oki39

Jak i czym robi się zdjęcia

Polecane posty

yacenty    3883

ja teraz nie robie zadnych zdjec i az mnie korci a takie piekne widoczki złotej polskiej jesieni ;)

mam ostatnio służbiaka nokie e51 i takie nieporozumienie te jej zdjecia ze chyba szybciej pojde do sklepu i zanabede upatrzony aparacik


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek7    2

Jest tu kilka moich fotek z SE K800i, a teraz mam SE C902i :)


my dream... JP :)
ostatnio w głowie tylko Moto :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dlaczego nie akceptują moich zdjęć ciągnika????????????????? spełniają wymogi - jedno nawet było przez godz ale znikło.................dlaczego????????????????/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik96    3

Ja narazie uczę się na aparacie HP Photosmart M425 wszytskie moje zdj. są z niego robione ale w planach kamerka cyfrowa za 500-600 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A ja robie fotki Sony Ericssonem K800I i nie narzekam;D

Aparacik ma 3.2 mpx;D

I jest dobry;D

A wie ktos czy z takeigo aparatu fotka nadawałaby sie do tapet itp kategorii??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martina    39

Ja ostatnio zakupiłam kochana lustrzankę o której od lat marzyłam :) Sony Alpha 350 + szkło Sigma 17-70mm F 2.8-4.5 + SONY HVL-F42AM. Myśle jeszcze o 2 obiektywie Sigma 70-200 mm F/2.8 APO EX DG HSM MACRO II, ale to kiedyś. Oczywiście wolałabym 900 ale nie ta kieszeń ( jak będzie tańsza ). Sprzęt świetny ale cena nie mała poszło 4,5 tyś ale warto było. Wcześniej robiłam Konica Minolta A2 zwykła hybryda jednak tez robiła piękne zdjęcia. Wszystkie w galerii są robione właśnie nią. Teraz będę dodawać foty robione Alphą.

 

Co do rad:

1. Ustawić dobrze ISO

2. W pomieszczeniach przydaje się lampa ( dobra lampa to podstawa )

3. Nie rób zdjęć pod słońce

4. Miej zapasowy akumnator.

5. Czytajcie powyższe posty, są tam dobre rady i nie będę ich powtarzać :)


Rolnik z zamiłowania, ratownik z powołania :)

Jeśli potrzebujesz czegoś z DeLaval pisz na PW :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawix321    16

Według mnie ważny jest ten punkt :

6.Ważne jest też światło. Słońce nie może wpadać bezpośrednio w kadr ani nie powinno się odbijać aby nie zmieniały ISO w aparatach cyfrowych.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregorychar    1

Jeżeli robisz zdjęcia telefonem np. tak jak ja

1. Bez dobrego światła zdjęcie robione telefonem kom. nie wyjdzie najlepsza jest słoneczna pogoda

2. telefon mamy prawie zawsze przy sobie więc ciągle go wyciągamy i wkładamy do kieszeni, czyli np aparat w telefonie z osłonką narażony jest na drobiny kurzu które moge zostac na obiektywie i na zdjęciach pojawią się malutkie kropeczki. Musimy też uwarzać aby pod osłonke aparatu nie dostał się żaden opiłek np. żelaza ponieważ może on zarysować aparat

3. zdjęcia robione telefonem wymagają pewnej przeróbki w programie komputerowym , np. upiększania kolorów ;)

 

PS : myślę że wszystkie informacje z tego tematu powinny zostać zebrane i przerobione na jedną instrukcje prawidłowego robienia zdjęć, która była by gdzieś zamieszczona bo przecież to agrofoto :)


I love quad !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fendtrisix    32

Zdjęcia najlepiej wychodza aparetem analogowym i nikt mnie nie przekona, że jest inaczej. Tylko jest jeden problem, żeby zrobić dobre zdjęcie aparatem analogowym potrzebny jest dobry film, a to troche kosztuje, inna sprawa że trzeba też płacić za wywołanie.

 

A teraz troche rad:

 

-nie robić zdjęcia pod słońce, chyba że umiemy je obrobić,

-pozmienianie kontrasu i jasności nie zaszkodzi wręcz przeciwnie,

-jak już sie ma tą cyfrówke to trzeba korzystać z tego że można robić tyle zdjęć ile się podoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wito    0

Podepnę się do tematu aby nie tworzyć nowego B)

Mam problem ponieważ kupiłem aparat Sony DSC H-50 i mam kłopot z poprawnymi ustawieniami . Gdy robię zdjęcia to jak złapie ostrość i wszystko to jest git zdjęcie , ale jak coś tam nie tak to albo zdjęcie jest rozmazane albo jest taka kasza na zdjęciu jak by obiekt był ulepiony z masy solnej B)

 

Wiecie może co to może być ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarioS    1

wszystkie moje zdjęcia w galerii są robione telefonem

 

kilka z nich SE

większość Samsungiem F300 2,0 Mega pixels

obecnie będą robione LG Cookie KP501 3,0 Mega pixels


Wole polskie gówno w polu niż fiolki w Neapolu!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja od niedawna działam moim pierwszym aparatem: Benq DC C1030 Eco. Jestem bardzo z niego zadowolony. Oto link do paru zdjęć:

http://kverneland.fotosik.pl/ <--- Znajduje się tam miedzy innymi zdjęcie Kościoła pod wezwaniem św. Piotra i Pawła. Mieszkam od niego raptem 100m. Drewniana świątynia jest z XVIIIw.


ArturKowalewo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Ja zaczynam swoją przygodę z fotografią, zdjęcia będę robił Fuji s5800 zobaczę jak będzie mi wychodzić, narazie zrobiłem z 15zdjęc, ale nie mam pojęcia jak korzystać z funkcji analogowych, bo nigdy nie miałem takiego aparatu, czy funkcje te mogą pomóc w robieniu dobrych zdjęć czy jeden z trybów automatu wystarczy?


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcus    0

zdjęcia robi fotograf, a nie aparat. O tym czy zrobisz dobre zdjęcie decydujesz Ty sam, a nie rozbudowane funkcje aparatu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alfx    0

Cześć, przeczytałem Wasze wypowiedzi i pozwolę sobie podsunąć kilka myśli jakie mi wpadły do głowy w kwestii zdjęć.

 

1. To osoba, która trzyma aparat i naciska spust migawki robi zdjęcie. Zdjęcie trzeba mieć najpierw "w głowie", a potem dopiero dzięki sprzętowi jaki się posiada w komputerze lub na papierze.

2. W większości zastosowań "domowych" nie ma znaczenia jaki aparat posiadamy - od komórki, przez kompakt, do lustrzanki. Każdym można zrobić naprawdę dobre zdjęcie, ale też i fatalny szit.

3. W fotografowaniu NAJWAŻNIEJSZE JEST ŚWIATŁO! Sory, bez niego nie ma fotografii. Chyba, że ktoś lubi czarny kolor.

4. Drugą co do ważności kwestią jest choćby podstawowa wiedza na temat fotografii. Jeśli wiesz, co to właściwa kompozycja zdjęcia, co to jest "ekspozycja", "balans bieli", "głębia ostrości", "złoty podział", "mocny punkt" - nie będziesz robił złych zdjęć. Wiedzę tę uzyskacie wpisując te słowa w www.google.pl

5. Praktyka czyni mistrza. Pamiętajcie ci, którzy posiadają lustrzanki, że Wasze migawki mają określony przez producenta limit przebiegu - czyli ilość "klapnięć" - bezmyślne naciskanie spustu może niemile zaskoczyć, kiedy już nauczycie się robić dobre zdjęcia.

 

Życzę Wam wielu przyjemności z fotografowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo77    335

Witam.

 

Tak sobie czytam Wasze wypowiedzi na temat i wielu z Was ma dużo racji.

 

Podstawą,kluczowym elementem fotografii jest światło.

Światło może być przez cały dzień jednak najlepszymi porami dnia na zdjęcia jest tzw."złota godzina".Czyli godzinę po wschodzie słońca i godzinę przed zachodem słońca.Za dnia szczególnie około południa jest najgorsze światło.Śłońce w tym czasie jest bardzo wysoko i pada na fotografowane sceny praktycznie z góry przez co fotografia wychodzi "płasko"

Inaczej jest w czasie wcześniej wspomnianej "złotej godziny"

Wtedy słońce pada na obiekty z boku,jest delikatniejsze i widać więcej szczegółów np.trawa jest wyrazista.To nie znaczy jednak że za dnia nie można fotografować owszem jest to możliwe.Ja również często robię zdjęcia w ciągu dnia.

Drugą ważną rzeczą jest kompozycja do tego dochodzi właściwe naświetlenie zdjęcia(ekspozycja),mocne punkty,podział kadru,balans bieli itp.

Jeśli chodzi o filtry to na pewno pomagają czasami bardzo.

Dwa lata temu gdy zaczynałem zabawę z fotografia kupiłem sobie filtr szara połówkę Cokina Nd 0.9(przyciemnia o 3 przysłony)Stosowałem ją do przyciemnienia nieba.Teraz już jej nie używam gdyż nauczyłem się robić foty bez tego wspomagania:)

Filtr polaryzacyjny na pewno daje więcej szczegółów,ale trzeba go umieć używać i jest warty grzechu.W przypadku mojej szerokokątnej Sigmy 10-20 to koszt ze stajni Marumi 300zł i Mercedesa wśród filtrów B+W 580zł !!!!!

Także lustrzanka to już są wymagania i trzeba mieć świadomość na co się porywa.:P

Warto kupić droższy filtr gdyż te tańsze wprowadzają zniekształcenia.

Osobiście polecam B+W.

 

Ktoś też wspomniał ze sprzęt sam zdjęć nie robi i to święta prawda.

Ktoś kto nie potrafi mając nawet najlepszy profesjonalny sprzęt nie zdziała niczego w porównaniu z kimś kto ma cyfrówkę,ale wie w czym rzecz.

Prawdą jest to że lustrzanka daje większe możliwości niż cyfrówka,ale też trzeba umieć to wykorzystać.

 

Piszecie też o fotografowaniu pod światło,że się tego nie powinno robić.

Niestety ja się z tym nie mogę zgodzić.To jest możliwe ale do łatwych nie należy.Ważny jest pomiar światła.Dużo też pomoże filtr szary.

Mam w swojej galerii jedną fotę pod światło i dorzucę jeszcze jedną z widoczną tarczą słońca.Dodam że w tym przypadku nie zastosowałem żadnego filtra tylko delikatnie wyciągnąłem z cienia podłogę.

Koledzy którzy posiadają korpusy z górnej półki np Nikona D-700 czy D-3 mają takie matryce,które są tak elastyczne,że robią tak aby niebo było dobrze naświetlone a podłogę wyciągają z cienia i nikt z nas sie nie połapie jak tam było ciemno:).Pełna klatka robi swoje i bardzo dobra matryca ale takie korpusy to już wydatek od 8 tyś za pierwszy model do 14 tys. drugi:) W takich przypadkach sprzęt ma duże znaczenie niestety.

 

Ja osobiście używam trybu manualnego gdyż to ja robię zdjęcie i chcę mieć jak największy wpływ na nie.

 

Ktoś napisał że obiekt powinien się znajdować w centrum kadru.To błąd gdyż taki kadr jest mało interesujący.Wypada poczytać o "mocnych punktach" i wziąć to sobie do serca:)

 

Iso zawsze jak najmniejsza watrośc.Ja stosuje wyłącznie iso 100 daje to lepszą jakość.To w krajobrazie i mogę sobie na to pozwolić,gdy fotografujemy obiekt w ruchu z ręki już trzeba zastosować wyższą wartość.

 

 

To chyba tyle bo jest już pózno:)

 

Pozdrawiam serdecznie.

 

Pablo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luke371    42

Tak, zgadzam sie :P Nieraz foty z nazwą " w blasku popołudniowego słońca" to sa piękne fotki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
baron6b    0

Witam i zarazem piszę swój pierwszy post na forum. :)

 

Jestem szczęśliwym posiadaczem PENTAXA k-x. Można go kupić na dość rozsądną cenę(1800zł). Jest bardzo wygodny, posiada migawkę 1/6000s jak i również posiadanie dobrej jakości matrycy CMOS daje mu cechę szczególną. Dobre akumulatorki mogą trzymać na dłuższy czas.

 

Wady? Może jest trochę hałaśliwy. Jednak mi to nie przeszkadza, bo za Paparazzi nie robię. :)

 

Pozdrawiam.

 

PS: Oczywiście to fotograf robi zdjęcie a nie aparat, jednak taki "sprzęt" robi świetne zdjęcia przy odpowiednich ustawieniach(migawka, kadr etc.)

Edytowano przez baron6b

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
valdiq    0

Oczywiście, że to fotograf robi zdjęcia, ale wiele zależy od aparatu. Spójrzcie na jakikolwiek sklep - http://www.cyfrowe.pl/aparaty-cyfrowe,1,2.html. Tutaj jest TYLE aparatów i nie uwierzę, że mistrz fotografii zrobi tak sam doskonałe zdjęcie aparatem za 2000pln, co za 200pln, ponieważ w tym miejscu wchodzą już ograniczenia sprzętowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlaixik    0

No ja unikam punktu 2. huh.gif

To musisz mieć profesjonalne umiejętności, zazdroszczę :)

 

Oczywiście, że to fotograf robi zdjęcia, ale wiele zależy od aparatu. Spójrzcie na jakikolwiek sklep - http://www.cyfrowe.p...frowe,1,2.html. Tutaj jest TYLE aparatów i nie uwierzę, że mistrz fotografii zrobi tak sam doskonałe zdjęcie aparatem za 2000pln, co za 200pln, ponieważ w tym miejscu wchodzą już ograniczenia sprzętowe.

Masz rację ale robienie zdjęć dla tego forum nie wymaga sprzętu z górnej półki, kadr zrobiony dobrym kompaktem może powalić nawet najlepsze lustrzanki, zdjęcia robi fotograf a nie aparat. Dużo ludzi tego nie może pojąć.

 

Ja zaczynam swoją przygodę z fotografią, zdjęcia będę robił Fuji s5800 zobaczę jak będzie mi wychodzić, narazie zrobiłem z 15zdjęc, ale nie mam pojęcia jak korzystać z funkcji analogowych, bo nigdy nie miałem takiego aparatu, czy funkcje te mogą pomóc w robieniu dobrych zdjęć czy jeden z trybów automatu wystarczy?

To zależy co chcesz pokazać na zdjęciu i w jaki sposób. Ale z reguły na początek Ci wystarczy tryb auto.

 

Ja zaczynam swoją przygodę z fotografią, zdjęcia będę robił Fuji s5800 zobaczę jak będzie mi wychodzić, narazie zrobiłem z 15zdjęc, ale nie mam pojęcia jak korzystać z funkcji analogowych, bo nigdy nie miałem takiego aparatu, czy funkcje te mogą pomóc w robieniu dobrych zdjęć czy jeden z trybów automatu wystarczy?

To zależy co chcesz pokazać na zdjęciu i w jaki sposób. Ale z reguły na początek Ci wystarczy tryb auto.


Jestem jaki jestem. Cenie sobie prawdę i lojalność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fotqa    0

Po zakupie pierwszego aparatu często zastanawiamy się nad tym, gdzie uczyć się fotografii. Dzisiaj możliwości jest naprawdę wiele. Po pierwsze można sięgnąć do książek w tej tematyce, które dobrze przybliżają różne zagadnienia. Wiedzę można też czerpać z darmowych poradników w sieci, jak np. z tego: https://www.szerokikadr.pl/poradnik/fotografia-dla-poczatkujacych-kompozycja-i-kadrowanie lub rozważyć udział w warsztatach, gdzie pod okiem profesjonalnych fotografów można zdobyć nowe umiejętności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belicoff    5

Sam aparat to jedno. Jeśli zależy komuś na robieniu naprawdę wyjątkowych zdjęć, to powinien zainwestować w jakieś konkretniejsze obiektywy. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Blazej_fotograf_lodzkie
      Hej!
      To mój pierwszy temat na forum więc zacznę od krótkiego wprowadzenia.
      Jestem Błażej, jestem fotografem ślubnym i rodzinnym (reportaże, naturalne sesje domowe, studio, plenery, eventy).
      Pochodzę ze wsi pod Łowiczem i mamy tam kawałek ziemi. Jako że nikt z rodzeństwa nie garnie się do pracy w polu (około 5ha czyli takie nic), a i rodzice powoli zaczynają odczuwać wiek zastanawiałem się ostatnio nad adaptacją gospodarstwa na cele fotograficzne.
      O co chodzi?
      Pewnie kojarzycie takie zjawisko jak "rzepiary"  ( dla niewtajemniczonych - tępe dzidy które robią sobie zdjęcia w rzepaku). I o ile zdjęcia w rzepaku wychodzą super, to słowo ma negatywny wydźwięk ze względu na brak poszanowania dla roślin. Wiem że dla wielu rolników to duży problem.
      To samo się ma z innymi roślinami które kwitną/wyglądają najlepiej w odpowiednich porach. Jabłonie i wiśnie, lawenda, słoneczniki, bez, zboża, trawa ozdobna. 
      I tak jak człowiek powinien działać w zgodzie z naturą, tak ja chciałbym stworzyć coś takiego jak pola fotograficzne, czyli miejsce na różnorodne, naturalne plenery, gdzie uprawy nie będą niszczone, bo będą przeznaczone na sesje.
      O ile istnieją pola lawendy dostępne do fotografowania, czy jakieś inne mono uprawy - tutaj chciałbym postawić na różnorodność. 
      Jestem na etapie gdzie przegadałem pomysł, i na następny rok planuje pole słoneczników  około 15x20m (raczej ciętych ze względu na dużą ilość sesji dziecięcych i rodzinnych), dodatkowo pewnie będę korzystał też ze zboża które zasieje mój tata. Jest to rozwiązanie które nie wygeneruje dużych kosztów i nie pochłonie wiele czasu.
      O co proszę
      Podejrzewam, że część z Was ma wśród znajomych fotografów którzym chętnie udostępnia swoje pola, ja chciałbym zapytać Was o sens takiego pomysłu.
      Proszę o waszą opinię na temat pomysłu, o problemy jakie mogą mi stanąć na drodze, o podpowiedzi i ewentualne luki w planie.
       
      Jeśli ktoś z łódzkiego chciałby mnie zaprosić na swoje pole, opowiedzieć trochę o uprawie słonecznika, lub macie jakaś ciekawą uprawę - chętnie przyjmę zaproszenie i zrobię wam zdjęcia. Na wiosnę będę szukał sadu jabłoniowego z w miarę starym drzewostanem (chodzi o to aby drzewa były dość rozłożyste)
       
      Z góry dzięki!
      (załączam zdjęcie z sesji w przenicy)
       
       
       

    • Przez MICH4Ł
      Witam. Szukam gopsodarstwa w którym bym mógł ponagrywać filmy pod muzykę. Woj. Dolnośląskie 
    • Przez robertbara
      Witam!
      Mam do przedyskutowania z Wami bardzo interesujący temat. Otóż jak jest dokładnie z prawami autorskimi do własnych zdjęć.
       
      Piszę ten temat z kilku powodów:
      1. Gazeta "Chłopska droga" w numerze 7 na stronie 5 zamieściła moje zdjęcie ciągnika JD z logo AF bez mojej zgody (oczywiście nawet mnie nie zapytali). :angry: :angry: :angry:
      2. Gazeta "Murator" przysłała mi do podpisania umowę o prawa autorskie do moich zdjęć (wcześniej do mnie dzwonili) za kwotę 50zł/zdjęcie. Czy potem już nic nie będę mógł z nimi robić, jak to właściwie jest?
      3. Podobnie działa konkurs RPT, gdzie po nadesłaniu fotki przechodzą na prawa autorskie redakcji.
       
      Pozdrawiam!

    • Przez Nismo
      Witam,na pewno każdy to interesuje się rolnictwem nie raz oglądał na YouTube filmy o rolnictwie kręcone przez ludzi z pasją.Jakich  youtuberów lubicie oglądać?kogo subskrybujecie?na kogo filmy czekacie z niecierpliwością?
      Może zacznę od swojej osoby, bardzo lubię oglądać filmy: Pikus2182 i Vendt936 
       
      Temat ciekawy więc może warto wdrążyć go bardziej
    • Przez Cartman_pl
      Witajcie,
      Przychodzę do Was z nietypowym pytaniem, ale mam nadzieję, że znajdzie się Ktoś, kto pomoże mi na nie odpowiedzieć. Od kilku lat zajmuje się fotografią, od czterech lat prowadzę własną stronę, na której publikuje swoje zdjęcia. Miałem przyjemność wykonywać kilkanaście sesji zdjęciowych dla firm transportowych (bo w tym się głównie specjalizuje), ich całego zaplecza transportowego itd. Oprócz tego zdarzy mi się porobić zdjęcia dla jakichś serwisów czy salonów. I teraz pytanie do Was - czy takimi samymi sesjami zdjęciowymi, byłyby zainteresowane punkty sprzedaży maszyn czy też firmy, które specjalizują się w pracach rolniczych. Głównie zdjęcia szłyby pewnie do folderów reklamowych itd., ale czy w ogóle byłoby na to wzięcie?
      Pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj