wiecik

Alima bis vs Sipma Zefir- opinie

Polecane posty

wiecik    1

Witam

W najbliższym czasie planuje zakup rozrzutnika obornika a dwie maszyny które wpadły mi w oko to Alima bis Evo 6t oraz Sipma Zefir 6t. Zastanawia mnie czy jest to dobry wybór. Obydwie maszyny są jednoosiowe, w stosunku do ceny tańsza jest Sipma ale jak to odnosi się do niezawodności. O Alimie bis słyszałem dobre opinie. Jakie są wasze opinię i doświadczenia z tymi modelami. Rozrzutnika pracował by z traktorem o mocy 80km.
Z góry dziękuje i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darfarm    36

ciężki wybór kolego sprawdź sobie zapotrzebowanie mocy każdego z tych modeli. Moim zdaniem Alima robi bardzo dobre jakościowo paszowozy, myślę, że ich rozrzutniki są również równie dobre i przemyślane. Sipmę widziałem raz u dealera i raz podczas pracy to też niczego sobie ładnie, równiutko rozrzucała. Ja do tego porównania dorzuciłbym jeszcze Metaltech RO6, Unia Apollo 6. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiecik    1

Dziękuję za odpowiedź. Uważam że obydwa modele są dobre lecz bardziej przemawia do mnie Alima. Metaltech ro 6 i Unia Apollo 6 to maszyny o półkę wyżej jakościowo ale także cenowo☺ choć nie zaprzeczam że każdy ma swoje plusy i minusy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miastek    35

Ja też mam zamiar kupić Alima bis evo spreader tylko że 16 jest on bardzo wygodny do załadunku, według mnie mają one solidną konstrukcje i przekładnia jest mocna a to bardzo ważny atut i na dodatek niemieckiej firmy Rogelberg więc nie zastanawiaj się nad sipmą tylko kup Alime.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darfarm    36

jest jeszcze rozrzutnik Daf Agro Magnum w podobnej cenie jak Sipma, a ogólnie to z każdego z powyższych rozrzutników będziesz zadowolony pod warunkiem, że o niego zadbasz. Obowiązkowo po skończonych pracach dokładnie wyczyścić skrzynie z obornika, umyć maszynę, przesmarować a puźniej to ropownicę i do dzieła na koniec najlepiej pod dach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pupek
      Jest ktoś w posiadaniu katalogu części do rozrzutnika Welger Ls300?
    • Przez Wopl
      Czy ktoś robił drewnianą podłogę w fortschritt t088?
    • Przez Baca84
      Witam od 3 lat użytkuje rozrzutnik cynkomet n221 3/4 dwu krotnie kręciło mi wał od posuwu taśm zaraz za przekładnią hydrauliczną. Czy materiał jest wadliwy? Miał może kto taki problem
    • Przez Baca84
      Witam od 3 lat użytkuje rozrzutnik cynkomet n221 3-4. Dwukrotnie ukręcił mi się wał od posuwu taśm zaraz za przekładnią hydrauliczną. Czy materiał jest wadliwy?miał może kto taki problem. 
    • Przez Wopl
      Czy ktoś robił drewnianą podłogę w fortschritt t088? Jak tak to proszę o porady. Z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj