albi0708

Gnojowica Cy odpady z gorzelni

Polecane posty

albi0708    0

Witam

Mam do państwa pytanie bo rozmawiałem z ludźmi na ten temat ale wolę się dopytać i was. Co jest lepsze na pole Gnojowica czy odpady z gorzelni. Większość ludzi co rozmawiałem z nimi to poleca odpady z gorzelni. A waszym zdaniem co jet lepsze i dlaczego ?

 

 

 

Pozdrawiam Michał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Landfarmer    3581

To zależy za ile uda Ci się załatwić te odpady z gorzelni bo przy gnojowicy koszt jaki ponosisz to droga pole gospodarstwo, no chyba  że gorzelnia jest na tyle blisko Twoich pól to wtedy warto się zastanowić nad odpadem z gorzelni


Szef wszystkich szefów  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
albi0708    0

Więc tak gorzelnia mnie uczyni 450zł na ha i oni przywożą i rozlewają jest opcja samemu rozwiezienia ale koszt tych odpadów z gorzelni na ha wynosi 90zł i koszt paliwa by mnie uczynił jakieś 180-210 zł więc jak już lepsza opcja żeby oni rozwieźli drożej o ok 200 ale o nic się nie martwisz .  A co do gnojowicy wygląda to tak że bym musiał ponieść koszty wypożyczenia beczki a odległość miedzy polem a gospodarzem wynosi ok 15km. Mam 7ha do nawożenia. Ale co jest lepsze na pole w takim sensie ile wynosi np. potasu, azotu, itp.

Edytowano przez albi0708

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez newfarmer
      Witam mam pytanie. Chcę wsadzić na wiosne maline jesionną. Na polu którym chcę to zrobić była kończyna z mieszanką traw. Na jesieni ubiegłego roku pole zostało zorane i tak pozostawione do tej pory. Jest to gleba 4 klasy konczyna z trawa byla tam okoł 5 lat. Na jesieni chciałem posiac wapno granulowane lecz zastala mnie zima i nie zdazylem. Przed sadzeniem chcę polac pole gnojowicą. Słyszałem z dobrze bylo by pole powapnowac. Próby glebowe bede mial za jakies 3 tyg. a chcial bym zaczac wczesniej dzialac. Jaka jest wasza opinia co zrobic zeby malinkom dobrze sie rosło.
    • Przez 33012345
      chciałbym przerobić stodołe na obore i zeby to była głęboka ściółaka obornik bym wywalał turem raz na 3 miesiace i odrazu w pole wywoził bo mam duż słomy ale nie wiem czy musze robic zbiornik na gnojowice jeśli tak to prosze napiszcie jak to zrobić czy one też leją pod siebie bo mnie nurtuje ten temat z góry dzięki
    • Przez guex1
      panowie mam okazje za darmo odbierać gnojowice z ruszt z tuczarni, beczkę mam 10tyś jedyny problem w tym że mam 10 kilometrów na pole od tego miejsca. jest to waszym zdaniem opłacalne? jak daleko można wozić gnojowice żeby było to opłacalne?
    • Przez dawid199303
      Witam serdecznie, mam problem, gnojowica pod warzywa to dobry pomysł, ale mając ogródek na działce nie rolnej tylko budowlnej mogę lać gnojowicą? nie ma przeciw temu jakiegoś zapisu w aktach prawnych, nie zabiorą za to dopłat? Pytam się bot działka graniczy z sąsiaem który twierdzi że ciągle śmierdzi że niby gnojowica leci rowem i przez to chodzi w tej sprawie do gminy. Mogę liczyć na dobra radę ?
    • Przez FENDTFARMER309LSA
      Witam,
      Czy mógłby mnie ktoś poinstruować jak się włącza beczkę itp. ?
       
      Tzn,
       
      1.Właczyc walek czy pompe itp. ?
      Gdzie jakie wajchy pociagac ?
      Czy moglby ktos to pokazac na fotkach ?
       
      Np.gdzie wlaczyc zasysanie itp ? Pierwsze podlaczamy waz pozniej otwiramy komeri wlaczamy zasysanie ? I jak przy rozlewaniu ?
       
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj