marekg5

Wąski podbierak czy szeroki

Polecane posty

lukasz20    688

no właśnie kostka ma wąski i często się zdarzało że zostawała słoma po bokach!! @Dodi popieram Twoją wypowiedź przy zakupie prasy szeroki podbierak to jeden z podstawowych punktów na jakie należy zwrócić uwagę


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

Dokładnie jak koledzy wyżej piszą bierz szeroki podbieracz ,ja mam wąski i słomę po bizonie ledwo zbieram bo wiatr trochę rozwieje i pokos robi się 150cm , i zawsze lepiej dobić bele jest gdy ma się szeroki podbierak :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze do szerokiego podbieraka jako ważną rzecz dorzuciłbym standardowy aparat z siatką


Usługi prasowania: CLaas Rollant 350RC Same Silver 105

<663510562> jeśli zainteresowani
GG: 8717144

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    514
Dodi nie wciskaj że podbierakiem1.4 nie zbierze dokładnie po bizonie!!! bizon aż taki duży nie jest i aż tak szerokich pokosów nie robi 1.40 w zupełności wystarcza a sipma kostka jaki ma podbierak?

 

Sipma kostka ma podbierak o szer 1.78m. Ci co prasują to wiedzą jak jest. Ja teraz zamierzam zakupić Sipme Classic z szerokim podbierakiem i wącham się nad siatką.

 

damian18 @ A prasowałeś w ogóle kiedyś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

jeśli już to można się wahać czy w ogóle brać sznurek, bo siatka to "mus" :P

Ja w swojej mam 2 m podbieracz, ale jak robiłem famarolem z podbieraczem 1,5 m to notorycznie po kombajnie zostawały resztki słomy (no chyba że było malutko słomy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    514

A nie wiecie jak w Sipmie jest siatka załanczana? Może elektrycznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luckywasak    15

bOgdan, sznurek jest potrzebny - słomę lepiej jest owijać sznurkiem.

A siatka - śwetna sprawa przy kiszonce. I o ile łatwiej rozpakować balota kiszonki owiniętego siatką...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

dlaczego słomę lepiej sznurkiem???


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Uważam, że jeżeli jest możliwość to należy brać, obecnie po kombajnach z hederami powyżej 4,2 i wąskim podbieraczem to się ciężko prasuje, bo zostaje po bokach. Nawet przy nierównych pokosach szeroki podbieracz znacznie ułatwia zbiór i pozwała efektywniej pracować. Poza tym przy zielonkach/sianie można zgrabiać szerszy pokos co wpływa na wzrost wydajności i zapewnia lepsze zagęszczenia beli, zwłaszcza przy krańcach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luckywasak    15
dlaczego słomę lepiej sznurkiem???

 

 

Dlatego lepiej sznurkiem że balot z suchej, sprężystej słoma owinięta siatką bardzo często się rozłazi (zwiększa średnicę i się rozluźnia). Trzeba by było grubo owijać a to już się nie opłaca. Pisałem o tym wcześniej.

 

 

Temat jednak dotyczy szerokości podbieracza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20

Tu nie ma się nad czym zastanawiać. Kombajny są coraz szersze, co równa się większym pokosom, dodajmy do tego jeszcze dużą słomę oraz silny wiatr i od razu wiadomo, że wąski podbieracz jest do kitu


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian18    3

dodi wyobraź sobie że prasowałem i to nie mało i wiem jak jest!!! to że sznurek jest lepszy do słomy to czysta fantazja. tak jak ktoś napisał że jak zbierzemy grubszy pokos to bela będzie lepiej zagęszczona to kolejna brednia pokos nie może być za duży bo będzie kicha niezależnie od podbieraka, kolejna bzdurą powtarzana na forum jest to że słomę prasuje się lzej od sianokiszonki lżej prasuje się kiszonkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
K1ROVEZ    1

Oj chyba lżej prasuje się jednak słomę...

Moim zdaniem do słomy faktycznie lepszy jest sznurek - jest wtedy tanio, łatwo i przyjemnie, choć co prawda trochę dłużej na polu...

A w kwestii szerokości podbieracza, to oczywiście szeroki: łatwiejsza jazda, dokładniejszy zbiór, możliwość lepszego 'wybierania' zakrętów itp.

 

Gdyby wąski był lepszy to pewnie za niego trzeba by dopłacać... :P


good God damn and other such phrases...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie zgodzę się z wypowiedzią przedmówcy, to wynika, z użycia niskiej jakości siatki, poza tym ze słabego zgniotu beli. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

@damian18 a pochwal się jeszcze jaką prasą prasujesz, bo to jest bardzo ważny argument.

 

jezeli miałbym prasować 200bel rocznie słomy to raczej oszczędzałbym na sznurku, ale jeżeli ponad 1000 szt słomy to liczyłby by się dla mnie każde stracone sekundy podczas owijania beli sznurkiem, dlatego proszę wszystkich użytkowników o podawanie warunków pracy i opis sprzętu jakim pracujecie, żeby nie byłó nie jasności... :P


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    514
dodi wyobraź sobie że prasowałem i to nie mało i wiem jak jest!!! to że sznurek jest lepszy do słomy to czysta fantazja. tak jak ktoś napisał że jak zbierzemy grubszy pokos to bela będzie lepiej zagęszczona to kolejna brednia pokos nie może być za duży bo będzie kicha niezależnie od podbieraka, kolejna bzdurą powtarzana na forum jest to że słomę prasuje się lzej od sianokiszonki lżej prasuje się kiszonkę

 

Ja na mój wiek też sporo prasuje. To ludzie mnie nauczyli szybko i dokładnie prasować, bo na usługach jeżdżę. To jest prawda że jak jest grubszy pokos to bele jest bardziej zbito bo więcej słomy idzie na brzegi beli. A z tym że sianokiszonkę prasuje sie lżej od słomy to już mnie rozbroiłeś. Co może jeszcze mi powiesz że bele ze słomy są cięższe niż z sianokiszonki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Dodi, akurat tym że sianokiszonke prasuje się lepiej to kolega damian18@ ma racje, no chyba że zbierasz sianokiszonke po zgrabiarce polskiej gwiazdowej, to się wcale nie dziwie, że masz takie odczucia, bo faktycznie pokos po kombajnie jest inaczej ułożony, i jest równiej podawany do komory, z kolei jak ja zgrabiam zgrabiarką karuzelową, to prasowanie idzie o niebo lepiej, a na pewno lepiej jak słome. A co ma waa beli do jakości zbioru, bo nie czaje ??? Właśnie słoma jest krucha, i nie tak łatwo zwinąć suchą i kruchą słome w całość, a sianokiszonka z racji, że jest wilgotna bardzo chętnie pobiera materiał w siebie, tzn. klei się, tworzy łatwiej całego balota :P Oczewiście wszystko zalerzy od prasy, ale ja tu teraz mówię o prasie pasowej zmiennokomorowej, na której na codzień pracuję :P A wracając do tematu, osobiście pracuję na wąskim podbieraku, powiem jedno ,, poooorażka " jak kto popracuje w pokosie po kombajnie rotorowym z hederem sześcio metrowym co pokos ma 160 cm szerokości, a podbieracz 130 cm, to pozna ten ból :P Ja miałem tą nie przyjemność, dwa baloty robiłem godzine, bo ciągle się coś przytykało, jak stawało po bokach. Na całe szczęście w żniwa 2010 mam świętą nadzieje, że kupimy coś z siatką i szerokim podbierakiem, co niedziele modle się w tej intencji, jeszcze tylko kasa potrzebna, i intencja się spełni :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Ja też potwierdze to że sianokiszonke lepiej (akurat ja po gwiazdowej 7) niż slome. Mój zestaw to u3512 i clas rollant 44 (ma wąski i wysoki podbierak- i to jego największa wada). W słomie jak wskazówka dochodzi do 200bar to ursusa potrafi zadusić a w sianokiszonce to ponad 200 i dalej idzie ale więcej nie można bo łańcuchy aż trzeszczą. Jak ktoś jeździ i ma ciut za mało mocy to widzi w czym lepiej idzie, a ten co ma pod machą 80-100km to nie ma o tym pojęcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian18    3

Dodi powiedz mi jeszcze czym prasujesz kostką czy rolką bo jak kostką to nie mamy o czym rozmawiać.....

prasuje 3512 i wilgotny materiał idzie lżej od suchego ponieważ kiszonka podczas zbijania nie rozpreża sie tylko balot się skleja jak ktoś napisał wyżej a słoma nie cały czas się rozpręża i mamy ciężej i to nie jest mój wymysł tylko tak twierdzi dużo osób ktoś tylko dawno temu napisał że mu słoma idzie lżej i teraz każdy powtarza tak jest z wieloma rzeczami na tym forum przez to że spora część użytkowników nie ma bezpośredniego doczynienia z rolnictwem tylko albo u wujka albo tata itd itad

 

pioter już pisałem wcześniej że prasą stało komorową marki grenland modelu nie znam;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie chciałbym tak ja u mnie rocznie ok 1400 bel sie robi owijać wszystkich sznurkiem bo to jest marnotrawienie czasu pracy, i paliwa które i tak jest już drogie. Więc jak już ktoś wcześniej napisał nigdy nie wybrałbym sznurka zamiast siatki i basta :P :P :P


Usługi prasowania: CLaas Rollant 350RC Same Silver 105

<663510562> jeśli zainteresowani
GG: 8717144

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luckywasak    15

Ja też potwierdzam, że kiszonkę prasuje się lżej niż słomę. Może dlatego, że z kiszonką jeżdżę wolniej żeby dobrze zbić a słomę pakuję ile wlezie. Słoma jest sprężysta więc wałki cały czas mają co robić a w kiszonce bela obróci się ze 2 razy i ubite.

