marekg5

Wąski podbierak czy szeroki

Polecane posty

marekg5    0

Witam. Planuje własnie sobie kupic prase belujaco ale nie wiem jeszcze jako? Mam pytanie jak sie beluje praso o wąskim podbieraku? Czy nie omyla i czy warto jo kupic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

To zależy jakie masz pokosy ale lepsza z szerszym ;]


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

Jak bedzie szerszy to sie nić nie stanie a jak za wąski to masz kłopot :huh: bierz szerszy ;)


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Też sądzę, że szerszy będzie lepszy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekg5    0

planowałem sobie kupic Krone kr125 ale chyba bedzie lepiej jak troche dołoże kasy i kupie kr130!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk125ccm    11

Jak weźmiesz wąski (140cm i mniej) możesz zapomnieć o prasowaniu słomy po np.Bizonie {Myślę o kostce}. Jeżeli chodzi o rolkę (i kostkę) to zbierając drugi pokos (drobne siano) nie będzie ci dokładnie zbierać i pokos zacznie rozgarniać na boki, do momentu, aż skończy się podbierak i powstaną dwa takie malutkie pokosiki na polu. Jest wiele sposobów na zaradzenie temu problemowi, np. wysokie obroty na WOMie, szybka jazda - tylko po co jak można kupić szeroki :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasio1    3
Witam. Planuje własnie sobie kupic prase belujaco ale nie wiem jeszcze jako? Mam pytanie jak sie beluje praso o wąskim podbieraku? Czy nie omyla i czy warto jo kupic?

Na początku kupiliśmy krone KR155 z wąskim podbierakiem. zwijałem tylko słomę, baloty były naprawdę mocno zbite ale jak były szerokie pokosy to po bokach zostawało (podbieracz miał 137cm). 3 lata temu kupiliśmy NH 865 z podbieraczem 175cm i jest dobrze (tylko raz zdażyły mi się szersze pokosy), super byłoby gdybybył jeszcze szerszy. Szeroki podbieracz jest ważny bo można dobrze i równo dobić bele na całej szerokości. Jak kupować to tylko szeroki :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

bierz szeroki bo nie musisz sie za siebie oglądać czy wszystko za sobą zbierasz tylko wjeżdzasz na pole i prasujesz poprostu:p


Usługi prasowania: CLaas Rollant 350RC Same Silver 105

<663510562> jeśli zainteresowani
GG: 8717144

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysyrolnik    17

Po to zastosowano szerokie podbieracze, aby zwiększyć wygodę operatora gdyż nie musi on pilnować toru jazdy aby nie pozostawiać omijaków :)


Honda - The Power of Dreams :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igor03    4

bierz szeroki !!!!!!!!! ja ma Kr130 i jade jak chce. Moj kumpel ma Kr125 np:po bizonie Z056 to ma akurat na caly podbieracz, musi caly czas pilnowac tor jazdy!! jak jedzie rowno to nie zostawia zadnych omijakow !! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz15    3

No to jest oczywista, że wąskim podbierakiem bedzie ci się gorzej prasowało a szerokim to nie musisz ciągle się patrzeć czy wszystko zbiera a na zakrętach to już całkiem jest przerąbane prasowac wąskim :)


Publikowanie moich zdjęć bez mojej zgody ZABRONIONE!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozal22    19

to zależy po jakim kombajnie i kombajniście PRASUJESZ.

Wiadomo, szerszy lepszy....

ale w przełożeniu na koszty ?? hmm rozmyśl sobie to i rozpisz....

 

I tak po kombajnie żeby bez wychodzenia z traktoru to trzeba końcówki pokosów poprawić widełkami ręcznie a potem tylko prasować.

 

pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

ja mam prasę metal fach podbierak 1,80 to po moim classie nie było problemu ze zbieraniem słomy ale po bizonie sądze że prasa z mniejszym podbierakiem miła by ciężko


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur6180    0

Bierz szeroki min 1.80 anawet i więkrzy bo masz więkrzo wygode pracy i lepiej bedziesz bele dobijał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543

Ja mam sipme Farma II z 2 metrowym podbieraczem. Nie ma nic lepszego. Baloty wychodza rowne. No ale tylko od podbieracza to nie zalezy bo np. prasa z walkami lepiej ukreci niz z lancuchem. Ale u mnie szeroki podbieracz to podstawa. Mialem Claasa rollanda 66 co mial podbieracz 1,50m i byla to beznadziejna robota bo nie szlo ani jechac szybciej bo zostawalo siano ani zbierac slomy po Bizonie :) ZDECYDOWANIE SZEROKI :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

Ja mam przy swojej Krone wąski podbieracz i jakos nie narzekam nie powiem bo czasem przydał by sie szerszy ale jak na moje potrzeby jest ok jesli masz długie siano słome czy siano kiche to nie ma problemu z wąskim bo i tak to po bokach spokojnie wciągnie co do beli to nie od podbieracza zależy tylko od osoby kierującej


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja 2 lata temu kupiłem prase Gallignami pasową i z wąskim podbieraczem, oprócz teo że balotki z sianokiszonką były słabo zbite to jeszcze dużo zastawało po bokach bo uciekało z pod podbieracz :angry: sprzedałem ją i w zeszłym roku kupiłem Claas Rolland 46 z 2 metrowym podbieraczem i owijaniem na 2 sznurki :):)

teraz o wiele szybciej mi idzie, kulki są barzdziej i równo dobite i na boki nic mi nieucieka siana :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotras    2

Polecam szeroki podbieracz miałem simpe z podbieraczem 180cm teraz kupiłem claasa variant z podbieraczem 210 cm.

Nie kupuj żadnych małych wtedy będziesz dopiero narzekał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek1480    0

Bierz szersza. Zawsze mozesz miec wiekszy pokos i wtedy nie bedziesz podbieral wszystkiego tylko bedzie ci zostawalo po bokach. Lepiej wez szersza i nie bedziesz narzekal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vektor    9

Jak jest okazja to bież podbierak jak najszerszy , to nie będziesz miał kłopotu ze zbieraniem słomy po bizonie oraz będziesz miał ładnie zebrane z pola :)


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

tylko szeroki... widziałem jak gość się claasem męczył rolladem 46 to aż mi się śmiać chciało ale podbierak 1,4m :) :) :) nie daj się zwieść handlarzowi że 1,4m starczy (jemu owszem bo chce zarobić :)) a w rzeczywistości jednak nie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    473

Ja akurat mam prasę z wąskim podbierakiem (1,40m) i ta szerokość wystarcza do wszystkich prac. Jednak aby czysto zbierać, trzeba mieć wprawe zarówno w odpowiednim grabieniu wałków z podsuszonej trawy ( w przypadku belowania sianokiszonki), jak i spore umiejętności w jeździe po wałkach ze słomy po bizonie. Dlatego z własnego doświadczenia i dla Twojej wygody i komfortu pracy polecam prase z szerokim podbierakiem. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jakub97
      Witam, mam w planach w tym roku zakupić nową prasę. Waham się między JD V451M na 6 pasach, a McHale V6 750 na 3 pasach. Prasa będzie robić tylko i wyłącznie słomę, dlatego wybór padł na pasówkę. Współpracować będzie z ciągnikiem Claasa 102 KM. Pasy w JD są spinane, natomiast w McHale bezkońcowe, bez spinek. Zastanawiam się, ponieważ pras McHale w mojej okolicy jest bardzo dużo, ale taka prasa nie została mi udostępniona na testy, z drugiej strony prasę JD miałem u siebie w zeszłym roku, sprawdziłem z tym ciągnikiem i szło całkiem ok. Z nożami, zgniot ustawiony na maxa, prasowałem z prędkością 10 km/h. Dodatkowo jest opcja wziąć McHale na jednym pasie. Najważniejsze pytania to jak z jakością wykonania, jakie są różnice między 6 pasami na spinkach a 3 bądź 1 pasie bezkońcowym, jak z awaryjnością tych pras, jakie macie doświadczenia z jedną bądź drugą prasą. Za wszelkie informacje będę bardzo wdzięczny, ponieważ jestem totalnie zielony jeśli chodzi o temat pras.
    • Przez xAdamo15
      Witam, posiadam prasę Feraboli Extreme 265 LT z 2013 roku, została zakupiona w tamtym sezonie i pierwsze co zauważyliśmy, że trzeba prasować słomę ułożoną w tym samym kierunku jakim jechał kombajn, jeśli się wjedzie w drugą stronę tzn "na czołówkę" z kombajnem to słoma zaczyna spadać lub wrzucać na druty dociskające, które koniec w końcu zapchają także podbieracz oraz prawdopodobnie zatrzymuje pasy ponieważ jest straszny pisk. Jest to męczące ponieważ przy jeździe na usługi trzeba naprawdę uważać jak się jeździ i nie zawsze widać jak jest ułożona słoma przez kombajn. Wie ktoś dlaczego się tak dzieje? Dzieje się tak z każdą słomą, czy to z pszenicy czy z kostrzewy zawsze jest to samo. Posiadałem starą prasę John Deere z którą nie było takiego problemu.
      Pozdrawiam 
    • Przez masiew
      witam. poszukuje informacji na temat pras zwijających marki Vermeer. nie chodzi mi o to, co można znaleść w google, ale oto, czy ktoś z was niał z nią doczynienia, czy ktoś może mi o niej coś powiedzieć?
    • Przez Górek12
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy i nie wiem która będzie lepsza vicon 1901 czy new holland br 750 będzie użytkowana do sianokiszonki około 300/350 bel i słomy około 100/150 
       
    • Przez Moriss97
      Witam 
      Temat rzeka, jużw ubiegłym roku miałem z tym problemjak nie to zapraszam na mój profil  '
      Taka sprawa w tym roku do sezonu muszę ogarnąć pasy w moejj prasie - NH 654 , potrzebuje wymienić na nowe 3 pasy , najlepiej aby były zakute spinkami Titan 05 bądź Mato - inne nie wchodzą w grę bo już tyle hajsu poszło że za to to by jeden nowy pas wyszedł. Spinki jakie już miałem to ankery i maszynkę mam też , nie wytrzymują i wychodzą z pasów po prostu rozwala je, Miałem też MS25 te skręcane i te już całkiem lipa. blacha gorsza, kręty odpadają masakra.
      Pytanie Głowne, gdzie dostanę 3 nowe pasy w rozmiarze 178mm do tej prasy w rozsądnych pieniądzach. Oraz firmę co zakuwa tymi spinkami. Najleoej jakby sprzedali gowe ze spinkami, ja jestem z woj.warmińsko-mazurskiego. ale ciężko tu o takową firmę.'
      Może ktoś już gdzieś kupował to wie i poradzi co z tym fantem zrobić żeby były sprawdzone. 
      pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj