Skocz do zawartości
ziomalek0

Budowa przechowalni prosze o pomoc

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Budowa
ziomalek0    5

Witam. Planuje budowę przechowalni warzyw dlatego że dotychczasowa zrobiła sie za mała. Drodzy forumowicze prosze o pomoc w obliczeniu kosztu takiej budowy. Przechowalnia będzie miała wym 15 x 8 wys. 5 m. Z jakiego materiału najlepiej skorzystac do takiej budowy. Towar będzie składowany w skrzyniopaletach. Pozdrawiam i czekam na odp.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Odwiedź projektanta, a on odpowie na wszystkie pytania.

szarywilk    62

z wyjątkiem tych dotyczących użytkowania :) najtaniej i najszybciej to używana konstrukcja stalowa plus obudowa - albo gotowy sandwich z pur - albo blacha izolacja (styropian wełna - ale uwaga na myszy !!) blacha - taniej ale dłużej. ew. blacha i natrysk pianką od środka - ale natrysk wychodzi drożej. Dodatkowo od ziemi dałbym mur z bloczków fundamentowych tak na 1m wysoki - ochrona przed zbyt szybkim wózkowym :) , i pamiętaj naprawdę mega dobrej powłoce na konstrukcji stalowej -(więc ocynk bardzo mile widziany )  u mnie farba okrętowa po 4 latach do malowania pościła korozję  i trzeba malować  - a to bez ochrony bardzo szybka korozja( przechowalnie mają bardzo niekorzystną atmosferę dla metalu) sprężyna od bramy rolowanej po roku do wymiany na taką z kwasówki( dwa razy droższa od samej bramy) . 

Wiadomość z agroFakt.pl

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Bartekj1994
      Witam. Chciałbym wiosną dostawić do obory drugą. Tzn postawić jedną scianę i przedłużyć dach. Mam nadzieję że jasno piszę. Długość obory to 20. Myślę że pomieszczę tam 18 stanowisk. Jaką szerokość radzicie zrobić tak zeby wszedł ciągnik i Jaki byłby koszt takiej obory.
    • Przez krone125
      A więc dodaje temat jeszcze raz ponieważ czekam na wasze opinie mam placu kawałek za oborą 13 metrów szerokości i płytę obornikową obok ,zdjecia placu w galerii a do tematu dokładam foty tej wiaty która chciałbym postawić,aha i czy przy tylu metrach szerokości dało by radę zrobić na dwa rzędy stanowisk?prosiłbym o wasze opinie.Więc piszcie swoje opinie i komentarze

• Przez Jakub5080
      Mam stary chlew o dł. 40 metrów szer 11m. kiedyś stały świnie a teraz będą stać bydlaki i nie wiem czy opłaca się kupować drabinę paszową czy przyspawać do słupów które tam stoją dwie rury pod którymi cielaki wysadzały by łby.
    • Przez MateuszW1129
      Witam tak jak w tytule chciałbym poznać opinie właścicieli takich obór ponieważ przymierzam się do budowy takiej obory.
      Dziękuje za odpowiedzi 
    • Przez Mateusznow
      Witam,
      Szukam budynku na halę do produkcji pelletu ze słomy myślałem żeby postawić halę łukową stalową ocieplaną pianką natryskową 20x11m z bramą przesuwną. W hali miałbym całą linie troche miejsca na palety z pelletem i wózek widłowy. Czy taka hala wystarczy? A na słomę myślałem postawić niedaleko hale 30x10m bez żadnej bramy, sucha słoma była by w zimę ale w normalne stogi też bym układał. Hala lekka a na niej plandeka. Co myślicie o tym?