rolnik147852

Wymiana uszczelniaczy w siłowniku

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Witam!
Wyjąłem dziś tłok od pidnośnika bo przeciekal i zamierzam zmienić uszczelniacze. Gdy go oczyściłem okazało się, że siłownik jest tylko zaspawany. Wydaje mi się, że jedynym rozwiązaniem jest jego rozcięcie. Może ktoś z was już to wymieniał w inny sposób. Z góry dzieki za informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Jak jest zaspawany? W zetorze siłownik wspomagający ma nakręcana końcówkę tą przez która przechodzi tłoczysko.

Jeśli ktoś faktycznie zaspawał podejdź do tokarza niech na tokarce zbierze spaw.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Lub jest blokowany od strony tłoczyska stalowym drutem wyczyść go z wierzchu i poszukaj dwóch otworów przy rancie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Wstaw zdjęcie. Jesli jest tak jak mówisz to do tokarza niech stoczy  spaw żeby rozebrać.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
escha    13

Przez otwór po śrubie z tłoczyska ściągnij drut zabezpieczający i wtedy wyjdzie tłoczysko do góry. Najlepiej kręcić tłoczyskiem aż w otworze pokażą się końce pierścienia i śrubokrętem podważasz ten drut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Przecież kolega pisze że zaspawane. Niech wstawi foto siłownika.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
escha    13

Napisałem o siłowniku pomocniczym (zewnętrznym), Ma on otwór przez który jest wtłaczany olej więc na pewno nie jest zaspawany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Ja też o takim napisałem.ma zaspawaną nakrętkę przez którą przechodzi tłoczysko to uszczelniaczy nie wymieni bo nie rozbierze. logiczne?

Więc nie wiem skąd ty ten otwór wziąłeś.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Rozumiem że kryza uszczelniaczem i zgarniaczem  przez która przechodzi tłoczysko? Jak poza spawem jest mocowana?


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Ja jak zyję nie widziałem aby jakiś siłownik byl zaspawany fabrycznie ,nawet gazowe choć wymienne sa rozbieralne ,podejrzewam że orginalne zabezpieczenie uległo zniszczeniu i ktos po prostu to zaspawał .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    206

też wymieniałem uszczelnienia tłoka podnośnika w landini i też bez cięcia tulei się nie obyło, taki typ tłoka, żadnych zabezpieczeń tłok tak zamykany jest w fabryce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    206

tak już jest, tłok ma 80mm a tuleja 90mm więc nie ma miejsca na zabezpieczenie, a po za tym tłok działa w jako wypychającz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASOGCURSUS    21

Przy siłownikach nurnikowych nic nie trzeba rozkręcać wyjmujecie tłoczysko i wymieniacie uszczelnienia i one są spawane fabrycznie


Naprawy ciągników Ursus,regeneracja pomp hydraulicznych tłoczkowych i podnośników,sprzęgieł WOM,montaż niezależnej hydrauliki zewnętrznej ,zwiększanie udźwigu podnośnika o 1000kg w ciągnikach Ursus 4514,5314 tel. 513982414

 

Kupię uszkodzone sprzęgła hydruliczne wom  Massey Ferguson

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASOGCURSUS    21

Żadne bzdury zobacz siłowniki z lubania np.siłownik wspomagający podnośnik MF Ursus kiedyś były skręcane w tej chwili są całe wyspawane 

post-8945-0-82909800-1446665327_thumb.jpg

Edytowano przez ASOGCURSUS

Naprawy ciągników Ursus,regeneracja pomp hydraulicznych tłoczkowych i podnośników,sprzęgieł WOM,montaż niezależnej hydrauliki zewnętrznej ,zwiększanie udźwigu podnośnika o 1000kg w ciągnikach Ursus 4514,5314 tel. 513982414

 

Kupię uszkodzone sprzęgła hydruliczne wom  Massey Ferguson

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Drugi link. Nie trzeba? Tłoczyska nie wyciągniesz bo ma zabezpieczenie przed całkowitym wysunięciem. 

W zetorze 5340 góra cylindra jest nakręcana, uszczelniona oringiem. Musisz rozebrać inaczej się nie da.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
escha    13

Przyjrzyj się uważnie na schemat w drugim linku. Na nurniku jest pierścień zabezpieczający (drut). A otwór o którym pisałem wcześniej jest oznaczony literką E. Seweryn20 zapewniam cię, że się da bez rozcinania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Przecież ja nie pisałem nic o rozcinaniu. W zetorze nurnikowe są rozkręcane albo zabezpieczone drutem, podnośniki typowe słupki są rozkręcane od strony tłoczyska lub wykręcany jest cylinder z podstawy. Takich przykładów jest masa. Tłoczyska w siłownikach  nurnikowych a przynajmniej w większości są zabezpieczone przed całkowitym wysunięciem. Żeby wymienić uszczelnienie trzeba zdemontować chociaż jedną stronę cylindra.

 

Możliwe że jest pospawany w całość i nie pisałem że tak nie może być  ale to nie znaczy ze da się go rozebrać bez rozcinania.

 

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomi382
      j/w koledzy czy mieliście problem z odpaleniem silnika?
      Rozrusznik na krótko pali a na starter cisza. Więc:
      1. Czy odpowiada za to bezpiecznik?
      2. Czy to jest związane ze sprzęgłem ( ew czujnik )
      3. Czy można starter wykluczyć?
    • Przez Mf255fan
      Witam
      Ostatnio kupiłem zetora z Anglii, więc bez hamulców pneumatycznch.Sprężarke i butle mam , czego mi jeszcze brakuje? Dodam że jeśli się da to najchętniej chciałbym hamulce 2 obwodowe ( kwestia kosztów)
      Prosiłbym o linki z aukcjami takich części aby móc porównać ceny.
      Pozdrawiam
    • Przez JOZEEKK
      Witam! Mam zetora 5340 i mam problem. Musze wymienić łożysko w przednim kole i nwm jak to koło zdjąść ponieważ tryby od napędu przedniego nie pozwalają. A dokładniej chodzi mi o tą czerwoną część na zdjęciu... Ma ktoś jakiś pomysł?
       
       

    • Przez Rolniksss
      Witajcie, chcę kupić tura do zetora 5340 z 97r, szukałem w archiwum ale znalazłem tylko coś że tur tl100 jest lepszy do tego zetora 5340 bo mniej wystaje i przy ciezaze tyl nie idzie do gory(przodek ma lzej) A tl220 jest do niego nie ok?
       
      Ma ktoś w tym traktorze tur i może się wypowiedzieć
      jaką decyzję podjąć?
       
      Wszyscy odradzają robione tury, więc interesują mnie tylko tracklifty.
       
       
       
       
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj