odmiany ze Smolic, które mógłbym kupić będą zaprawiane Mesurolem. Poza tym nie wszystkie są w sprzedaży.

lamboEVO100    175

Nie wiem jeszcze, nie rozglądałem się za tym co jest dostępne w okolicy, narazie zbieram info na temat różnych odmian które bym widział. Właśnie w Smolicach niekóre worki nie są zaprawiane i trzeba na to zwrócić uwagę bo zaprawianie na własną rękę to już się teraz nie uda.

witam panowie zamierzam zasiac kukurydze pierwszy raz po zycie klasa ziemi 3.4 . zamierzam nawiesc obornika 30t na hektar nawoz polifoska 150kg sol polasowa 100 i mocznik lub saletra 300kg jaka odmiane kukurydzy proponujecie ,,,,,

karolr2    180

Marcin jesteś już dość długo na forum żeby zrozumieć że najpierw się szuka a później się pyta. Temat ułana jest poruszany co kilka stron

• Like 1

Thomas2135    1194

Jutro mogę dla zainteresowanych wrzucić ofertę Westafali z Lidzbarka Warmińskiego na kukurydzę firm Saaten Union i Saatbau Linz.

lelek7    1

Jutro mogę dla zainteresowanych wrzucić ofertę Westafali z Lidzbarka Warmińskiego na kukurydzę firm Saaten Union i Saatbau Linz.

i jak masz ich ofertę?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się