patryk159

Pomoce dydaktyczne do nauki elektroniki

Polecane posty

patryk159    3

Witam bardzo serdecznie wszystkich! :P

Tak jak w temacie prosze wszystkich którzy mieli lub widzieli gdzies na stronie www wszelkiego rodzaju pomoce naukowe pomocne w nauce elektroniki ciągnikowej. prosze podawac linki/pliki pdf. Z góry dziekuje:D

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldac    13

czyli co ?? jest dla ciebe pomocą

jakie masz podstawy wyuczone? technik?  samouk?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldac    13

a konkretnie?

rozumież że oznaczenia symboli. zasady pomiarów i itd znasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tak jak napisał kolega powyżej, od nauki jest szkoła, a nie internet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1124

Nie wiedziałem że jest taka dziedzina jak elektronika ciągnikowa ;) , widze że kolega kombinuje jak zostać "fachowcem" i trzepać kasorkę, bo wiadomo te usługi nie są tanie, ale niestety tak się nie da, trzeba zacząć od podstaw czyli szkoły. Nawiasem mówiąc przeraża mnie tok rozumowania dzisiejszej młodzieży w niektórych sprawach, strach pomyśleć co będzie za kilka czy kilkanaście lat.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldac    13

strach pomyslec jak sie trafi taki "mechanik"  - bedzie tzrba pytać przerd robotą czy jest ubezpieczony .... na wypadek szkód :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

samouk od podstaw coś bym poprosił w szczególności coś odnośnie ciągników rolniczych

 

Kolego troszkę przesadziłeś, jak koledzy piszą szkoła lub literatura fachowa (takiej nie znajdziesz w sieci) i multum doświadczeń ale nie na ciągnikach tylko na makietach.

 

Na forum uzyskasz pomoc ale nikt z laika nie zrobi elektronika przez internet tu można się doszkalać.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

samouk od podstaw cos bym poprosił w szczególnosci cos odnosnie ciągników rolniczych

Jak chcesz coś od podstaw, to zacznij od C-330. Najpierw zajmij się światłami, później naucz się zasady działania układu ładowania z prądnicą i alternatorem i ich regulatorami. Jednocześnie ucz się podstaw elektroniki, na początek rezystory, kondensatory, cewki, (z cewkami zejdzie Ci kilka lat) później diody, tranzystory. Jak to wszystko będziesz umiał to możesz zabrać się za proste układy, typu migacz diodowy (klasyka), wtedy możesz też zacząć zgłębiać tajniki układów cyfrowych. Jak to już opanujesz możesz zacząć kupować fachową literaturę dotyczącą pojazdów (tu zaczynają się spore koszty, bo jedna książka to koszt od 150zł, a żeby opanować podstawy potrzeba ich kilkanaście, najlepiej różnych autorów, bo każdy z nich patrzy trochę inaczej na dane zagadnienie, bo czasami jest tak, że nie można czegoś zrozumieć, a wystarczy zajrzeć do innej książki, która jest o tym samym i wszystko staje się jasne). To zajmie Ci kolejne kilka lat, ale po tym będziesz mógł coś działać w ciągniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w pewnym sęsie jak kolega pisze wyżej tylko nie dopisał że nigdy się wszystkiego nie nauczysz bo rozwój w tej dziedzinie idzie szybkim krokiem do przodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolas123    88

Kazda przeglądarka ma słownik wbudowany. Jeśli nie znasz zasad pisowni patrz co podkreśla i problem z głowy. Nie jestem złośliwy, prostu czasem nie da sie zrozumieć co piszesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie musisz wszystkiego rozumieć kto chce to rozumie jak nie to pyta i taki jest ten świat dlatego jest  piękny jak by wszyscy byli jednakowi to by było nudno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

w pewnym sęsie jak kolega pisze wyżej tylko nie dopisał że nigdy się wszystkiego nie nauczysz bo rozwój w tej dziedzinie idzie szybkim krokiem do przodu

Tego nie napisałem, że po takiej nauce będzie wszystko umiał, bo to jest niemożliwe, właśnie ze względu na rozwój technologii, a jeszcze bardziej przez utrudnienia producentów przed nieautoryzowanymi naprawami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk159    3

Dla wszystkich znawców

Jestem uczniem 3 kl tech i chodz ucze sie w szkole co prawda niewiele jest tej elektroniki to w wolnych chwilach chciałbym sie poduczyc z innych zródeł i dlatego grzecznie spytałem o jakies byc moze pomoce naukowe a nie prosiłem o wykłady `znawców tematu`. Jezeli masz cos konkretnego to daj linka a jesli nie to nie marnuj klawiatury na swoje wyklady. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No to szukaj w sieci. To chyba potrafisz. Skoro chodzisz do technikum to podstawy znasz (teoretycznie, bo w praktyce bywa różnie). I nie licz na to, że za darmo ktoś przekaże Ci choć część swojej wiedzy, za którą sporo zapłacił. Zresztą wiedza teoretyczna nawet w połączeniu z praktyczną to nie wszystko. Teraz liczy się jeszcze dokumentacja techniczna. I nie koniecznie mam tu na myśli schematy i instrukcje napraw od producentów sprzętu, a bardziej dokumentację tworzoną samodzielnie przez lata pracy np. oscylogramy, zachowania się niektórych układów w nietypowych warunkach, nietypowe objawy usterek itp. A tego nie znajdziesz nigdzie i od nikogo nie dostaniesz. Spróbuj poszukać np. oscylogramu z czujnika piezo założonego na przewód wysokiego ciśnienia w dieslu. Znajdziesz może jeden czy dwa ogólne, pokazujące jak ma to mniej więcej wyglądać, ale z konkretnego silnika nie masz szans żeby znaleźć. A ja mam ich kilkaset. Z innymi rzeczami jest podobnie. I z tym musisz się pogodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Krótko mówiąc praktyka.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tak, praktyka ale nie u kogoś w zakładzie, tylko lata samodzielnej pracy i tworzenia "bazy danych".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Nie do końca się z tym zgodzę.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

No, ja też bo z tego wynika że  żeby być fachowcem to trzeba mieć bazę tworzoną latami a żeby mieć możliwość jej tworzenia to trzeba być fachowcem czyli jedno wyklucza drugie, błędne koło.

Z moich kontaktów z z fachowcami wynika że wystarczy wiedza zdobyta na uczelni plus logiczne myślenie i po prostu zamiłowanie do elektroniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj