maroon

Aukcje odsadków w Janowie Podlaskim

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
maroon    186

Czy ktoś coś wie w tym temacie? Jak to wyglądało w rzeczywistości? Pobierano jakieś dodatkowe opłaty od sprzedających czy PZHiPBM się tym zajął? Opłaca się ta forma sprzedaży czy tylko naprawdę ładne sztuki warto tam wozić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bhdemeter    37

generalnie to była pierwsza aukcja i ceny były dobre . O ile mi wiadomo to sprzedawać mogli tylko hodowcy zrzeszenie w PZHiPBM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

bydło wykupili dwaj kupujący jakiś włoch i polak żaden zwykły rolnik sie nie dopchał 

Myślę że takie było główne założenie aby dość duża ilość bydła dostała się dla jednego klienta co pozwoliłoby mu na zorganizowanie transportu i ominięcie pośredników i tym samym prowizja pośrednika została w kieszenie hodowcy Czy ktoś wie czy hodowcy ponosili jakieś dodatkowe opłaty za wystawienie bydła w aukcji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

Bardzo dobra oddolna inicjatywa. Podobno do końca roku będzie kolejna aukcja, jak pomysł wypali to pewnie w innych częściach kraju bedą organizować kolejne. Aukcja była wlaśnie po to żeby można było kupić kilkadziesiąt sztuk w jednym miejscu. Jak ktoś chce kupić 2-3 cielaki na raz to ma olx albo allegro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bhdemeter    37

Jan by wypaliło z tymi aukcjami to może było by gdzie kupić np jakieś buhajki na byki albo ciekawe młode jałówki. Bo teraz trzeba się najeździć aby kupić coś sensownego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rademenez    11

co do prowizji to wyciąg z regulaminu

Sprzedawca w terminie 7 dni od dnia zakończenia Aukcji zobowiązany jest do uiszczenia na rzecz Organizatora opłaty w wysokości 2,5% ceny netto sprzedanego w toku Aukcji zwierzęcia/zwierząt (Opłata aukcyjna) w odniesieniu do zwierząt znajdujących się pod oceną PZHiPBM oraz w wysokości 5% ceny netto sprzedanego w toku Aukcji zwierzęcia/zwierząt w odniesieniu do zwierząt znajdujących się poza oceną PZHiPBM. Opłata aukcyjna płatna jest na podstawie faktury wystawionej przez Organizatora na rachunek wskazany w fakturze. Do kwoty Opłaty aukcyjnej doliczony zostanie podatek od towarów i usług wg stawki obowiązującej w dniu wystawienia faktury. 

Kolejna aukcja 3 grudnia w Janowie k/Białegostoku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bhdemeter    37

http://bydlo.com.pl/ii-aukcja-bydla-miesnego-janow-woj-podlaskie/

 

Ja napewno pojadę zobaczyć co i jak. 

A po nowym roku jak będe miała jakieś młode sztuki do odsadzenia to się zawiezie na aukcje. Aczkolwiek odemnie to strasznie daleko i paliwo np na 3 sztuki to drogo wyjdzie. Szkoda że nie robią tej aukcij gdzieś w centralnej Polsce. Wtedy wszyscy mieli by blisko.

 

Generalnie wydaje mi się że dobrze wróży tym aukcjom. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

Ja uważam, że bardzo dobrze wróży. Dla tych co mają po kilka sztuk, bo ci co mają na cały samochód to dostaną podobną cenę bez aukcji. Oby za jakiś czas robili takie aukcje na sztuki hodowlane i ciężkie buhaje. Ale pośrednicy pewnie już kombinują jak zamknąć to wszystko bo ktoś im łatwy zarobek odbiera.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akowicz111    159

Odwołana bo nie zgłosił się żaden kupiec. Następna aukcja w kwiecień 2016r.

Edytowano przez akowicz111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      W związku z prośbą użytkowników założyłem ten temat. Tu możemy rozmawiać o wszystkim i o niczym, aby nie zaśmiecać tematu "ceny mleka"
       
    • Przez lukasz2623
      Szukam czegoś dobrego, nie drogiego do wypalania rogów. Polecicie coś?
      Plus dodatkowe pytanie.. w jakim wieku wypalacie?
    • Przez ukaszKruszyna
      Cześć! Ostatnio trafiłem na młóto browarniane w paszy dla bydła. Wiecie może jak wpływa na wartość odżywczą? Chciałbym spróbować wprowadzić to u moich krów, które niedługo będą się cielić i w szukam informacji oraz sprawdzonego dostawcy.
    • Przez raven18
      Hej, da się zmienić ilość obornika w programie internaw bo w rzeczywistości mam go dużo mniej. Program liczy około 17 ton na głębokiej ściółce na 1DJP, to jakiś kosmos bo mam max 10 ton (licząc ilość wywiezionych rozrzutników 3,5 tonowych). Teoretycznie nie przekraczam max dawki azotu na działkach ale bardzo mało brakuje.   
    • Przez Młodyoporowiec
      dzień dobry czy warto zaczynać hodowle mam 20 ha ornego i 2 łąk ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj