Majkell

Którą dojarnię wybrać DeLaval czy Westfalia

Polecane posty

Majkell    0

Witam.Proszę o opinię co do dojarni firm DeLaval i Westfalia, a konkretnie "rybia ość 2x6". Jak się sprawują i w którą lepiej zainwestować ?

W DeLaval proponują mi aparaty harmony z masażem przed i po udojowym oraz ściągaczem, miernikiem przepływu mleka; hala pod kątem 50 stopni- warto brać bajery czy lepiej postawić na standardowe wyposażenie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miastek    35

Jestem posiadaczem Delaval rybia ość 2x4 w te bajery naprawdę warto zainwestować ceny części są strasznie wysokie mam ją od nowości 11lat i dopiero w tym roku miałem mały problem z programatorem ale wujek elektryk szybko się z tym uporał. Teraz gdybym miał kupować dojareke to napewno tandem i DeLaval ja na twoim miejscu kupił bym DeLaval.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majkell    0

hala będzie przeznaczona na 85-90 krów dojnych. Według informacji wydajnośc hali to ok.45 szt/h

 


dzięki Miastek za odpowiedź  :) hala jest ogólnie bardzo droga. Tandem jest lepszym rozwiązaniem - nie ma przypadku, że jedna krowa (długo się dojąca) blokuje całą dojarnie.... ale to jest jeszcze większy wydatek, a fundusz ograniczony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misiek851    8

zna ktoś może firmę na Podlasiu która zajmuje się sprzedażą i montażem hal udojowych używanych którą mógłby polecić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7891Firefox    53

z kilkoma firmami na lubelszczyźnie miałam do czynienia, ale prawdopodobnie i na podlasiu też tak jest, że jak nad robotnikami nie stoisz i nie pilnujesz to robia na odwal, U mnie z pierwszego dnia dostali taki ochrzan że zabrali się na firme aż szef przyjechał zobaczyć co naodczyniali. Opieprz pomógł tak ze potem o wszystko pytali, gdzie co ma być. I zrobili hale tak, że jestem bardzo zadowolona, super, ale trzeba było nerwów troche na nich stracic. 

a dokładniej mam halę 2x5 rybia ość z Westfalii, prosta używana,bez masaży ściągaczy i innych bajerów, bo nie stać mnie na wydanie kasy w to. Mam tylko elektroniczne pulsatory. Do hali zawsze można potem dodać jakieś sterowanie, ściągacze i td. Ogólnie montaż solidny, konstrukcja hali podwieszana bez słupowa.

Miałam brać nową z DeLavalu z Duovacami i jakimims masażami, ale inny dealer nie chciał wykonać konstrukcji bezsłupowej (bo wg nich nie ma czegos takiego na polski rynek  :lol: ) a poza tym było wiele niezgodności, kolektory i pompa miały być lepsze, potem co do umowy jak się rozczytałam to napisali gorszych parametrów te elementy) no i słyszałam od dojarzy na wielkiej fermie w lubelskiem że masaże duovaki są wyłączane bo są "twarde krowy" które przez to sie nie wydajają i potem łapią mastitis. Więc wybór padł na Westfalia GEA Farm, i jestem zadowolona. 45tys. netto zapłaciłam z myjką która sama pobiera płyny ( nie trzeba samemu wlewać). 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRNH1    2

niedługo będę musiał wybrać hale udojową tylko nie wiem czy gea czy delaval, będzie to 2x6. powiedzcie jakie pulsatory i mierniki mleka bo przepływowe są mało dokładne a wagowe cholernie drogie  i nie wiem co wybrać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zagzagel    1

Witam.

 

A jaka ma być hala ? Bok w bok czy rybia iść? Jakie masz wymagania co do sprzętu i co byś chciał z tego sprzętu wyciagnac? Jest brany pod uwagę system zarządzania stadem? Mogę przesdstawic ci sprzęt firmy delaval z użytkowego punktu widzenia i opisać wady i zalety konkretnych modeli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      W związku z prośbą użytkowników założyłem ten temat. Tu możemy rozmawiać o wszystkim i o niczym, aby nie zaśmiecać tematu "ceny mleka"
       
    • Przez lukasz2623
      Szukam czegoś dobrego, nie drogiego do wypalania rogów. Polecicie coś?
      Plus dodatkowe pytanie.. w jakim wieku wypalacie?
    • Przez ukaszKruszyna
      Cześć! Ostatnio trafiłem na młóto browarniane w paszy dla bydła. Wiecie może jak wpływa na wartość odżywczą? Chciałbym spróbować wprowadzić to u moich krów, które niedługo będą się cielić i w szukam informacji oraz sprawdzonego dostawcy.
    • Przez raven18
      Hej, da się zmienić ilość obornika w programie internaw bo w rzeczywistości mam go dużo mniej. Program liczy około 17 ton na głębokiej ściółce na 1DJP, to jakiś kosmos bo mam max 10 ton (licząc ilość wywiezionych rozrzutników 3,5 tonowych). Teoretycznie nie przekraczam max dawki azotu na działkach ale bardzo mało brakuje.   
    • Przez Młodyoporowiec
      dzień dobry czy warto zaczynać hodowle mam 20 ha ornego i 2 łąk ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj