Ziel

Agromasz po4 ażurowy

Polecane posty

Ziel    115

Witam,

Zastanawiam sie nad zakupem pługa agromasz po4 z odkładnicami ażurowymi i teraz moje pytanie jak on sobie radzi na ziemiach srednich murszowatych. Obecnie orze pługiem unii z pełnymi odkładniami i lepi sie do tego stopnia że ciągnik ma dwa razy ciężej i nie odwraca skiby tylko "redli". Od razu pisze że nie biore pod uwage wypowedzi typu "kup zachodni" oraz postów bez uzasadnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomi1605    25

Cześć mam rabewerka na ażurach 4 obrót i różne gleby od gliny po piach i ciągnik ma o wiele lżej o żadna glina się mi nie lepiej a wręcz kruszy się jeszcze.Jesli pasuje Ci ten pług pod twój ciągnik to śmiało go możesz kupić.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
falcon83p    8

Mam plug o jakim piszesz od jesieni. Sprawdza się i na I klasie czarnej i na borowinie gdzie wyorują się grudy wielkości dyni a ścinacze skiby prostują sia pod ich naporem.

 

 

Edytowano przez falcon83p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

A jak z budową takiej odkładni, są tam wymienne pojedyncze listwy czy tak jakby pełna odkładnia z powycinanymi płaskownikami (listwy stanowią jedną całości i nie można wymienić ich pojedynczo)?

Edytowano przez Ziel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

mam jeszcze jedno pytanie czy dokladnie przewraca skibę i pole jest rowne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
falcon83p    8

Miałem do czynienia z takimi pługami jak:

lemken opal ażur 4x45, Kverni 150B 4x45, unia ibis 4x42, akpil zagonowy mix 40 5x50, kilka starych grudziądzy, i Agromasz PO4 (czyli kopia Kwerni 150B).

 

ale do rzeczy: na borowinie o której pisałem wyżej nigdy nie będzie idealnie, myślałem że ścinacze skiby się odegną i tak zostaną ale wracały do swoich pozycji więc stal nie jest zła, na pagórkach 40 stopni nachylenia też nie oszukasz fizyki pod górę jest inaczej niż z góry, ale na równym polu (jakich mało) przy prędkości 8 km/h jest bardzo dobrze, mam go rozstawionego na 4x45 i na 1h wychodzi 15-16 litrów przy głębokości 27cm.

 

 


I jeszcze jedno. On jest w całości skręcany jak Kverni. Gdyby coś się uszkodziło wykręcasz i wymieniasz bez spawania nawet ramę. Dokładanie korpusu też bezinwazujne na wsówkę do środka ramy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Dzieki za informacje chyba będziemy brać własnie takiego jak ty masz a czy sie sprawdzi pewnie będe wiedział po przyszłych żniwach. Głównie przemawia za nim cena i według mnie solidna robota, mam już agregat talerzowy i siewnik z tej firmy i spawy może nie idealne ale wystarczająco dokładne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dachu127    80

Z tego co wiem to rama jest z szwedzkiej stali, nawet na ich filmie widać, że stal pochodzi z firmy ssab. też miałem brać na ażurach, ale z racji tego ze spory areał to kukurydza to wziąłem pełne bo lubi się pchać jak jest mokro pomiędzy listwami . następna wada jest taka, że w polskich plugach listwy są niewymienne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Nie mam ciężkich ziem ale średnie i lekkie, problem w tym ze są tłuste jak jest wilgoć i twarde jak skała jak jest sucho dlatego wybieram ażur bo pełne odkładnie sie zalepiają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2244

Pytasz powaznie? Ta dróga opcja.

 

Czyli lipa bo lepiej jest wymieniać pojedyncze listwy. Jeśli się wyginają scinacze skib to co to za stal? Alla plastelina??

Bo ziemia raczej nie cieżka skoro 110km lata z takim pługiem gdzie u mnie 130 miało problemy.

btw nie wiem czy to prawda ale wbrew pozorom ażur idzie ciężej od pełnej odkładni, zaletą za to jest że kruszy przy odwracaniu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Ażur idzie lżej od pełnej bo ma mniejsza powierzchnie tarcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj