Skocz do zawartości
Majkell

Którą dojarnię wybrać DeLaval czy Westfalia

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
DeLaval
Majkell    0

Witam.Proszę o opinię co do dojarni firm DeLaval i Westfalia, a konkretnie "rybia ość 2x6". Jak się sprawują i w którą lepiej zainwestować ?

W DeLaval proponują mi aparaty harmony z masażem przed i po udojowym oraz ściągaczem, miernikiem przepływu mleka; hala pod kątem 50 stopni- warto brać bajery czy lepiej postawić na standardowe wyposażenie ?

Miastek    14

Jestem posiadaczem Delaval rybia ość 2x4 w te bajery naprawdę warto zainwestować ceny części są strasznie wysokie mam ją od nowości 11lat i dopiero w tym roku miałem mały problem z programatorem ale wujek elektryk szybko się z tym uporał. Teraz gdybym miał kupować dojareke to napewno tandem i DeLaval ja na twoim miejscu kupił bym DeLaval.

Wiadomość z agroFakt.pl

Majkell    0

hala będzie przeznaczona na 85-90 krów dojnych. Według informacji wydajnośc hali to ok.45 szt/h

dzięki Miastek za odpowiedź  :) hala jest ogólnie bardzo droga. Tandem jest lepszym rozwiązaniem - nie ma przypadku, że jedna krowa (długo się dojąca) blokuje całą dojarnie.... ale to jest jeszcze większy wydatek, a fundusz ograniczony

Misiek851    7

zna ktoś może firmę na Podlasiu która zajmuje się sprzedażą i montażem hal udojowych używanych którą mógłby polecić?

7891Firefox    52

z kilkoma firmami na lubelszczyźnie miałam do czynienia, ale prawdopodobnie i na podlasiu też tak jest, że jak nad robotnikami nie stoisz i nie pilnujesz to robia na odwal, U mnie z pierwszego dnia dostali taki ochrzan że zabrali się na firme aż szef przyjechał zobaczyć co naodczyniali. Opieprz pomógł tak ze potem o wszystko pytali, gdzie co ma być. I zrobili hale tak, że jestem bardzo zadowolona, super, ale trzeba było nerwów troche na nich stracic. 

a dokładniej mam halę 2x5 rybia ość z Westfalii, prosta używana,bez masaży ściągaczy i innych bajerów, bo nie stać mnie na wydanie kasy w to. Mam tylko elektroniczne pulsatory. Do hali zawsze można potem dodać jakieś sterowanie, ściągacze i td. Ogólnie montaż solidny, konstrukcja hali podwieszana bez słupowa.

Miałam brać nową z DeLavalu z Duovacami i jakimims masażami, ale inny dealer nie chciał wykonać konstrukcji bezsłupowej (bo wg nich nie ma czegos takiego na polski rynek  :lol: ) a poza tym było wiele niezgodności, kolektory i pompa miały być lepsze, potem co do umowy jak się rozczytałam to napisali gorszych parametrów te elementy) no i słyszałam od dojarzy na wielkiej fermie w lubelskiem że masaże duovaki są wyłączane bo są "twarde krowy" które przez to sie nie wydajają i potem łapią mastitis. Więc wybór padł na Westfalia GEA Farm, i jestem zadowolona. 45tys. netto zapłaciłam z myjką która sama pobiera płyny ( nie trzeba samemu wlewać). 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Adamek21
      Witam. Chciałbym zapytać jak tam u was z kupowaniem cieląt od chandlarzy ? Macie jakieieś sprawdzone miejsca? Sprawdzonych ludzi?
    • Przez Patryk94
      Jeśli ktoś by miał namiar na byczki najlepiej simental w wadze ok 250-300 Kg do ok 3 tys w ilości 30 szt. i chciałby się podzielić lub podpowiedzieć gdzie szukać prosiłbym o namiar płace gotówką .
    • Przez stasiek26600
      Witam,
      jestem nowa na forum ale szukam pomocy bo moj tata napytał sobie biedy. Kupił nie dawno 10 byczków ok. 100kg od handlarza. Po przyjezdzie wszystko zdawało sie byc w porzadku, jeden podobno troche się smarkał. Troche były zmęczone po transporcie i wygłodniałe, na wszystkie sa papiery. Na drugi dzien cielak zaczoł kaszlec a po nastepnym kolejne. Wzywany byl weteryniaż, zaszczepił cielaki i miało byc wszystko w porzadku. Jednak stało sie inaczej pierwszy chory leżał osowiały, nie chciał jesc, ciezko oddychał. Poźniej dochodziły kolejne. Przyjezdzał inny weteryniaż i podawal inne leki, szczepionki. Stwirził ze to zapalenie płuc i ze to przyjechalo z transportem tych zwierzat. Obecnie 4szt padły, zutylizowane. Dwa osowite udalo sie uratowac, reszta w porzadku. Sprzedawca został po pierwszej wizycie lekarza został poinformowany ze zwierzeta sa chore. Niby poczatkowo twierdzil ze to nie u niego sie zarazily, ale po jakims czasie doszli do porozumienia ze w zamian za rozliczenie za 4 szt przywiezie 2 zdrowe w tej samej wadze. Wszystko bylo by dobrze ale to tylko obietnica slowna, nie chcial przysłać zednej wiadomosci tekstowaj ze sie do tego zobowiazuje. Obecnie milczy. Teraz moje najważniejsze pytanie.
      Co należy zrobić zeby odzyskać pianiądze za poniesione koszty? Czy można mu wytoczyć sprawe sądową. Dowiedzieiśmy się że u innych kupujących od niego tez padło pare sztuk (te same objawy). Jak można go ukarąć i jakie będą potrzebne do tego dokumenty. Czy ktoś miał taki kłopot?

• Przez cycu99
      Witam czy można hodować bydło i kury (nioski) w budynkach obok siebie, jeśli tak to jakie w jakich odległościach muszą być odalone od siebie ? 
    • Przez 8mil
      Witam.
      Kupie jałóweczki simental w wieku do miesiąca, w grę wchodzi cała polska.
      Oferty proszę kierować na priv, proszę o namiary na rzetelnych dostawców/hodowców.