Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Wymień lampy i będzie po problemie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczygel18    1

Oryginalna ledowa lampa wesmana kosztuje 360 zł sztuka ...chinol 60zł wiec może warto poszukać jakiegoś  alternatywnego rozwiązania....a z doświadczenia wiem ze te"oryginalne" niczym nie są lepsze. Mam 8 lam ledowych w tym dwie u góry koło radia świeżo założone i powodują szumy w radiu, antena bardzo blisko, te które założyłem wcześniej nie robiły tego. Zaznaczam ze tylko kiedy radio jest uruchomione powstają szumy i włączone ledy.

 

Proszę o merytoryczna podpowiedzi


Rolnictwo to nie tylko zawód jak wiele innych to tradycja, ideologia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

...a z doświadczenia wiem ze te"oryginalne" niczym nie są lepsze. 

No właśnie, że są. Nie zakłócają odbioru radiowego. Wymień lampy na porządne i problem zniknie. I to jest jedyna merytoryczna odpowiedź dla Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Oryginalna ledowa lampa wesmana kosztuje 360 zł sztuka ...chinol 60zł wiec może warto poszukać jakiegoś  alternatywnego rozwiązania....a z doświadczenia wiem ze te"oryginalne" niczym nie są lepsze. Mam 8 lam ledowych w tym dwie u góry koło radia świeżo założone i powodują szumy w radiu, antena bardzo blisko, te które założyłem wcześniej nie robiły tego. Zaznaczam ze tylko kiedy radio jest uruchomione powstają szumy i włączone ledy.

 

Proszę o merytoryczna podpowiedzi

Wesman czy Wesem? Który model za 360 zł? Bo za tą cenę to są 3 po 1500 lm z Wesema, a najmocniejsza 2500 lm ok. 200 zł. 

 

I odnośnie lamp z Wesem-a jaką one mają barwę światła? Przeglądając filmy czy zdjęcia wygląda na biały lekko zimny. Przynajmniej nie wpada w niebieski jak w chinolach tylko jak rzeczywiście na żywo wygląda? Na stronie producenta w zależności od modelu podają 5500-7000 K czyli i tak nic nie wiadomo, taka rozbieżność...

Edytowano przez romek6340

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczygel18    1

owalna bądź jajo zależy kto jak to nazywa....co do wcześniejszego postu najprościej kupić drogo i wygodnie ale wyzwaniem jest kupić tanio i dołożyć coś od siebie..... fachowiec nigdy nie mówi ze nie można....po prostu niechce....


Rolnictwo to nie tylko zawód jak wiele innych to tradycja, ideologia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hemi    45

Z tymi lampami Wesema to są jaja. Mają jakiś bubel, przynajmniej te 2000lm. Wziąłem 8 sztuk, trzy świeciły 5 sekund!  jedna- 5 minut a dwie koło 4 godzin.  Dwie ostatnie dopiero założyłem, zobaczę jak długo. Wezmę na próbę jeszcze 3000lm. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

No właśnie na przyszły sezon min 4 sztuki planuje kupić i Wesem wydawał się pewny. 

Reklamowałeś je? Nie robili problemu?

 

W ogóle za tą cenę to powinno być zabezpieczenie przed odwrotną polaryzacją, bo pewnie dobrze je podłączałeś?

Edytowano przez romek6340

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hemi    45

Nie odważyłem się spróbować odwrotnie podłączyć, choć nie pamiętam żeby pisało na pudełku że odwrotna polaryzacja = zniszczeniem lub utrata gwarancji. Nie robią problemów, Mimo wszystko zaryzykuję jeszcze z 3000lm bo te ledy świecą bardzo przyjemnie, ciepłą barwą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczygel18    1

Ja rozwiązałem szum radia żarówka podłączona szeregowo szumy znikły.( podziękowania dla panów z elektrody)

 

mam od 2 lat 6 sztuk halogenów ledoweych chinole za parę groszy działają.....

 

po co przepłacać?


Rolnictwo to nie tylko zawód jak wiele innych to tradycja, ideologia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Odnośnie polaryzacji to właściwie teraz jak patrze na stronie Wesem-u jest tylko, że wymaga prawidłowej. Gdzieś u jakiegoś sprzedawcy z takim stwierdzeniem musiałem się spotkać więc nic pewnego.

Co do ceny to dobrej lampy za 50 zł się nie kupi. Markowa dioda połowę ceny kosztuje... zresztą po przygodach z latarkami wiem że nic świecącego w tej cenie nie ma.

Te tańsze mają przeważnie strasznie zimną barwę wpadającą w niebieski. Gorzej widać szczegóły i męczy wzrok. Musi być neutralna lub lekko ciepła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PronarRafal    0

Witam dołączam się do tematu bo też stoję przed zakupem LED`ów i nie mam bladego pojęcia jakie kupić :( . Co rozumiecie pod pojęciem "dobre lampy" ? podajcie przykłady LED`ów które warto kupić w miarę rozsądnej cenie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroTuning    7

Ja rozwiązałem szum radia żarówka podłączona szeregowo szumy znikły.( podziękowania dla panów z elektrody)

 

mam od 2 lat 6 sztuk halogenów ledoweych chinole za parę groszy działają.....

 

po co przepłacać?

 

Mógłbyś dokładnie wyjaśnić co i gdzie podłączyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rabit500    12

Zwykła żarówkę wpinasz w szereg na zasilaniu (plusie) lamp jesli to mozliwe blisko lamp. Żarówka działa mniej wiecej jak filtr. A co do mocy żarówki to pewnie metoda prób i błędów zacznij np od 5 W i zobacz jak będzie działać ale wydaje mi się ze wystarczy taka mała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piahu999    0
Dnia 27.09.2016 o 17:39, Gość Profil usunięty napisał:

No właśnie, że są. Nie zakłócają odbioru radiowego. Wymień lampy na porządne i problem zniknie. I to jest jedyna merytoryczna odpowiedź dla Ciebie.

A dołącze się do tematu bo ja kupiłem wesmana założyłem i szmuia, a wspomnie że  ena za sztukę 250zl więc jakie to argumentację że droga nie będzie szumiała??? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

Ja tez mam Wesem. Z przodu włączę to radio szumi,włączę tylko z tylu to nie szumi wiec o co tu chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez
      witam pacjent to mf 5435 nie działa ehr i przyciski na błotnikach,nic nie świeci. Dodam że w tym samym czasie obrotomierz przestał działać, być może jest jakaś korelacja. co by to mogło być?
    • Przez edek37
      Witam szanowne grono mam problem w moim df 5110G, a mianowicie wariuje licznik tzn. raz działa raz nie(kostki do licznika sprawdzone) czasem przerywa jakby coś nie łączyło lub mrygają kontrolki awaryjek pomimo braku uruchomienia ich. Dodatkowo gdy dzieje sie to co pisałem wyżej ciągnik odcina zapłon i przerywa raz gaśnie raz chodzi. Jakby coś odcinało prąd. A czasem działa jak powinien. Bezpieczniki sprawdzone. Może ktoś z was miał taki przypadek lub wie do czego zajrzeć?
    • Przez Matusp85
      Witam wszystkich. Jestem świeżym właścicielem Case IH CX80. Potrzebuje paru wskazówek mianowicie bolączka przewody półbiegów. W gałce jest zastosowany zwykły przełącznik i gdzieś pewnie przewody niestykają. Jak rozebrać tą obudowę. I drugi temat wentylator nawiewu działa tylko na 3 biegu. Help
    • Przez Krawi
      Orientuje się ktoś co to za rodzaj złączki?
      4 otwory, używane 2 piny ale w ciągniku występują takie same z wszystkimi pinami.
      Ciągnik Same Explorer3 90.
      Chcę do niego założyć dodatkowe lampy robocze do których muszę dorobić takie wtyczki, bo wolałbym nie przerabiać oryginalnych gniazd .


    • Przez Wojciech15
      Witam forumowiczów, czy ktoś z was orientuje się, czy jest możliwa regeneracja elektrozaworu do opryskiwacza? Elektrozawór marki TeeJet 460BEC Manifold (załączony na zdjęciu). Jeśli jest taka możliwość, to czy ktoś z was kojarzy może w obrębie województwa opolskiego / dolnośląskiego kogo zajmującego się takimi regeneracjami? Z góry dziękuję za odpowiedzi 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj