Skocz do zawartości
albi0708

Gnojowica Cy odpady z gorzelni

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
albi0708    0

Witam

Mam do państwa pytanie bo rozmawiałem z ludźmi na ten temat ale wolę się dopytać i was. Co jest lepsze na pole Gnojowica czy odpady z gorzelni. Większość ludzi co rozmawiałem z nimi to poleca odpady z gorzelni. A waszym zdaniem co jet lepsze i dlaczego ?

Pozdrawiam Michał

Landfarmer    3542

To zależy za ile uda Ci się załatwić te odpady z gorzelni bo przy gnojowicy koszt jaki ponosisz to droga pole gospodarstwo, no chyba  że gorzelnia jest na tyle blisko Twoich pól to wtedy warto się zastanowić nad odpadem z gorzelni

Wiadomość z agroFakt.pl

albi0708    0

Więc tak gorzelnia mnie uczyni 450zł na ha i oni przywożą i rozlewają jest opcja samemu rozwiezienia ale koszt tych odpadów z gorzelni na ha wynosi 90zł i koszt paliwa by mnie uczynił jakieś 180-210 zł więc jak już lepsza opcja żeby oni rozwieźli drożej o ok 200 ale o nic się nie martwisz .  A co do gnojowicy wygląda to tak że bym musiał ponieść koszty wypożyczenia beczki a odległość miedzy polem a gospodarzem wynosi ok 15km. Mam 7ha do nawożenia. Ale co jest lepsze na pole w takim sensie ile wynosi np. potasu, azotu, itp.

Edytowano przez albi0708

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się