zootechnik1982

Analiza stada

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Każdy z nas chciałby mieć najlepsze krowy, a to jak wiemy zależy od genetyki i środowiska.

W Polsce i nie tylko obserwuje się dzięki selekcji buhajów stały postęp genetyczny krów. To oznacza, że co roku do stada wchodzą nam coraz lepsze (wydajniejsze) pierwiastki. Wniosek z tego taki, iż powinniśmy z roku na rok uzyskiwać od swoich krów coraz lepsze wyniki, ale niestety nie zawsze tak jest, dlaczego? Oto przykład:

nr laktacji      %w stadzie          wzorzec       różnica

1                       28                       45               -17

2                       22                       45               -23

3                       34                       10                24

4                       9                          0                 9

5                       4                          0                 4

6                       2                          0                 2

7                       1                          0                 1

Oczywiście % brakowania jest tylko przykładem, bo im niższy tym lepsza ekonomia.                            

Wynika z tego, iż już w I i II laktacji tracimy sporo postępu genetycznego z powodu naturalnej selekcji. Sztuki najlepsze o dużych wymaganiach środowiskowych (najważniejsze żywienie) wypadają gdyż owe środowisko jest za słabe. Ogromna strata kasy. Jeden z profesorów napisał w kilku artykułach na podstawie wyników PFHBiPM o ketozie, która najczęściej dotyka pierwiastki, właśnie ze względu na co raz lepszy genotyp i błędy w żywieniu.

Jakie to błędy?

1.Nieprawidłowy odchów cieląt.

2.Nieprawidłowe żywienie jałówki (często jedzą niedojady, toksyny)

3.Często są zapasione.

4.Nieprawidłowe żywienie w okresie okołoporodowym (nieco inne wymagania jak krowy starsze)

5.Dominacja w stadzie.

Każdy może sam dokonać takiej analizy w swoim stadzie, wystarczy posiadać raporty wynikowe z próbnego udoju.

Zapraszam do prezentowania swoich wyników.

Udzielam również porad, ale z każdym indywidualnie. Pracowałem przez 8 lat na kilku dużych fermach:(żywienie, inseminacja,korekcja,leczenie,dojenie, ogólnie wszystko.

zootechnik@onet.eu     


 

Edytowano przez zootechnik1982

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7891Firefox    53

a zauważyłeś jeszcze inną kwestię? że ciągle nasi hodowcy mają "parcie" na jałówki z zachodu, Zastanawiające jest to że tak duze fermy (znam jedną na lubelszczyźnie) powinny być potentatem jałówek na całe województwo, powinni mieć drugi dochód właśnie z jałówek zaraz po mleku, a tymczasem sprowadzają ciągle nowe sztuki z innych państw, bo nie potrafią odchować własnych sztuk, poza tym wiele krów sprzedawanych jest jeszcze przed osiągnieciem dojrzałości somatycznej, tzn, przed ukończeniem 5 lat, co jest nie logiczne gdyż krowa dopiero wtedy osiąga i szczyt swoich mozliwości. Wiele by tu gadać. 

 

Powiedz mi jak pracowałeś to jak żywiliście jałówki własnie, czym? i u mnie jest jeden problem zawsze, często mam u jalówek biegunki okołoodsadzeniowe jak przechodzę tylko na pasze stałe z mleka. Potem takie jalówki są rzeczywiście słabsze, mniejsze i mniej wydajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorry, że dopiero teraz odpisuje, ale nie miałem kiedy. Odnośnie jałówek, biegunki po odstawieniu mleka biorą się zazwyczaj z dwóch rzeczy:

1. Zbyt wczesne lub gwałtowne odstawienie mleka tzn. powinny pobierać co najmniej 1kg paszy treściwej, ja zwykle odstawiałem je po ukończeniu trzeciego miesiąca życia. Z pasz treściwych dawałem różne pasze i te kupne i te własne, do tego dobre siano (bez kurzu i zapachu grzybów).

2. Toksyny w którejś paszy, cielęta są bardzo na nie wrażliwe.

Napisz dokładnie jak je odchowujesz tzn. jak długo piją mleko od mamusi, jak długo i ile preparatu mlekozastępczego no i co dajesz z pasz stałych i w jakich ilościach. Wyślij mi to na maila jest wyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No właśnie te jałówki z zachodu czy też i teraz z wchodu . Czym sie niby różnią ? Kolega kupuje tzw. Czeszki płaci za sztukę po 7000 Zł  a ona daje mu na uduj czesto nie wiecej niż 12 litrów przy paszowozie dobrych kiszonkach i paszy treściwej kupnej. Wiec wnioskuje że to taki szał na byle co. Rozreklamowane i tyle. MOże trafia się i dobre sztuki ale taka kasa i ma ją raptem właśnie do max 3 laktacji. To i z własnego stada metoda selektywną możemy uzykać jałowice dające i 15-20 litrów na uduj. Ale Polskie sa beeee bo POlskie i wielu tak uważa. A ja uważam że nasz potencjał genetyczny z rodzimych CZarno białych jest bardzo dobry. W własnym stadzie posiadam sztuki dające 40 i wiecej litwó na dzień w szczycie laktacji . Fakt jest jeden i bardzo mnie nurtuje że tak wydajne Sztuki sa bardzo podatne na wszystko. Są jak super szybkie i drogie samochody i muszą jeździć tylko na najlepszych paliwach i podzespołach . A ich użytkowośc wraz z wzrostem produkcyjnym się skraca i to jest BOLĄCZKA każdego ROLNIKA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      W związku z prośbą użytkowników założyłem ten temat. Tu możemy rozmawiać o wszystkim i o niczym, aby nie zaśmiecać tematu "ceny mleka"
       
    • Przez Ferdek07
      Składaliście wnioski o nadanie longin i hasła do zgłaszania zwierząt jak wam to się podoba i co wpisać w rubryke o miejscu pobytu/utylizacji zwierząt padłych czy coś takiego taka rubryka jest :rolleyes:
    • Przez Neson
      Witam. Panowie mam taką nietypową prośbę. Mianowicie jestem teraz w trakcie pisania pracy o handlu w latach 80-90, aktualnie jestem na etapie pisania o handlu produkcją rolniczą. W moim mieście w województwie podlaskim był a nawet do tej pory jest (a raczej jego szczątki) bazar na którym handlowano zwierzętami : bydło, konie, świnie, zboże itp. U mnie ten bazar potocznie nazywano „końskim rynkiem” i tu właśnie moja prośba : interesuje mnie jak u was nazywano takie bazary- jeśli takowe oczywiście były. Proszę o nazwę i jakie to województwo. Bardzo by mi to pomogło. Z góry dziękuję za pomoc 😊
    • Przez petroszz
      W tym temacie wpisujcie targowiska gdzie można kupić/sprzedać cielaki/krowy/bydło i podawajcie lokalizacje.
       
      Mnie osobiście interesują targowiska w Hajnówce, Kleszczelach. Kiedy się odbywają?
    • Przez dorota93
      Witam,  w przypadku przekroczenia zgłoszenia przemieszczenia bydła o dzień co grozi ? - przez prace serwisowe portalu irz -przerwa od 22giej o której nie byłam świadoma 🙄 próbować to jakoś wyjaśnić od razu czy ? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj