Skocz do zawartości
BARTOLA

zetor 7011 problem z orką

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
BARTOLA    0

witam niedawno kupiłem zetora 7011 i mam taki proble ze podczas orki traktor traci przyczepność i koła sie kopią. oranie jest jedna wielka katorgą. prosze o pomoc czy może byc tak ze z tyłu koła sa za duze i za szybko sie krecą i traktor traci przyczepność?

master20002    200

idź do kogoś kto ma taki traktor i niech nauczy Cię obsługiwać funkcję siłową. Bez tego będzie ciężko...

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

lamboEVO100    175

Na jakiej literze jest siłowa bo mi się zapomniało ?  a bez tego to słabo, próbowałem na wszystkich ale chyba rozdzielacz padł. 

Wiadomość z agroFakt.pl

BARTOLA    0

ja orze teraz pługami polskimi dwójkami biegiem 3 szosową a co do tej funkcji siłowej to jest ta wajcha przy podnośniku? sa tam 3 pozycje do przodu środek i tył ja orze na środkowej

koła tył rozmiar 13.6-36 TZ13  opony około 80-85% bieżnika

master20002    200

Nie wiem jak jest w zetorze, ale w 360 jest S i P. Siłowa jest na S i wtedy w trakcie orki ustawia się tą dźwignią co jest od podnoszenia czujność siłowej.

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

zetorki12    4619

Ty poważnie ? Jaka głębokość i jaka to ziemia ?

Edytowano przez zetorki12

ZETOR TEAM

master20002    200

czyli tam jest inaczej jak w 60, tak?

balcerek1    91

W 60 tez tak jest.Są co ma dwie pozycje czyli pozycyjna i siłowa i są co są siłowa mieszana i pozycyjna.Zależy jaki plecak jest założony czy stary czy nowy typ. :D

master20002    200

wujek miał 3P z 89 roku to tylko było S i P

BARTOLA    0

u mnie jest tak do przodu V środek B a do tyłu chyba P ale z tym P nie jestem do końca pewny bo kawałka naklejki nie ma

koczas    80

Człowieku na takich wysokich kołach to ty masz na 3-jce prędkość jak c360 na czwórce! Druga sprawa to te koła są wąskie. Bieg max 2 a niezaszkodziłoby i 1. Ja mam 7711 na kołach 34 to orzę góra na jedynce, a przeważnie na 5tce polowej i to jest i tak dużo szybciej niż c360 na 2-jce! Ja to może mam inną skrzynię ale na takich wielkich kołach nie więcej niż drugi bieg.

volvo1150    8

sąsiad ma takiego zetorka dobrze kolega mówi bieg niżej a nawet 1 oraj bo to od ziemi zależy ja mam kawałek co 3 skibowy muszę zakładać  do 4512 na wąskich kołach mam założone po 3 obciążniki na jedno koło od c 330 pięknie idzie i pług 4*35  i się nic nie kopie a sąsiad ma 3*30 i w zetorku  koła się  kręcą jak rano wyjedzie i zielono na ściernisku ten typ tak ma po prostu  tył jest lekki musisz mu obciążniki założyć na tył zobaczysz różnicę i oczywiście pług większy bo szkoda paliwa i musi być dobrze ustawiony bo są utalętowani co i w 2 skibowym ciągnik puchnie i stawia w pół nawet na blokadzie orzą co jest bez sensu ale to wynika z ustawienia pługa lub jego zużycia nazpawają na lemiesze blachy lub coś do odkładni bo nie chce się kupić a później mówią że nie idzie

BARTOLA    0

znalazłem instrukcje do zetora ale nic z tego nie rozumiem. w której pozycji ustawic wajche ? tylko tutaj troche inne oznaczenie jest niz u mnie tutaj do przodu jest D a u mnie jest V    tutaj na środek jest M a u mnie B   no i do tyłu tak samo jak u mnie P

post-97479-0-70173000-1445980617_thumb.jpg

post-97479-0-21802600-1445980633_thumb.jpg

post-97479-0-53673600-1445980656_thumb.jpg

Edytowano przez BARTOLA

zetorki12    4619

Czego jeszcze nie rozumiesz - pozycje masz opisane w instrukcji , ale przed e wszystkim tak jak koledzy piszą - koła do d--y .

ZETOR TEAM

lukbold    552

A czy to tak ciężko sprawdzić wszystkie opcje? przełączam po kolei, a potem ustawiam głębokość wajchą od podnośnika... jaki problem? gimbaza czy jak? chyba że popsute, wtedy zonk

beny88    0

Zdecydowanie wina kół, bardzo wysokie i wąskie, mniejsze koło daje większą siłę uciągu, a wyższe większą prędkość. Druga sprawa czy masz obciążniki na tylnych koła, w małych ciągnikach sporo to daje. Mam 7211 na kołach 16.9 - 28, latał z pługiem grudziąc 3x30 bez koła podporowego prawie po samą ramę na 3, pod większe góry 2 biegiem i nadal było to szybciej niż dużo płytsza orka 60tką na 3 i 4 biegu. Ale z 2 ma skibami, powinien iść nawet na takich kołach 2 biegiem tylko je dociążyć  .

Panowie, Zetor 7011 szerokie koła + pług Unia Grudziadz 3 skiby + kółko. Próbowałem orać (mazowieckie - 2-3 klasa ziemi, sucho jak diabli) mam to samo co kolega z pierwszego postu. Pług ładnie wchodzi, koła się mielą (nie mam obciążników z tyłu) na blokadzie orać nie próbowałem.

Ciągnik kupiłem miesiąc temu i mam wrażenie że źle ustawiam wajchę od wysokości pompy.

Jaka pozycja ma w końcu być? max, do przodu, czy jakaś środkowa pozycja? Nie mam ten nalepki przy dźwigni, i mam wrażenie że 7211 ma inne ustawienia niż 7011.

Podpowie ktoś, coś?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez slavo666
      Witam
      Spotkaliście się kiedyś z takimi zegarami? Nie mam do tego żadnej instrukcji, w sumie nie wiem nawet gdzie szukać bo to była raczej rzadkość, a mam z tym mały problem.

• Przez Grzesiek84
      Witam mam problem z układem paliwowym w zetorze 6211, opisze krótko w czym tkwi problem. Otóż wymieniłem pompkę zasilającą (Bosch) rok temu wówczas ciągnik nie chciał pracować gdy w zbiorniku było ok połowy paliwa, zbiornik 90 litrów więc ma bardzo nisko do ciągnięcia paliwa. Przewody sprawdzone, korek też na próbę jeździłem nawet bez nic nie pomagało, teraz sytuacja się powtarza pytanie co robić ? 
      Mam dwa pomysły: 1 - kupić nową pompkę oraz dodatkowo pompkę jak z linku http://www.sklep.traktor.com.pl/pl/czesci-do-traktorow/3044-pompa-paliwa-niskocisnieniowa-hep-02a.html  i tą drugą podpiąć zaraz przy zbiorniku by pompa od zetora miała lżej tylko czy to na dłuższą metę zda egzamin, co z nadmiarem paliwa i ciśnienia ?
      2 - kupić nową pompkę zasilającą plus zbiornik ok 10l z czujnikiem rezerwy i umieścić go nad silnikiem (powyżej pompy wtryskowej) i pompkę HEP02A i ze zbiornika dolnego pompować do tego 10l a wyłączać ją za pomocą czujnika w zbiorniku 10l?
      Każda pomoc jak rozwiązać i ulepszyć problem mile widziany?
    • Przez Xardas321
      mam dylemat nie wiem co wybrać zetor crystal 150 czy moze new holland t6.145. Byłby to główny ciągnik w moim gospodarstwie na areale 40h
    • Przez Artur006
      Witam wszystkich mam problem z zetorem 6911 po wymianie pierścieni olej bardziej leje się z odmy niż wcześniej na starych 

• Przez DawidBaran
      Witam przymierzam się do kupna ciągnika w przedziale mocy 70-95. Ciągnik chce kupić nowy używany nie wchodzi w grę. W gospodarstwie pracuje ursus 3512 Zetor forterra 115 i MTZ(który został sprzedany i szukam coś na jego miejsce). Podzielcie się swoimi opiniami na temat ciągników w tym przedziale mocy. Posiadacie takie?

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.