Co do sznurka - słomę wolałem robić sznurkiem niż siatką. Mam podwójne owijanie sznurkiem więc dużo czasu na tym nie tracę (ok 7-8obrotów beli), siatką owija się ok 3 razy i przy suchej słomie baloty się rozłażą. Prasuję Famarolem DF 120 1.8 D. Nie ma problemu z zatrzymywaniem balotów w komorze ale bardzo sucha słoma prasowana w upalny dzień przy załadunku się nie trzyma.\

Za to przy prasowaniu kiszonki to świetna sprawa. Baloty mają równą powierzchnię i świetnie się je owija folią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Albo mam coś nie tak z prasą i ciągnikiem albo moja słoma i sianokiszonka ma inne właściwości niż w innych częściach kraju :P-otóż u mnie ciągnik w słomie ziewa z nudów a w sianokiszonce to koniki wiedzą za co obrok dostają oj wiedzą :P-a najłatwiej i tak beluje się siano...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak u mnie sie słoma nie rozłazi. A prase mam ustawioną na 1.9 obrtu to i tak sie jeszcze nigdy nie rozlazł balot bynajmniej u mnie


Usługi prasowania: CLaas Rollant 350RC Same Silver 105

<663510562> jeśli zainteresowani
GG: 8717144

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel1222    2

A może wie ktoś z was gdzie blisko Bełchatowa można kupić zgarniacze szerokiego pokosu do prasy? Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez masiew
      witam. poszukuje informacji na temat pras zwijających marki Vermeer. nie chodzi mi o to, co można znaleść w google, ale oto, czy ktoś z was niał z nią doczynienia, czy ktoś może mi o niej coś powiedzieć?
    • Przez Górek12
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy i nie wiem która będzie lepsza vicon 1901 czy new holland br 750 będzie użytkowana do sianokiszonki około 300/350 bel i słomy około 100/150 
       
    • Przez Moriss97
      Witam 
      Temat rzeka, jużw ubiegłym roku miałem z tym problemjak nie to zapraszam na mój profil  '
      Taka sprawa w tym roku do sezonu muszę ogarnąć pasy w moejj prasie - NH 654 , potrzebuje wymienić na nowe 3 pasy , najlepiej aby były zakute spinkami Titan 05 bądź Mato - inne nie wchodzą w grę bo już tyle hajsu poszło że za to to by jeden nowy pas wyszedł. Spinki jakie już miałem to ankery i maszynkę mam też , nie wytrzymują i wychodzą z pasów po prostu rozwala je, Miałem też MS25 te skręcane i te już całkiem lipa. blacha gorsza, kręty odpadają masakra.
      Pytanie Głowne, gdzie dostanę 3 nowe pasy w rozmiarze 178mm do tej prasy w rozsądnych pieniądzach. Oraz firmę co zakuwa tymi spinkami. Najleoej jakby sprzedali gowe ze spinkami, ja jestem z woj.warmińsko-mazurskiego. ale ciężko tu o takową firmę.'
      Może ktoś już gdzieś kupował to wie i poradzi co z tym fantem zrobić żeby były sprawdzone. 
      pozdrawiam 
    • Przez c308
      Witam nie mogę nigdzie znaleźć wątku o tej prasie a zastanawiam sie nad jej zakupem.Otóż prowadzę małe 8 hektarowe gospodarstwo nastawione na produkcję mleka(15 krów).Mam 4 hektary łąki i 4 hektary zboża po dwa żyta i owsa.Po żniwach zasiewam na nich poplon i tagze zbieram na paszę.Myślę że na te 300-350 bel rocznie wystarczy mi taka prasa miałaby współ pracować z traktorem kraft(mf 2555,u3512) proszę o opinie i porade na jej temat.
    • Przez Damian1233
      Witam mam problem z prasą mf 1450 zmiennokomorową nie jestem w stanie zwinąć balota gdyż owija materiał na wałki nad pobieraniem. Podbieraka po remoncie wymienione zęby pasy wyrównane. Problem występuje w dużym stopniu przy trawie i sianie z słomą jest mniejszy problem. Jutro jak będę pracował to zamieszczę zdjęcia jak to wygląda. Proszę o jakieś sugestie co mogę sprawdzić .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj