marekg5

Wąski podbierak czy szeroki

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mati5457    1

hmm najlepszy jest szeroki podbieracz poniewaz nie musisz sie pilnowac jak prasujesz mozesz dobrze zbic boki takie jest moje zdanie:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pressmen    0

Jak to mowia " Z WIEKSZEGO NIGDY NIE UCIEKNIE" wiec ja polecam szeroki podbieracz bo mam 1,8 metra i widze ze jest jeszcze za waski dla mnie.

 

 

pewnie że szeroki podbieracz to fajna sprawa,ale nie przesadzajmy,150 cm.jest wystarczające.jako ciekawostkę powiem,że we Francji jedną z najpopularniejszych rolek był swego czasu welger RP12 ze swoim 125 cm.podbieraczem.i znam tamtejszych rolników którzy pracują takim sprzętem na 150 ha.czasem śmieszy mnie ,jak u nas gospodarz naswoje kilkanaście ha.musi mieć 2m szer.do tego rotor no i koniecznie siatkę bo sznurkiem za długo schodzi. :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Po pierwsze szeroki podbieracz jest wygodny, po drugie rotor daje możliwość robienia bel lepszej jakości, po trzecie bela owinięta siatką lepiej się przechowuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziomek1994    3

Lepiej kupic z szerszym podbierakiem i miec jakis zapas niz kupic z waski i myslec jak za 1 razem zebrac slome lub siano

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    517

Szerszy podbierak to wygoda w pracy, przeważnie na łukach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

Pojęcie szerokiego podbieracza jest względne, bo co rozumieć pod pojęciem szeroki, dla niektórych szeroki znaczy 160 czy 180 a dla innych powyżej 200. Moim zdaniem podbieracz powyżej 200 cm to już jest zbyt duży, łatwo go wykrzywić. 180 cm w zupełności wystarcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

moim zdaniem 180cm to jest idealnie;) nie za duży i nie za mały. Ja mam w swojej i nigdy nei martwie sie czy zabierze wałek czy nie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dużo zależy od kombajnu po jakim się młóci. ;) Ja mam fakt, że w kostce podbieracz 180cm i po kombajnie pięcioklawiszowym i hederze 4.5m jest trochę motania, pokos ma w granicach 150cm. Jeżeli ktoś zbiera po kombajnie sześcioklawioszwym i hederze około 6m, to bez podbieracza o ponad 2m nie ma co się męczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lepszy szerszy,mam prase metal fachu z podbieraczen 1,80 i na pewno nie kupił bym z węższym.A jeśli chodzi o formowanie balotów to zależy od pokasu czy jesszeroki i prosty bo jeśli jest waski to trzeba jechać wężykiem i tak nie ma pewności czy balka wyjdzie równa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emillo1212    16

Ja w mojej prasie welger rp12s mam podbieracz 140cm i jadę prosto i mi wszystko zbiera :)


Deutz is Power!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

Pojęcie szerokiego podbieracza jest względne, bo co rozumieć pod pojęciem szeroki, dla niektórych szeroki znaczy 160 czy 180 a dla innych powyżej 200. Moim zdaniem podbieracz powyżej 200 cm to już jest zbyt duży, łatwo go wykrzywić. 180 cm w zupełności wystarcza.

Pokrzywić ??? ja mam 2.1 m podbieracz i jakoś go niepokrzywiłem , nierozumiem tego argumentu (wszystko można pokrzywić jak sie chce albo jak operator niema pojęcia o robocie) a na napędzie podbieracza mam sprzęgiełko przeciążeniowe i nawet jak wjade w jakieś nierówności bądź niewielką ukrytą przeszkode (np. kretowisko) to tylko sprzęgiełko zagra i tyle, przy sianokiszonce to nawet niema problemu z dobrym podbieraniem na uwrociach cały skręt i zbierze wszystko ( ah ten wałek do szerokich skrętów poprostu baja)


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61
Pojęcie szerokiego podbieracza jest względne, bo co rozumieć pod pojęciem szeroki, dla niektórych szeroki znaczy 160 czy 180 a dla innych powyżej 200. Moim zdaniem podbieracz powyżej 200 cm to już jest zbyt duży, łatwo go wykrzywić. 180 cm w zupełności wystarcza

Powiedz to Claasawi i jego PU300 i PU380 ;[ 300 i 380cm szerokości ;[


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Troszke kolego poleciałes w kosmos bo te podpieracze to do sieczkarni a to juz inna bajka niz u prasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    693

Ja w mojej prasie welger rp12s mam podbieracz 140cm i jadę prosto i mi wszystko zbiera ;[

 

Chyba po bizonie słomę owsianą ;[ ja mam w swojej JD 550 podbieracz 1,8m i po NH TC 56 jest ciężko nieraz wszystko zebrać ;[ optymalnie byłoby 2,2m


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PaWeL1995    1

Jeżeli ma zamontowane zwężacze pokosu to wychodzi on w sam raz a jeżeli ich nie ma to wszystkiego do czysta nie zbieże się 1,40m. A prasę to wiadomo że lepiej z szerokim podbieraczem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

Chyba po bizonie słomę owsianą ;[ ja mam w swojej JD 550 podbieracz 1,8m i po NH TC 56 jest ciężko nieraz wszystko zebrać ;[ optymalnie byłoby 2,2m

Ale ten NH pewnie robi szerszy pokoś niż bizon :(

u nas jest podbierak tylko 120cm i zbiera wszystko po bizonie czy to słoma owsiana czy słoma żytnia słoma po kombajnie jest trochę połączona i podbierak wciąga to co wystaje jak rozwieje pokos lub coś podobnego :(

ale oczywiście jak był by znacznie szerszy to by nie zaszkodziło ale trzeba sobie jakoś radzić :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUCH1234    93

jestem posiadaczem prasy class roland 46 z szerokim podbieraczem w kiekszosci prasuje słome po kombajnie bez sieczkarni ale juz z sieczkarnia jest niejednokrotnie problem bo jak jest geste zborze to ucieka na boki szczególnie słoma z jęczmienia na wąskim podbieraczu pewnie dwa razy trzeba było by prasowac w 100 % jestem za szerokim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

Ponieważ jak jest sieczkarnia to nie wtedy już tego fartucha ,wtedy też pokoś może być szerszy ;[

@ZUCH1234 chodzi ci o pokosy po bizonie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaskader    0

prosze o pomoc

 

mój Class Rollant46 siatka nieowija jednej strony beli do konca, zostaje tak ze 5cm.gdy puszcze siatke to na tych 3 wałeczkach nierozsuwa sie z jednej strony do końca, czy to wina zle nawinietej siatki???.

regulacja docisku siatki niedała rezultatu,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DEVBOL    0

Chyba po bizonie słomę owsianą ;[ ja mam w swojej JD 550 podbieracz 1,8m i po NH TC 56 jest ciężko nieraz wszystko zebrać ;[ optymalnie byłoby 2,2m

 

No to dziwne, ja też mam 1,8m w JD550 i jakoś spokojnie po 6 klawiszowym claasie 108sl zbieram, jak claas ma chociaz z jednej strony zwęzacz pokosów to jest juz w ogole miodzio, ale bez tego tez da rade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705

prosze o pomoc

 

mój Class Rollant46 siatka nieowija jednej strony beli do konca, zostaje tak ze 5cm.gdy puszcze siatke to na tych 3 wałeczkach nierozsuwa sie z jednej strony do końca, czy to wina zle nawinietej siatki???.

regulacja docisku siatki niedała rezultatu,

 

Winą będzi chyba żle nawinięta siatka ;(

A czy to się dzieje cały czas?

pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez xAdamo15
      Witam, posiadam prasę Feraboli Extreme 265 LT z 2013 roku, została zakupiona w tamtym sezonie i pierwsze co zauważyliśmy, że trzeba prasować słomę ułożoną w tym samym kierunku jakim jechał kombajn, jeśli się wjedzie w drugą stronę tzn "na czołówkę" z kombajnem to słoma zaczyna spadać lub wrzucać na druty dociskające, które koniec w końcu zapchają także podbieracz oraz prawdopodobnie zatrzymuje pasy ponieważ jest straszny pisk. Jest to męczące ponieważ przy jeździe na usługi trzeba naprawdę uważać jak się jeździ i nie zawsze widać jak jest ułożona słoma przez kombajn. Wie ktoś dlaczego się tak dzieje? Dzieje się tak z każdą słomą, czy to z pszenicy czy z kostrzewy zawsze jest to samo. Posiadałem starą prasę John Deere z którą nie było takiego problemu.
      Pozdrawiam 
    • Przez masiew
      witam. poszukuje informacji na temat pras zwijających marki Vermeer. nie chodzi mi o to, co można znaleść w google, ale oto, czy ktoś z was niał z nią doczynienia, czy ktoś może mi o niej coś powiedzieć?
    • Przez Górek12
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy i nie wiem która będzie lepsza vicon 1901 czy new holland br 750 będzie użytkowana do sianokiszonki około 300/350 bel i słomy około 100/150 
       
    • Przez Moriss97
      Witam 
      Temat rzeka, jużw ubiegłym roku miałem z tym problemjak nie to zapraszam na mój profil  '
      Taka sprawa w tym roku do sezonu muszę ogarnąć pasy w moejj prasie - NH 654 , potrzebuje wymienić na nowe 3 pasy , najlepiej aby były zakute spinkami Titan 05 bądź Mato - inne nie wchodzą w grę bo już tyle hajsu poszło że za to to by jeden nowy pas wyszedł. Spinki jakie już miałem to ankery i maszynkę mam też , nie wytrzymują i wychodzą z pasów po prostu rozwala je, Miałem też MS25 te skręcane i te już całkiem lipa. blacha gorsza, kręty odpadają masakra.
      Pytanie Głowne, gdzie dostanę 3 nowe pasy w rozmiarze 178mm do tej prasy w rozsądnych pieniądzach. Oraz firmę co zakuwa tymi spinkami. Najleoej jakby sprzedali gowe ze spinkami, ja jestem z woj.warmińsko-mazurskiego. ale ciężko tu o takową firmę.'
      Może ktoś już gdzieś kupował to wie i poradzi co z tym fantem zrobić żeby były sprawdzone. 
      pozdrawiam 
    • Przez c308
      Witam nie mogę nigdzie znaleźć wątku o tej prasie a zastanawiam sie nad jej zakupem.Otóż prowadzę małe 8 hektarowe gospodarstwo nastawione na produkcję mleka(15 krów).Mam 4 hektary łąki i 4 hektary zboża po dwa żyta i owsa.Po żniwach zasiewam na nich poplon i tagze zbieram na paszę.Myślę że na te 300-350 bel rocznie wystarczy mi taka prasa miałaby współ pracować z traktorem kraft(mf 2555,u3512) proszę o opinie i porade na jej temat.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj