stopman

Massey VS Valtra VS John Deere VS Steyr

Polecane posty

przemek28_28    2095

MF nowe nie miałem styczności

 

JD - sąsiad pracuje na nowym John Deere 6115RC full opcja + tur John Deere + tuz . Chwali traktor ale też ma kilka minusów jak sam zauważył maska przy pracy z turem ogranicza widoczność co wymusiło montaż kamery na turze oraz przy podczepianiu maszyny do tuz. Spalanie średnie jak na 115 km lecz trzeba mocno kręcić silnikiem. Z plusów to ergonomia w kabinie i skrzynia power quad miękka resorowana oś w transporcie nie męczy podczas jazdy. Minusem jest też cena 320 tyś .Sporo jak za traktor o tej mocy.

 

Valtra - Miałem styczność z modelem A82 oraz A85 . Do pola się nie nadają . Dobry traktor do ładowacza i prac pomocniczych w gospodarstwie. W transporcie sporo palą . A85 z ładowaczem i 2 przyczepy DB6 załadowane nawozem trzeba mocno bujnąć a jak widzi górke to już zdycha. Spalanie z takim zestawem 17-19L. Minusem jest też kabina - mało miejsca. Plus za prostotę. Zero zbędnej elektryki.

Znajomy pracuje na Valtra N92 HiTech + tur Quicke N113 full opcje. Przy tej pierwszej N92 na 94 mtg zepsuła się skrzynia. Serwis stwierdził wadę fabryczną.

Świetnie radzi sobie z ładowaczem oraz przy pracy z kosiarką i zgrabiarką. Z prasą pasową NH nie dała rady. W N113 przez czas użytkowania nagminne psucie się elektroniki . Spore spalanie. Plus za skrzynie. Nowa N113 cena 280 tyś zł N92 220tyś zł

Steyr -dobre traktory . Jak narazie mało ich ale dobre opinie. za 240 można wyrwać z dobrym wyposażeniem.

 

Pod uwagę możesz też wziąść Fendt 211 312 ceny podobne. Lub Lidner Geotrac Albo DF 5140 który nie ma zbędnych dpf i scr.

 

Prawda jest taka że wszystkie ciągniki z silnikiem 4 cylindrowym powyżej 100 koni są żyłowane będą sporo palić i nie będą tak żywotne jak 6 cylindrowe

Kolego gratuluje sąsiada ze ma takie plecy iż John deere zrobił ciagnik specjalnie dla niego gdyż w normalnej ofercie nie ma ciągnika 6115 rc a on takiego kupił, gratuluje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys13    40

Kolego gratuluje sąsiada ze ma takie plecy iż John deere zrobił ciagnik specjalnie dla niego gdyż w normalnej ofercie nie ma ciągnika 6115 rc a on takiego kupił, gratuluje.

 

 

Owszem  kolego masz rację   moje nie dopatrzenie  jest to model  6110 RC   

https://www.deere.pl/pl_PL/products/equipment/tractors/6rc_series/6110rc/6110rc.page?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ferguson 5600- świetna widoczność do przodu, w kabinie wygodnie wszystko rozmieszczone, niektórzy narzekają na spalanie. Ewentualnie zawsze możesz poczekać na nowego 5700.

 

John Deere 6M- praktycznie to samo co stare 6020 Premium, jedynie deska rozdzielcza się zmieniła, reszta bez zmian. Szału nie ma, DPF zamula, jakościowo białoruśka. Dziwi mnie że ludzie chcą to kupować bo po 300 godzinach potrafią dostawać niezłego okresu olejem. R-ki zresztą nie lepsze. Do niewątpliwych zalet można zaliczyć świetnie przemyślany panel boczny, łatwy do ogarnięcia. Minus- kabina dla niektórych ciasna ale do przeżycia.

 

Valtra- pracowałem w te wakacje na N111, A92, T191, T160 i T131h, wszystkie wersje w HiTech i zastanawiam się co za baran to konstruował. O ile położenie dźwigni biegów dosyć poręczne (do minusów zaliczyłbym że "jest ciasno", czyli krótkie skoki pomiędzy biegami i trzeba to wyczuć) to reszta poukładana chyba "na kogo padnie na tego bęc". Podnośnik ciut daleko, siedzi się prawie że bokiem, gaz ręczny też dziwny w obsłudze (nie ma wajchy tylko pokrętło i klawisz aktywacyjny), wajchy hydrauliki też w dziwny sposób ułożone w stosunku do innych marek. Silnik? Jego moc czuć dopiero jak się depnie, czyli to oznacza ciągłe piłowanie. Rozpędza się mulasto, ale jak już złapie to idzie. 3 gary od tej marki odradzam- głośne dziadostwo które szybko się męczy gdy idzie ciężej. W nowych N4 i T4 jest też nowy podłokietnik ale w przeciwieństwie do @LukaszC5 powiem inaczej- projektował go sadysta. Jest kompletnie nielogiczny i nie przejrzysty. Co do wykonania to o ile skrzynia HiTech jest nawet fajna i nie chodzi ze zbędnym jękiem, to wnętrze kabiny wygląda jakby pijany fin wpadł do środka i wystrugał je siekierą. Plastiki może najgorsze nie są ale najlepsze też nie.

 

Steyr- niektórzy mówią że w mniejszych budach czuć brak mocy (za duża buda do za małego silnika) ale że model który podałeś jest bliźniakiem T6.165, to porównam go do tego co ma mój kolega (ma T6 właśnie). Ciągnik jest niczego sobie, na brak mocy nie narzeka, problemów nie robi a 1500 godzin ma już ukręcone w drugi rok. Co do różnic w stosunku do reszty to od serwisanta wiem że Case i Steyr są niby ciut lepiej wykonane i rzekomo mają mieć większy porządek z kablami, czyli w NH kable pod dachem idą luzem i byle jak, a w Case i Stryjku mają iść ładnie poukładane wiązkami.

 

Ogólnie z tego co wymieniłeś to jeżeli ten traktor ma nie pracować z ładowaczem to chyba najlepszy by był Steyr. Jest wygodny i przemyślany no i jako jedyny ma 6 garów które pracuje bez EGR i DPF, a jedynie z SCR (ad-blue). Jak się dogadasz z serwisem to i SCR Ci wyłączą po gwarancji. Cenowo taniej wyjdzie Cię Case a najtaniej NH. Do zalet wybrania CNH należało by to że 6 garów to i solidniejszy byk do cięższej roboty. Z własnego doświadczenia raczej sceptycznie odnoszę się do JD (mamy na zakładzie 5 sztuk i jeżeli to ode mnie by zależało to zamiast R-ki wybrałbym coś innego) i Valtry (pracowałem i nie chcę tego znać, nawet koledzy podzielają moją opinię że za tą kasę to powinno być dużo lepsze). Alternatywy w tej mocy... Deutz-Fahr serii 5 w tej mocy jest ciut mały, jeśli już to Agrotron 6120.4 ale w nich podobno czuć że trochę brakuje mocy przyjeździe z ciężkim ładunkiem, Lindner jest chyba najlepszy jakościowo na rynku, taka perełka dla konesera ale cenowo nieciekawie by wypadał, Fendt to drogie i przereklamowane wyjście... Ewentualnie Claas Arion 400 ten nowy. Dosyć przyjemny ciągnik, choć według mnie kabina ciut mała.

 

Wybór i tak ostatecznie należy do Ciebie.

 


Ha traktor, Akkor Zetor!

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dawid300696
      Przymierzam się do zakupu nowego ciągnika około 100 KM. Ciągnik ten ma być przeznaczony głównie do transportu, ewentualnie do lekkich prac polowych. Ma być to nowy ciągnik, w cenie 160-170 tyś. brutto. Mam kilka sprzętów na oko, ale nie jestem jeszcze do końca zdecydowany. Ważne aby ciągnik miał dwie instalacje hamulcowe do przyczep (hydrauliczną i pneumatyczną). Interesują mnie także szerokie koła. Ciągnik ma być "szybki". Dobrze aby przód był dobrze dociążony. Prosta, nierozbudowana elektronika. Póki co skłaniam się ku NH TD5.105, ewentualnie McCormick z serii C-Max lub T-MAX (na X60 chyba jednak zabraknie pieniędzy). Zastanawiam się też nad Case'm Farmall. Co mi polecacie? Liczę na waszą pomoc. 
    • Przez komichal
      Witam chciałbym się dowiedzieć jaki ciągnik polecacie na 10 ha 70-90 km. Musi mieć napęd 4x4
    • Przez kondziu123
      Witam , planuję zmianę obecnego ciągnika ( JD 6920S) i mam do wyboru Fendt-a 716 Vario 2001r. w pełnej opcji be  tylko bez przedniego wom , opony prawie nówki cena ok 150 tys oraz Renault Ares 836 RZ 2003r. przednia oś amortyzowana skrzynia quadractiv oponki ok 60 -70% cena ok 100 . Pytanie głównie do użytkowników tych sprzętów jak sprawują się w polu oraz jakieś poważniejsze awarie wiem że fendt to wyższa półka jeżeli chodzi o jakość ale czy warto aż tyle dopłacać? Jeżeli chodzi o same skrzynie no to vario na pewno jest dużo przyjemniejsza przede wszystkim dlatego że mamy płynną regulację prędkości. Czekam na wasze opinie.
       
      Pozdrawiam
    • Przez bartekjankowski_65495
      Witam,
       
      zastanawiam się nad zakupem nowego ciągnika o mocy 120 KM, zastanawiam sie miedzy Massey 5612 a Valtra N114E.
       
      Co do wyposażenia to oba wypozażone w TUZ, amortyzacje kabiny i osi przedniej, 3 pary hydrauliki
       
      Skrzynia w Valtrze to HiTech5 a massey Dyna-4(opcjonalnie Dyna-6)
       
      Chciałbym wiedzieć jak wygląda awaryjność, oraz dostęp do części i cena. Oraz ceny przeglądów. Z góry dzięki.
       
       
    • Przez seepoo
      Witam
       
      Chcę kupić używany ciągnik który będzie służył do 
      koszenia kosiarką bijakową rowów i skarp na rzekach ( kosiarka bijakowa tylno boczna łamana o szerokości 2m przewozu niskopodwoziówka koparki gąsienicowej - masa przyczepy 24t czy ciągnik o mocy 120km będzie wystarczający
       
      budżet jaki mam na zakup to 60tyś
       
      interesuje mnie sprzęt prosty, mechaniczny bez wodotrysków jednak z produkcji zachodniej - ursus i zetor raczej odpada (chodzi również o komfort operatora)
       
      myślałem nad  Massey Ferguson 3125, 3635, 6180, 8210
      oraz troszke o jcb fastrack ale jcb w tych pieniądzach to bardzo zużyte i nie chcę od razu robić remontu kapitalnego skrzyni i silnika
       
      co polecacie ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj