BARTOLA

zetor 7011 problem z orką

Polecane posty

BARTOLA    0

witam niedawno kupiłem zetora 7011 i mam taki proble ze podczas orki traktor traci przyczepność i koła sie kopią. oranie jest jedna wielka katorgą. prosze o pomoc czy może byc tak ze z tyłu koła sa za duze i za szybko sie krecą i traktor traci przyczepność?

master20002    210

idź do kogoś kto ma taki traktor i niech nauczy Cię obsługiwać funkcję siłową. Bez tego będzie ciężko...

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Wiadomość z agroFakt.pl

BARTOLA    0

ja orze teraz pługami polskimi dwójkami biegiem 3 szosową a co do tej funkcji siłowej to jest ta wajcha przy podnośniku? sa tam 3 pozycje do przodu środek i tył ja orze na środkowej

koła tył rozmiar 13.6-36 TZ13  opony około 80-85% bieżnika

master20002    210

Nie wiem jak jest w zetorze, ale w 360 jest S i P. Siłowa jest na S i wtedy w trakcie orki ustawia się tą dźwignią co jest od podnoszenia czujność siłowej.

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

master20002    210

czyli tam jest inaczej jak w 60, tak?

balcerek1    92

W 60 tez tak jest.Są co ma dwie pozycje czyli pozycyjna i siłowa i są co są siłowa mieszana i pozycyjna.Zależy jaki plecak jest założony czy stary czy nowy typ. :D

master20002    210

wujek miał 3P z 89 roku to tylko było S i P

koczas    80

Człowieku na takich wysokich kołach to ty masz na 3-jce prędkość jak c360 na czwórce! Druga sprawa to te koła są wąskie. Bieg max 2 a niezaszkodziłoby i 1. Ja mam 7711 na kołach 34 to orzę góra na jedynce, a przeważnie na 5tce polowej i to jest i tak dużo szybciej niż c360 na 2-jce! Ja to może mam inną skrzynię ale na takich wielkich kołach nie więcej niż drugi bieg.

volvo1150    8

sąsiad ma takiego zetorka dobrze kolega mówi bieg niżej a nawet 1 oraj bo to od ziemi zależy ja mam kawałek co 3 skibowy muszę zakładać  do 4512 na wąskich kołach mam założone po 3 obciążniki na jedno koło od c 330 pięknie idzie i pług 4*35  i się nic nie kopie a sąsiad ma 3*30 i w zetorku  koła się  kręcą jak rano wyjedzie i zielono na ściernisku ten typ tak ma po prostu  tył jest lekki musisz mu obciążniki założyć na tył zobaczysz różnicę i oczywiście pług większy bo szkoda paliwa i musi być dobrze ustawiony bo są utalętowani co i w 2 skibowym ciągnik puchnie i stawia w pół nawet na blokadzie orzą co jest bez sensu ale to wynika z ustawienia pługa lub jego zużycia nazpawają na lemiesze blachy lub coś do odkładni bo nie chce się kupić a później mówią że nie idzie

BARTOLA    0

znalazłem instrukcje do zetora ale nic z tego nie rozumiem. w której pozycji ustawic wajche ? tylko tutaj troche inne oznaczenie jest niz u mnie tutaj do przodu jest D a u mnie jest V    tutaj na środek jest M a u mnie B   no i do tyłu tak samo jak u mnie P

post-97479-0-70173000-1445980617_thumb.jpg

post-97479-0-21802600-1445980633_thumb.jpg

post-97479-0-53673600-1445980656_thumb.jpg

Edytowano przez BARTOLA

zetorki12    6814

Czego jeszcze nie rozumiesz - pozycje masz opisane w instrukcji , ale przed e wszystkim tak jak koledzy piszą - koła do d--y .

ZETOR TEAM

lukbold    734

A czy to tak ciężko sprawdzić wszystkie opcje? przełączam po kolei, a potem ustawiam głębokość wajchą od podnośnika... jaki problem? gimbaza czy jak? chyba że popsute, wtedy zonk

beny88    0

Zdecydowanie wina kół, bardzo wysokie i wąskie, mniejsze koło daje większą siłę uciągu, a wyższe większą prędkość. Druga sprawa czy masz obciążniki na tylnych koła, w małych ciągnikach sporo to daje. Mam 7211 na kołach 16.9 - 28, latał z pługiem grudziąc 3x30 bez koła podporowego prawie po samą ramę na 3, pod większe góry 2 biegiem i nadal było to szybciej niż dużo płytsza orka 60tką na 3 i 4 biegu. Ale z 2 ma skibami, powinien iść nawet na takich kołach 2 biegiem tylko je dociążyć  .

Panowie, Zetor 7011 szerokie koła + pług Unia Grudziadz 3 skiby + kółko. Próbowałem orać (mazowieckie - 2-3 klasa ziemi, sucho jak diabli) mam to samo co kolega z pierwszego postu. Pług ładnie wchodzi, koła się mielą (nie mam obciążników z tyłu) na blokadzie orać nie próbowałem.

Ciągnik kupiłem miesiąc temu i mam wrażenie że źle ustawiam wajchę od wysokości pompy.

Jaka pozycja ma w końcu być? max, do przodu, czy jakaś środkowa pozycja? Nie mam ten nalepki przy dźwigni, i mam wrażenie że 7211 ma inne ustawienia niż 7011.

Podpowie ktoś, coś?

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.
Uwaga: Twój wpis będzie wymagał zatwierdzenia moderatora, zanim będzie widoczny.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.