Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Od czego zależy dobra kiszonka?

milanreal1    290

Widziałem ją na poletkach, bo to nowość, wątpię żeby ktoś już ją miał. Szerokości liści nie mierzyłem ale w porównaniu do ułana to znacznie szersze liście, kolba też ładniejsza.

Thomas2135    1190

Też ją widziałem, ale na liście nie zwróciłem uwagi. Kolby za to miała ładne i duże na tle reszty polskich odmian.

Wiadomość z agroFakt.pl

matingus    107

Widziałem ją na poletkach, bo to nowość, wątpię żeby ktoś już ją miał. Szerokości liści nie mierzyłem ale w porównaniu do ułana to znacznie szersze liście, kolba też ładniejsza.

kolego ja zamówiłem,ma przyjść w styczniu.

zainteresowanie nią jest bardzo duże....

zetorr6441    25

Siał ktos kukurydze Archimedes?     Ciekawi mnie jak wyglada na słabszej glebie i przy innych odmianach z fao powyzej 250, W Szepietowie na poletkach wygladala rewelacyjnie obok polski ulan przy niej blado wyszedl a niby tak duzo masy ma dawac

kris82    4

zapewne z agroloku bo mi na dzień dobry nawijała tylko o tej odmianie jaka ona super

milanreal1    290

kolego ja zamówiłem,ma przyjść w styczniu.

zainteresowanie nią jest bardzo duże....

Nowe polskie odmiany to już nie jest glejt czy buran, powoli zaczynają gonić zachodnie. Gdybym kukurydzę siał na ciut lepszych glebach to może o tej bogorii bym pomyślał, choć muszę powiedzieć że kilka odmian ragt zrobimy na mnie dobre wrażenie. A tak to ułan mi został, dziki go jedzą jak są bardzo głodne, raczej wolą niszczyć inne odmiany.

matingus    107

kolego byłem na szkoleniu w Smolicach i tą odmianę polecają na gorsze gleby,tylko wiadomo w umiarkowany rok.

60ar będę miał na 5klasie zobaczymy co z tego będzie ryzykuje...........

zetorr6441    25

napewno nic z polskich obserwujac jak sobobie radza na doswiadczalnych poletkach obok konkurencji to szkoda zlotowek , chyba ze ktos sie nie liczy z kasa tylko sentyment to wtedy moze sie bawic w polskie wynalazki...

milanreal1    290

kolego byłem na szkoleniu w Smolicach i tą odmianę polecają na gorsze gleby,tylko wiadomo w umiarkowany rok.

60ar będę miał na 5klasie zobaczymy co z tego będzie ryzykuje...........

V klasa przy wilgotnym roku nie będzie gorsza niż klasa III. A przyszły rok już tak katastrofalny jak ten chyba nie będzie. Smolice większość swoich odmian polecają na słabe gleby a potem się okazuje że jak trafią na ciut lepsze gleby to plon wygląda zupełnie inaczej.

grzesiek88    68

No nie wiem czy ten przyszły rok będzie lepszy... Wszelkie prognozy wieszczą dalsza suszę, gdyby chociaż śniegu napadało i zima by była prawdziwa to można mieć nadzieje ale jak narazie to słabo wygląda. A tak jak w temacie to jaką odmianę polecicie na gleby 4-5 klasy na kiszonkę dla opasów? obornik pójdzie dopiero na wiosne, będę siał dopiero pierwszy raz QQ więc wszelkie wskazówki mile widziane :lol:

kobra89    66

Wszystkie z Saaten Union są takie same jak Subito.
Kosynier, Konkurent, Opoka i Legion w naszych warunkach, nie zdechły na suszy szybciej od Aqua maxu z 18 zachodnich odmian i 6 polskich w tegorocznym doswiadczeniu u siebie na polu wybieram polskie, chociaż wszędzie były kolby mniejsze większe ale były

kobra89    66

Napewno nie myśl że jeśli wydasz 600zł na nasiona na Ha to już będzie super, ja wracam do początków uprawy, sieje to co u nas rośnie, nie we francji czy niemczech.

krzysiu    5

Nie rozumiem jak można napisać że wszystkie odmiany z Saten Union są takie jak Subito, ja siałem wiele odmian z tej firmy i każda była zupełnie inna np. Subito b wysokie ale kolby w naszym terenie nie ma za dużej, Sumaris może nawet wyższy urośnie ładna kolba ale wrażliwy na suszę lepsze pola by się przydały, Suanito z 30cm niższe b duże kolby typowy dent, SYStem dużo niższy ładna kolba

123456    23

Jaka kukurydze z polskich z Fao do 240 zeby wysoka urosła i kolbe miała niezła .

krzysiu    5

Witam, jak sądzicie jest któraś firma oferująca kukurydzę której odmiany są wybitnie lepsze niż konkurenci?

PawelN25    0

osobiści jestem zdenia że lepszej kukurydzy od subito nie ma a kolba to zależy od zasobności w wode, dorównuje jej z euralisu ES Sigma lub ES Beatle siałem też z syngenty SY Bratisla i unitop wzrostem troche odstaja ale kolba bardzo ładna a teraz chce spróbować nasion z firmy Dekalb sieł ktoś??

Mateusz1q    24

PawelN25 

wzrost/masa to nie wszystko, a w żywieniu bydła mlecznego powiedziałbym, ze nawet jeden z wielu czynników decydujących o wyborze odmiany. Mówi Ci coś takiego jak udział skrobii czy strawność włókna? Stay green też jest ważne, a jak wiadomo Ułan usycha gdy ziarniaki są jeszcze w fazie mlecznej.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się