Skocz do zawartości
News
Majkell

Którą dojarnię wybrać DeLaval czy Westfalia

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
DeLaval
Majkell    0

Witam.Proszę o opinię co do dojarni firm DeLaval i Westfalia, a konkretnie "rybia ość 2x6". Jak się sprawują i w którą lepiej zainwestować ?

W DeLaval proponują mi aparaty harmony z masażem przed i po udojowym oraz ściągaczem, miernikiem przepływu mleka; hala pod kątem 50 stopni- warto brać bajery czy lepiej postawić na standardowe wyposażenie ?

Miastek    22

Jestem posiadaczem Delaval rybia ość 2x4 w te bajery naprawdę warto zainwestować ceny części są strasznie wysokie mam ją od nowości 11lat i dopiero w tym roku miałem mały problem z programatorem ale wujek elektryk szybko się z tym uporał. Teraz gdybym miał kupować dojareke to napewno tandem i DeLaval ja na twoim miejscu kupił bym DeLaval.

Wiadomość z agroFakt.pl

Majkell    0

hala będzie przeznaczona na 85-90 krów dojnych. Według informacji wydajnośc hali to ok.45 szt/h

dzięki Miastek za odpowiedź  :) hala jest ogólnie bardzo droga. Tandem jest lepszym rozwiązaniem - nie ma przypadku, że jedna krowa (długo się dojąca) blokuje całą dojarnie.... ale to jest jeszcze większy wydatek, a fundusz ograniczony

7891Firefox    53

z kilkoma firmami na lubelszczyźnie miałam do czynienia, ale prawdopodobnie i na podlasiu też tak jest, że jak nad robotnikami nie stoisz i nie pilnujesz to robia na odwal, U mnie z pierwszego dnia dostali taki ochrzan że zabrali się na firme aż szef przyjechał zobaczyć co naodczyniali. Opieprz pomógł tak ze potem o wszystko pytali, gdzie co ma być. I zrobili hale tak, że jestem bardzo zadowolona, super, ale trzeba było nerwów troche na nich stracic. 

a dokładniej mam halę 2x5 rybia ość z Westfalii, prosta używana,bez masaży ściągaczy i innych bajerów, bo nie stać mnie na wydanie kasy w to. Mam tylko elektroniczne pulsatory. Do hali zawsze można potem dodać jakieś sterowanie, ściągacze i td. Ogólnie montaż solidny, konstrukcja hali podwieszana bez słupowa.

Miałam brać nową z DeLavalu z Duovacami i jakimims masażami, ale inny dealer nie chciał wykonać konstrukcji bezsłupowej (bo wg nich nie ma czegos takiego na polski rynek  :lol: ) a poza tym było wiele niezgodności, kolektory i pompa miały być lepsze, potem co do umowy jak się rozczytałam to napisali gorszych parametrów te elementy) no i słyszałam od dojarzy na wielkiej fermie w lubelskiem że masaże duovaki są wyłączane bo są "twarde krowy" które przez to sie nie wydajają i potem łapią mastitis. Więc wybór padł na Westfalia GEA Farm, i jestem zadowolona. 45tys. netto zapłaciłam z myjką która sama pobiera płyny ( nie trzeba samemu wlewać). 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Paulina1985
      Witam. Używacie dla cieląt powyzej miesiąca paszy gotowej z sieczką lub suszem z lucerny określanej jako "pasza TMR dla cieląt" ??Charakteryzuje się ona wiekszą zawartoscią włókna, przez co ułatwia przygotowanie do pobrania objetościówek w przyszłości.
      Na rynku jest kilka firm oferujących, np.VitTra, Biofeed czy DeHeus. 
      Jeśli ich używacie, moglibyście ocenić wyniki ich stosowania? Może jakies zdjęcia samej paszy? Koszty? 
      Ja używam jednej z nich, ale co dostawa to inaczej wygląda. Liczę na pomoc, z góry dzięki za odzew.
    • Przez tjomek
      Witam, sprzedam 6 odsadków rasy Limuse  z miesiąca luty i marzec. 
      Pomorskie
      Zainteresowanych proszę o wiadomość prywatną.

• Przez livebird
      Witam mam około 2 ton dyni i zastanawiam sie w jakich dawkach podawać ją dziennie krowom mlecznym i bykom?
    • Przez baranek
      Chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z forumowiczów pracował za granicą jako pomocnik w gospodarstwie np. przy bydle, trzodzie w polu itp. Jeśli tak to piszcie przy czym pracowaliście, jak wam się to podobało i opłacało. Za odp. z góry wielkie dzięki
    • Przez przezuwaczka
      Od miesiąca bawię się SOLem i nawet mi się to podoba. Prosiłabym o opinie i pomysły, jak go w największym stopniu wykorzystać. 
      Program jest darmowy dla stad pod oceną. Reszta musi płacić ponad 200 zl rocznie.
      Jak dla mnie fajne narzędzie. Największa korzyść, dla której warto zalogować się raz do roku, to gotowy rejestr bydła do agencji. Jedno kliknięcie i ściąga się w pdf-ie. Ponieważ cała zabawa jest w uzupełnianiu zdarzeń, planowaniu prac itp, więc wymaga zaangażowania i poświęcenia czasu. Co ciekawego odkryłam, napiszę jeszcze. Proszę każdego o to samo.

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.