Skocz do zawartości
Adam2940

Czy bedą pracownicy sezonowi do zbioru truskawek?

Polecane posty

zimny90    1

Jak nie bedzie miał kto zbierać truskawek to trzeba bedzie niewolników z afryki przywieźć takich którzy dadzą sie złapać w siatkę albo wódz odda ich za paczke fajek bo i tak nie bedzie miał z nich pożytku :P

Ricardo    5

Witam

Jeśli chodzi o Evie II to interesuje mnie tylko drugie owocowanie, to jest tak samo jak z maliną jesienną, dwa zbiory są nijakie. Adam co możesz powiedzieć o Darselecie, dopiero robisz testy czy masz już jakieś doświadczenie? Natomiast odnośnie ściółki oczywiście słoma i rozkładanie ręcznie, ale mój wujek ma maszynę i wydajność jest dużo większa, np. ręcznie przez dzień 5-6 osób hektar, a on przy maszynie w 3-4 osoby robił 7ha przez 2 dni.

Przyszłością w pracach sezonowych, oczywiście takie jest moje zdanie są zasoby ludzkie z azji, przez najbliższe 50 lat niewyczepalne.

ursuss    12

A może do pracy zatrudnić kogoś za wschodniej granicy np. z Ukrainy . :P

Wiadomość z agroFakt.pl

Adam2940    1

Dopiero w zeszłym roku na jesień posadziliśmy pierwszego Darselecta. Tak ze na razie nic o tym nie wiem. W przyszłości mam nadzieje ze zastapi Elsante. A pracownicy z Azji to jest jakis temat. Już coś w moim Urzedzie Pracy przebąkiwali o tym. Coś sie musi stac bo za kilka lat bedzie truskawka droższa od złota:) Ukraincy niestety zaczynają polske mijać tranzytem na zachód. Z resztą nie mam pojęcia jak takiego pracownika nabyc... Może wiecie?

Rozkładanie słomy jest duzo efektywniejsze maszyną a poza tym ludzie nie bardzo chcą to robic... Bo prawda jest taka ze to jest wredna robota... Masz może Ricardo jakies zdjęcia tej maszyny? Jakiej to jest produkcji? Bo u mnie wydajność to jakis hektar na dzien przy spokojnej pracy...

Ricardo    5

Witam.

Przyszłością są pracownicy z Azji lub Afryki, im prędzej rząd to zrozumie tym lepiej będzie dla naszej całej gospodarki. Polacy już poznali dobrobyt, tak samo Ukraińcy wiedzą ile można zarobić i gdzie. Pozostają jedynie białorusini, zresztą też nie ma na nich za bardzo co liczyć. A tacy ludzie w azji lub afryce których jest cała masa, dla nich luksusem jest to że zasypia z pełnym brzuchem i ma wodę do picia. U nas już tego od dawna nie ma.

Trzeba czekać na nich cierpliwie, aż coś rząd zrobi, nawet w Rumuni rozważają zatrudnianie azjatów, a tam jest biedniej niż u nas.

Co do maszyny do rozścielania słomy wujek ma platformę połaczoną z rozdrabniaczem do słomy, kupił ją gdzieś tanio o niemca, Łuczak sprzedaje takie rozścielarki i z tego co wiem Bury też.

Pozdrawiam.

W moich okolicach płacą 1,5 za łubianke z szypułką i 2,2 bez szypułki (ale truskawka musi być solidnie czerwona, nie może być zielonkawych końcówek).

zorak    2

Na początku sezonu płaciłem 1 zł za koszyk 3 kg truskawki. W tej chwili już 1,5 zł. Zbieram z powierzchni ok 2 ha. Co dzień od 10 do 20 osób a na weekend zbiera się nawet 27 osób (jak na razie rekord).

YastaPL    3

stary to wpis, ale może temat interesujący dzisiaj.26.01.2017 będzie seminarium poswięcone zatrudnianiu cudzoziemców, szczegóły na fb "yasta doradztwo podatki", tam jest link do wydarzenia

Rubusik    1

Stary - racja, ale na czasie. Kurde, w Błedowie się działo a ja w Kraśniku byłem - tam też o pracownikach sezonowych. Niby wszystcy się zgadzają, że nie mozna do sezonowców w sadownictwie przykładać tej samej miary, ale ciągle nie ma normalnych regulacji dla rolnictwa. O prosze: http://jagodnik.pl/zasady-zatrudniania-pracownikow-tymczasowych-byc-uproszczone/ Był tam Maliszewski, który jest w Sejme, więc mógłby swoją drogą stosowony projek przygotować i złozyć gdzie trzeba. 

U nas bez Ukraińców to nawet nie ma opcji, żeby produkować.

Ursuss12345    0

Mnie się wydaje, że zawsze jacyś chętni pracownicy się znajdą bo w tych czasach z robotą jest bardzo krucho na wsi

gwozd    101

Praca jest tyle że ciężka a do takiej trudno kogoś znaleźć ale jeszcze trudniej znaleźć kogoś kto godnie zapłaci za taką prace

jaro86    5

Robil ktos w tym roku zaproszenie dla pracownikow z Ukrainy? Jaka kwote wpusujecie w wynagrodzenie? Przy umowie cywilnoprawnej jest jakas placa minimalna?

kickboxing    1

Mnie się wydaje, że zawsze jacyś chętni pracownicy się znajdą bo w tych czasach z robotą jest bardzo krucho na wsi

Na jakim świecie ty żyjesz, teraz i na wsiach już jest problem żeby kogoś do czegoś podłapać , a ci co zostali w domach to są śmierdzące lenie i tylko czekają aż im podadzą ciepły obiadek

Dziwie się a zarazem podziwiam tych ludzi co idą w pole na słońce harować za te śmieszne pieniądze

malkolm    23

ja wiem czy 20 zł za godzinę jest śmieszne 

kickboxing    1

ja wiem czy 20 zł za godzinę jest śmieszne 

Kto? gdzie tak płacą ? teraz to mnie naprawdę rozśmieszyłeś :lol:

jaro86    5

Uzbieraj 80-100 szt lubianek a wyjdzie ci taka godzinowka

malkolm    23

miałem osoby które od 5 do 13 zarabiały po 160 zł, były takie że 60, wszystko zależy od chęci 

kickboxing    1
Napisano (edytowany)

To Faktycznie Praca na godziny nic tylko iść i zbierać , zrywać

Daj im te 20 zł na godzinę , a nie ty przeliczasz ile zebrali , a pużniej przeliczasz na godziny ich zarobek

Edytowano przez kickboxing

gwozd    101

Nie oszukujmy się. Zbieranie truskawek to najgorsza robota jaką można wykonywać. Przynajmniej ja tak uważam

kickboxing    1

Nie tylko ty tak uważasz, ja osobiście nie zrywałem (tylko bezpośrednio do brzucha )na zarobek ale bardzo dobrze wiem że przy tym to musi być naprawdę zdrowy kręgosłup

wilhelm    401

W pobliskich szklarniach przy pomidorach już nawet Hindusi pracują, bo tacy np. Ukraińcy nie chcą za polskie stawki robić.. Wolą bardziej na Zachód wędrować za pieniądzem.

wilhelm    401

Tak, dokładnie! Ten, który ich zatrudnia przy pomidorach, jest też właścicielem dawnego PGR w mojej wsi, to widziałem w tamtym roku jak sadzili w polu selera.. Chyba sami mężczyźni, a tacy jacyś mizerni, chudzi, jakby nie domyci.. ale to pewnie przez ciemną karnację :D Ogólnie bieda.. Nie wiem jak im tam płaci, ale raczej nie jest skłonny do uczciwej zapłaty za robotę, jak większość "obszarowców"

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się