Skocz do zawartości
szopen158

Agregat do uprawy bezorkowej

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
szopen158    10

Stoję przed wyborem agregatu do uprawy bezorkowej. Chciałbym zasięgnąć informacji od użytkowników takich maszyn, Interesują mnie następujące modele

Horsch terrano 

Kockerling trio

Bednar fenix

Pottinger synkro

Agregat jaki mnie interesuje to wersja 3m zawieszana z zabezpieczeniami współpracować miałby z deutz 150 km klasy gleby 3/4 

Który z wyżej wymienionych lub z własnych propozycji byłby najbardziej odpowiedni jakościowo do ceny

Prosił bym u opinie jak się sprawują jaka klasa ziemie i z jakim ciągnikiem współpracują i czy jak by było trzeba dokonać ponownego wyboru to kupilibyście go jeszcze raz czy jednak coś innego ?

Edytowano przez szopen158

iron    606

zajrzyj do mojej galerii to zobaczysz który ci polecę. ziemie mam różne od ciężkiego iłu do dosyć fajnych w uprawie .i jeśli kiedyś miałbym kupić to tej samej marki

Wiadomość z agroFakt.pl

iron    606

no musi mieć talerzyki w siewniku i ogólnie dużo jest zagadnień do ogarnięcia w tym temacie

szopen158    10

Do siewu nie ma problemu mam zestaw amazone na redlicach talerzowych,  co do tematu to już poro tematów czytałem teraz czas na praktykę,

Twoją galerię przesledziłem wiem czym dysonujesz ;) ale szukam też informacji od innych bo nie każdy dodaje zdjęcia i opisuje ale w temacie chetnie się wypowie 

szopen158    10

A co powiesz na wał oponowy na ziemie klasy 3-4,

I mam pytanie jak uprawiasz, w jakim stanie zostawiasz ziemie pod jare zasiewy ?

marysrybak    3

Czy agregat mandam top nadaje się do uprawy bezorkowej  tak żeby całkowicie zrezygnować z pluga?  Ciagnik 120km ziemia 2-4 klasa lepszy będzie 2.5m czy z 3m dal by rade? 

johny22    1

ogólnie każdy agregat się nadaje tylko taki za 50 a taki za 20 raczej takiej samej eksploatacji nie wytrzymają, co do mandama tu masz do wglądu 

ja u siebie posiadam horscha terrano 3FX na 3/4 klasę ziemi i do tego df 150 to tak do 20 cm pracuje się przyjemnie ale jak wskoczysz tak powyżej tak na 25 to 150km ma co robić przy 10 łapach, pytanie czy masz tereny pagórkowate i czy mocno zakamienione bo potem przy dłuższej eksploatacji przy dużej głębokości i dużym zakamienieniu przy agregacie z niższej pułki mogą występować niechciane usterki, 

na 120km jak masz chęć w to wejść to max 2,5m i to przy 9 łapach i to tak nie będzie miał lekko wszystko żależy na jakiej głębokości będziesz pracował, i też prędkość robocza chociaż 8 km/h to taka dolna granica optymalnie  to -/+10km/h 

marysrybak    3

ziemię mam równe bez góręk  i żadnych kamieni. To pewnie taki 2.5m był by optymalny to akurat tyle co szerokość ciagnika to nie ugniatal by już kołem uprawnionego 

johny22    1

Przy takiej mocny ciągnika najlepiej wziąć coś na testy żeby potem nie pluć sobie w brodę, a tak z ciekawości do jakiego ciągnika planujesz to podpiąć ?

marysrybak    3
Napisano (edytowany)

Agregat miałby robić z ciągnikiem steyr 4120

Edytowano przez marysrybak

johny22    1

moim zdaniem 2,5m 9 łap to i tak bedzie miał się co wykazać, 4 czyli jeszcze krótki ciągnik wiec do 3 m były bardzo niestabilny i za lekki do pracy weź 2,5 na testy i sam ocenisz 

izydor6280    613
Dnia 11.04.2018 o 12:35, marysrybak napisał:

Czy agregat mandam top nadaje się do uprawy bezorkowej  tak żeby całkowicie zrezygnować z pluga?  Ciagnik 120km ziemia 2-4 klasa lepszy będzie 2.5m czy z 3m dal by rade? 

top i spec to 3 belkowe agregaty do ścierniska czy też głębokiej uprawy do 30cm

do takiej mocy rozsądny wybór to 2.5m może nawet 11 łap

Dnia 11.04.2018 o 13:09, krzychuuuuu napisał:

Jak przykrywa obornik taki agregat?

normalnie, choć takim sprzętem wymiesza z ziemią a nie przywali na głęboko

Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez mistrz096
      Witam, Panowie stoję przed wyborem brony talerzowej na moje całe 15 ha waham się między agro-lift a tolmet szer,. 2.5 m z wałem rurowym do case 844 (83km) proszę o wady zalety poszczególnych firm dodam, że chciałbym również używać jej do uprawy przed siewnej zda egzamin takie rozwiązanie ?

• Przez talek48
      Co sądzicie o bronach łąkowych, tak zwanych włukach???
      Używacie takich bron w swoich gospodarstwach??
      Jeśli tak, to jakiej są firmy, oraz czy dobrze "sprawuja" sie w polu??
    • Przez ursus-moc
      witam czy uprawial ktos sciernisko kultywatorem. zamist talerzowki czy lepsze jest ralerzowanie od podorywki pytam sie bo w moich okolicach tylko robi sie podorywke
    • Przez maniek00000
      Witam,
      Wpadła mi w ręce rama od wieloraka do buraków, chciałbym go przerobić na pielnik z gwiazdami pielącymi. Problem że rolki na których rama powinna się ruszać są kompletnie zapieczone. Myślałem o wymianie tych elementów, w agromie powiedzieli że nie masz szans na dostanie części bo to stara maszyna. Czy ktoś z Was remontował już takie maszyny i wie gdzie dostać części? W moim wszystko jest tak zapieczone że nawet nie mogę rozebrać ale jeszcze spróbuję. Wygląda że przez obudowę przebiega sworzeń z kalamitkami po obu stronach na którym znajdują się rolki. Będę wdzięczny za nazwy tych elementów (sworzeń + te rolki) i ewentualnie miejsce gdzie je znaleźć.

• Przez edward93
      Witam, otóż planuje zakup agregatu planujemy zacząć siać pola bezorkowo jednak nie mam pomysłu jaki jest lepszy zastanawiamy się nad Köckerling vector  lub Horsch Tiger MT.  Zalezy mi żeby dowiedzieć się jakie są plusy i minusy obu agregatów. Ciągnik będzie 370KM gleba przeważnie piaski. Jednak Tiger z walem oponowym nie wiem czy jest dobrym rozwiązaniem. Ponieważ po ubiegłym roku nie były to dobre rzeczy ze względu na to ze mokro na polu.

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.