Polecane posty

rafal11195    7

Witam wszystkich, mam zamiar zakupić używaną ładowarkę teleskopową. U mnie w gospodarstwie raczej padnie na coś z rodziny Manitou. Jako że ładowarki nie mam, nigdy nią nie pracowałem ani nie jeżdziłem to mam pytanie do wsayzstkich użytkowników.  Powiedzcie mi na co zwrócić uwagę gdy będe ogladał jakieś używki, jakieś częste usterki które można wychwycić okiem, bądź podczas pierwszej krótkiej przejażdzki. Jako operatorzy moze wiecie jak sprawdzić hydrostat i inne układy ( nie mówie o szczelności ukadów). A moze i wiecie o jakichś usterkach które "musza" nastapić przy jakimś poziomie mth.
Interesują mnie wszystkie informacje, aby później mieć mniejsze koszty napraw, które moge ograniczyć okiem które wie na co zwrócić uwage.
Pozdrawiam:)

Edytowano przez rafal11195

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misza9128    18

Rownież nie mam ładowarki , ale ci podpowiem , ze trzeba zwrocic uwage na to czy są luzy na teleskopie , itp , pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

ładowarki nie mam ale gdzieś słyszałem ze hydrostat mozna sprawdzic poprzez naciśniecie hamulca i danie gazu jak silnik przydusza to OK jak nic sie nie dzieje to juz ledwo zipie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz2213    8

Robiłem kiedyś na Merlo w padniętym hydrostatem. Było tak że do 3/4 obrotów maksymalnych jechała z jedną prędkością a później już tylko max. Nie było płynności. Jak jest wszystko ok to płynnie się rozpędza. Luzy na teleskopie są do regulacji na teflonach (ślizgach) i jeśli są już duże to tylko te ślizgi się wymienia albo podkłada się coś pod nie. Warto wysunąć teleskop do końca i spojrzeć czy nie jest mocno wygięty. Co do reszty to proste. Sprawdzić opony, luzy na kierownicy, wycieki, obejrzeć przewody, mosty i silnik. Jak chcesz to odezwij się na pw to pokażę Ci jak udt sprawdza ładowarki. A jeśli chodzi o manitou to nigdy w życiu bym jej nie kupił. W nich za każdym razem gdy chce się odczepić narzędzie to trzeba wysiadać. Po zaczepieniu też trzeba wysiąść i ręcznie zabezpieczyć. Nawet w nowych tak jest. Moja (2007r.) ma hydrauliczne zabezpieczanie w standardzie. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

w porządnej ładowarce w życiu Ci nie przydłowi silnika po wciśnięciu hamulca... hamulcem reguluje się po części wydatek hydrostatu aż do jego odłączenia wiec możesz sobie gazować do woli na wciśnietym hamulcu. Jedynie się można zaprzeć łyżka i gaz do dechy... wtedy uznasz czy hydrostat daje opór na silnik.

Edytowano przez lukbold

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam na sprzedaż ładowarkę teleskopowa Claas Targo K50 rok 2001, wysięg 6 metrów, udźwig 3 tony stan ogólny dobry do wymiany opony cena 55 do negocjacji. Nie pracowała zbyt wiele. kontakt 517 117 394

Edytowano przez PaweAftarczuk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

doradzac to se mozna jak n ie wiadomo o czym mowa wogóle   nalezaloby sprecyzowac najlepeij model ktory sobie upatrzyłes ? badz jaka wysokosc ładowarki badz czy ma to jezdzic z przyczepa itp;;;to jest istotne ,, a najwazniejsze widełki twego budżetu,,a pozniej biorac to wszystko pod uwage mozna podoradzać,,, pozzdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazik1234    2

ja szukam ładowarki. Max 2m szerokości i 2,5 wysokości. Wysięgnik 5m w zupełności mi wystarczy. Ładowarka ma pracowac przy bydle na godzien ale 2 przyczepy balotów żeby pociągnęła. Budżet do 50tys. Preferuje manitou.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

i wszystko w temacie teraz mozna sobie porozmawiac    max 2metry szerokosci to kiepski temat robi sie .. w budżecie do 50 tys ,poolecam mlt 524 badz 527   ze straego modelu i najlepiej miedzy 1996 a 1999 rokiem produkcij   ale one tez maja okolo 220cm szer ,zalezy od rozmiaru opon,,, od biedy do 60 tys zl mozna znalezc model 523 w nowym modelu ale one sa na 3 cylindrowych silnikach i sa to hydrostaty ,,fajne sa mlt 526 a juz naprawde niezle sa 627 ale niestety nie wtym budzecie tutaj minimum to 65 tys,,jak mi [pdrzucisz adres meila ,, to wysle ci linki do poprzegadania ,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal11195    7

i wszystko w temacie teraz mozna sobie porozmawiac    max 2metry szerokosci to kiepski temat robi sie .. w budżecie do 50 tys ,poolecam mlt 524 badz 527   ze straego modelu i najlepiej miedzy 1996 a 1999 rokiem produkcij   ale one tez maja okolo 220cm szer ,zalezy od rozmiaru opon,,, od biedy do 60 tys zl mozna znalezc model 523 w nowym modelu ale one sa na 3 cylindrowych silnikach i sa to hydrostaty ,,fajne sa mlt 526 a juz naprawde niezle sa 627 ale niestety nie wtym budzecie tutaj minimum to 65 tys,,jak mi [pdrzucisz adres meila ,, to wysle ci linki do poprzegadania ,,

 

A który model mógłbyś mi polecić , tak do max 70 tyś netto , ?? jedyne wymaganie jakie mam to nie moze być wyższa niż 2,4m, udzwig ok 3t i wysokość 6m, no i jeszcze prędkość transportowa gdyby miała te 40 to by było super

Edytowano przez rafal11195

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2488

Podstawa to pompa i hudrostat a najlepiej to kupić ładowarkę na biegi:) Ja teraz kupiłem JCB 520-50 z 2002 roku
Moja ma 2.12 wysokosci i 1.81 szerokosci. Udźwig to 2t na 5m w górę. Prędkość transportowa to 30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miastek    34

Jak kupujesz ładowarkę to lepiej kup ma skrzyni powershift 6 biegowa super się tym pracuje, a co do marek to Manitou, JCB i Merlo innych nie patrz bo nawet nie warto. Jakby tak popatrzeć to na budowach przeważają te 3 marki i według mnie i nie tylko są one bardziej profesjonalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazik1234    2

Wiem ze manitou  mlt 524 i  527  maja skrzynie z 4 biegami. To jest hydrostat jakis czy nie? Na jakiej zasadzie to dziala? Ma sie tam co psuc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

odpowiedz dla kolegi rafała 11195--  w twych parametrach idealnie miesci sie MANITOU MLT 634 120LSU BADZ 100LSU I NAJLEPEIJ SKRZYNIA powershift udzwig nominał 3400kg wysokosc 6metr ,,,  niezłe i mniej awaryjne sa mlt627 na kolach 24 cala sa jeszcze mniejsze i wygodne ale hydraulika wolniejsza i nie ma skrzyni powershift w 627 tylko zwykly manual czterobiegowy ale wszystkie te opcje i mozliwosci nie sa złe,


Podstawa to pompa i hudrostat a najlepiej to kupić ładowarkę na biegi:) Ja teraz kupiłem JCB 520-50 z 2002 roku
Moja ma 2.12 wysokosci i 1.81 szerokosci. Udźwig to 2t na 5m w górę. Prędkość transportowa to 30

kolego piszesz  podstawa to hydrostat a najlepiej na biegi ,, zaprzeczasz sam sobie  hydrostat to hydrostat a biegi to biegi ,,, wypada to rozrozniac a nie pisac cos o czym sie nie ma pojecia   chyba ze to jakies przejezyczenie  to przepraszam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz2213    8

Jak kupujesz ładowarkę to lepiej kup ma skrzyni powershift 6 biegowa super się tym pracuje, a co do marek to Manitou, JCB i Merlo innych nie patrz bo nawet nie warto. Jakby tak popatrzeć to na budowach przeważają te 3 marki i według mnie i nie tylko są one bardziej profesjonalne.

 

To że przeważają na budowach nie znaczy że są bezawaryjne. Akurat jeździłem trzema różnymi Manitou i nie kupiłbym żadnej z kilku względów. 1. Silnik Perkins. 2. Brak hydraulicznej blokady narzędzia (nawet w nowych!). 3. brak blokady joysticka (jak ktoś dba o bezpieczeństwo to jest ważne.)

Jak twierdzisz że na mechanicznej skrzyni się 'super' pracuje to widać że w hydrostatycznej nawet nie siedziałeś.

W Merlo mógłby być inny silnik i 'patent' smarowania bardziej dopracowany bo łatwo te gumy uszkodzić.

Co do Jcb się nie wypowiadam bo żadną nie jeździłem.

Są lepsze maszyny ale każdy tylko 'Manitou, Manitou'.

Genie GTH-3007 3tys mth. Wymieniony tylko główny przewód hydrauliczny bo się przetarł. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wiesz wszystko zalezy co komu i doczego   ja nie bede sie spierał i uzerał co lepsze ale znam genie i wiem jedno daj to na wioskę i pusc to do roboty np..ujezdzanie silosa z 10godzin jednym ciagiem albo zaczep do niej dwie przyczepy i przyciagnij z15 km ,,to wiem jedno napewno  spuchnie ,,, poza tym kazde manitou serii mlt po 2008 roku ma wylaczenie joistika o ktorym piszesz a blokowanie lyzki hydraulicznie tez maja ale w opcjj,,, piszesz ze perkins jest wadą hmm nie zaczynam dyskusjj bo nie kumam co w nim złego..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

A wypowie się ktoś na temat kramer Allrad np model 750 choć niekoniecznie? Jeździłem 2 lata na 4tonowym Case na przegubie i powiedzmy że dałbym rade to wywalić a jakoś mega zwrotne to nie było, co chwila pojawiały się luzy na siłowniku skrętu. W dodatku 100tys trzeba by dać za 221E... A tego Kramera widziałem na pokazach i to co tam wyrabiali to ja bym sie Case nie odważył.

Jak dla mnie starczy 2t udźwigu i max 2.5m wysokości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taivun    0

Lukbold,kramer allrad o który pytasz to prosta,niezawodna i przedewszystkim mega zwrotna maszyna...Co do twoich wymagań spokojnie dźwignie 2T .Autor tematu też może rozważyć teleskopowego kramerka.Ktoś wcześniej napisał że liczą się tylko Manitou,Jcb i Merlo-to słabe stwierdzenie.Temat jest dość rozległy,maszynę trzeba dobrać odpowiednio do zapotrzebowania a porządnych firm jest jeszcze klka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal11195    7

Byłem wczoraj ogladać nh lm425 a, wizualnie wygladała bardzo ładnie, drobne otarcia, rok 2004, ale  co zauważyłem przecieki na przednim siłowniku od skrętu i  delikatne zapocenie na przednich zwolnicach, ale jeszcze mam pytanie, odpaliłem i ładowarka nie chciała podnieść do góry ramienia, właściciel ruszył kierownicą i nagle podniosła, jak przestałem podnosić i znowu chciałem ruszyc ramieniem to znowu misiałem delikatnie ruszyc kierownica, czy w ładowarkach sie tak dzieje czy to juz jakas zblizajaca sie awaria???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroRolnikŚląskiTeam
      Witam drogich Agrofotowiczów i Agrofotowiczki ... mam dylemat , planuję zakup prasy zmiennokomorowej ale nie zabardzo wiem jaka prasa jest najlepsza . Budżet to około 50 tyś zł +/- , siatka , rotor i noże to podstawa . Boję się pras pasowych bo najczęściej dochodzi do samozapłonu ... pasy podobno lubią pękać ... widziałem prasę lely rp  445 niby fajna prasa ale te pasy gdzieś na siebie nachodzą podczas prasowania ... widziałem też John Deere 582 jak w suchej jęczmiennej słomie ślizgał się balot w środku ... Urzekła mnie prasa Krone Vario Pack 1800 / Comprima (ale ta jest poza moim budżetem +/-80 tyś ) . Nie sugeruję się ile ta prasa miałaby robić bo 2 tyś belek na sezon to nie jest dużo ale ma ona robić głównie na usługach i musi być konkurencyjna . Może ktoś z was odpowie mi od czego zależy że niektóre prasy nawijają poza krawędź belki siatkę a niektóre nie ? 
    • Przez mario5714
      witam zakupiłem ładowarkę new holland lm 425 rok 2004 i mam taki problem że po odpaleniu czasami nie wysuwa się teleskop a czasem sam się cofa i jeszcze piszczy przy wysuwaniu chociaż jest dobrze nasmarowany miał ktoś może podobny przypadek??????????pomóżcie bo denerwujące
    • Przez matijas67
      Witam
      Mam problem z ładowarką przegubową o&k l6 silnik deutz  f4l1011 
      Problem polega na tym że ładowarka nie odpala bez samostartu i prostownika 
      Zrobiłem kapitalny remont silnika( był do remontu) i po remoncie silnik nie pali bez pomocy, dodam że przed remontem dobrze palił i obroty rozrusznika były niskie a odpaliła zawsze, teraz 2 miesiące palilem na samostarcie i prostowniku. 
      Wczoraj odłaczylem pompę hydrauliki i silnik od razu odpalił.
      Co może tam siedzieć? Macie jakieś pomysły?
      Proszę o pomoc 
       
    • Przez tomek017
      Proszę o pomoc. Ładowarka teleskopowa JCB 526-56 AgriPlus 2011 r. W czasie jazdy przy naciśnięciu hamulca jak również przy puszczaniu hamulca jest słyszane tak jakby uderzenie ( stuknięcie ). Co to może być?? Czy to coś w napędzie?? Czego szukać w pierwszej kolejności??
    • Przez Mateusz320
      Witam jestem przy zakupie trolla na PROW i składałem na trolla ursus mikrus 1 tylko że teraz ursus nie produkuje trolli 
      Jakie inne trolle można kupić? Jakie polecacie? Głównie troll będzie mi potrzebny do załadowania obornika na rozrzutnik dość wysoki bo cynkomet 4.5 t i teraz tak sobie myślę że ten mikrus by miał problem z zalodowaniem na niego obornika rozgladalem się za hydramet tylko ceny dość wysokie. Jakie są jeszcze inne firmy? 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj